turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


"BENİM BAŞKANIM"

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

27 MAYIS 2014

Yıllardır Soma Maden işçileri insan yerine konmadan sömürülüyor. Yerin altına ölüme gönderilirken ne devlet çarkını ellerinde bulunduranların ne de vurguncu patronların yüreğinde küçücük bir insani duygudan bile söz etmek olası değil. İşçilerse ne yapsınlar; "ekmek parası" deyip yazgılarına rıza göstermişler, kendilerine ne söylenmişse kabullenmişler. Bir gün patron şöyle yapacaksın demiş yapmışlar, böyle yapacaksın demiş yine yapmışlar. Hatta patronun tuttuğu iktidar partisi AKP'ye o vereceksin denmiş vermişler, mitinglerinde başınızda baretleriniz Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında mum gibi duracak; "burada" diye bağıracaksınız denmiş bağırmışlar.

Peki ya sonra?

Sonra alınmayan tedbirler yüzünden, daha çok kazanma hırsı yüzünden işçiler madende kalıp 301 arkadaşını ölüme göndermişler. İşte ne olmuşsa o zaman olmuş. Artık işçilere ne patron ne de iktidar ne dayıbaşı ne de işçileri yok pahasına satan sarı sendikacılar söz geçiremez hale düşmüşler. Recep Tayyip Erdoğan Soma'ya geldiğinde yuhalanmış, hepimizin bildiği olaylar yaşanmış. Patron ve adamları ortada görünemez olmuş, sendikacılar zehir zemberek hale gelen işçilerin karşısında kaçacak delik aramak zorunda kalmışlar. İşte bu yüzden dün, sendikacılar işçilerin isyanı sonrasında istifa etmek zorunda kalarak ortadan sıvışıvermişlerdir. Bundan böyle iktidar çevreleri de işçiler karşısında aynı duruma düşmeye devam edeceklerdir. Yani işin özeti; böyle gelmiş böyle gider düşüncesinde olan iktidara da patrona da işçi kardeşlerimiz böyle gelmiş böyle gitmeyecek diyerek isyan bayrağını çekivermişlerdir.

Dün yenilenme kararı alınan Eskişehir'in Mahmudiye İlçesi Belediye seçimleri ile ilgili İ. Melih Gökçek Ankara'yı düzlemiş bu kez de Mahmudiye'ye el atmıştır. Kendilerini karşılayan köylüler nasıl buğdaylarının kuruduğunu, tarlaları sulamak için elektrik parasını ödeyemedikleri için zorda kaldıklarını belirten dövizlerle karşılamışlardır AKP konvoyunu. Bu duruma çok sinirlenen İ. Melih Gökçek'in üstünde "Benim Başkanım" yazan otobüsün sürücüsü otobüsü protestocuların üzerine sürmek gibi akıl almaz bir yola başvurmuştur. Durumdan şikayetçi olan protestocuların istekleri ise yetkililer tarafından dikkate alınmamıştır. Daha sonra İ. Melih Gökçek konuşmaya başlamış bu sırada bir yurttaş; "Hırsız var" dövizi kaldırdığı için İ. Melih Gökçek'in isteği ile gözaltına alınmış, İ. Melih Gökçek bu yurttaşımıza arkasından her türlü hakaret içeren şerefsiz vb sözler söyleyebilmiştir.

Sonuç olarak; AKP'liler gemi iyice azıya almışlardır.

Dün nasıl Soma'da işçilerden kaçacak delik aramaya başlamışlarsa öyle an gelecek ki, AKP'liler bütün ülkede yurttaşların ökesiyle karşılaşacaklar ve sokağa bile çıkamayacaklardır.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA