turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


RANTÇILAR VE HALTÇILAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

08
HAZİRAN 2014

Recep Tayyip Erdoğan 3. Havalimanının temel atma töreninde konuştu. Gözünü rant büyürüyen zatı muhterem bir kez daha Gezi gösterilerini hedef alarak aklınca zekasını göstermek istedi ve Gezi gösterilerine katılanlara arka arkaya 3 kez, "Gezi zekalı" diyerek sözümona Gezicilere hadlerini bildirmeye kalktı. Bizler, İstanbul kentinin akciğerlerini koparıp atan, ormanlık ve sulak arazileri yok ederek bölgedeki arazileri ranta açıp vurgun vurmaktan başka bir şey düşünmeyen zihniyet için gerçekten de benzetilecek bir şey bulamıyoruz, bulmamızın da olanağı yoktur.

Anlaşılıyor ki, geçen yıl patlamış olan Gezi gösterilerinin, Recep Tayyip Erdoğan üzerindeki etkisi hiç ama hiç gitmeyecek. Gezi gösterileri hepimizin bildiği gibi Recep Tayyip Erdoğan için korkulu bir düş halin gelmiş, en etkili anlarında Başbakan'ın Cezayir ve Fas gezisine çıkmasına sebep olmuştu. Gezisine diyorsam doğruluğu tartışılır, bence kaçmasına demeliydim. Oralarda Türkiye'de iktidarının aleyhine gelişmesi olası tehlikeleri aslında ta oralardan gözleyip bir karara varmak istemiştir Başbakan. Sonra oradan zehir zemberek döndükten sonra evde zor tuttuğu yüzde elisinden tutun da bir sürü saldırgan sözler etti. Sayın Başbakan Ali kıran baş kesendi ya, (kendisini seçenler bunun için seçmişlerdi) "AVM'de yaparım, topçu kışlası da karar verilmiştir" diyerek 3. Köprünün temel atma töreninde verip veriştirdi.

Devamını herkes biliyor, İstanbul'un ormanları pırasa doğranır gibi doğrandı. Bir başka deyişle İstanbul'un akciğeri ateş atılıp yakıldı. 3. Köprünün çevre düzenlemesi ve devamı için yandaş şirketler akbabalar gibi doğayı tahrip ederek kendilerine düşecek olan leşin en büyük parçasını almak için üst şirketleri, alt şirketleri, onların da taşeronları birbirlerini tepelediler. Aynı yolda yürüyen Recep Tayyip Erdoğan dün de 3. Havalimanı'nın temel atma töreninde konuştu. İnsan önce Sabihe Gökçen Havalimanı'nın nasıl bir kapasite ile çalıştığının hesabını yapar ve ondan sonra 3. havalimanı gerekli mi değil mi karar verir ama nerede bu iktidarın insanlarında o kafa? Akıllarına takmışlar, dünyanın en büyük hava limanını yapacağız safsatasını, ülkeyi kıyamete götürmekten çekinmiyorlar. Dinsel çevrelerden gelenlerin açgözlülüğünü düşünüyoruz da aklımız bir türlü, "kefenin cebi yok", "bir lokma bir hırka" diyerek İslamı anlatmaya kalkanları anlamıyor. Üstelik bu işler salt bizim ülkemizde olsa neyse, bütün İslam ülkelerinde mal mülk sahibi olmak için İslam'a sarılanların hepsi aynı görüntüyü sergiliyorlar. Su içmek ve abdest almak için bile altın kaplar, altın çeşme muslukları, o, bu hepsi dünya malına düşkünlükte birbirlerine beş basıyorlar. İşte Recep Tayyip Erdoğan da 3. havalimanı için aynı para pul kazanma isteğiyle yanıp tutuştuğundan ormanları yok edip suları kurutarak elde edilecek kazancı düşünüyor. Üstelik bu yalanlar söylenirken sanki herkes çok kazanacakmış gibi bir numara yapılması ve bazı yurttaşların da kazanma moduna girmeleri yok mu bizlere en çok koyan da budur işte.

Recep Tayyip Erdoğan Gezicilere; "Gezi zekalılar" diyerek aklınca nasıl bir akıl küpü olduğunu da göstermek istiyordur belki de. Ne var ki, her yaptıkları sansasyon, her ellerini attıkları vurgun olan bu zatı muhteremlerin akılları sadece ve sadece kazanmak üzerine kurulu olduğu için aleyhlerine gelişecek sayısız olayı da göremiyorlar. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, göreve geldiği ilk günlerde yaptığı açıklamada, "tapelerin montaj olduğunu hissettim" demişti ya, ülkeyi yönetenler bu zatlar işte. Kendi haklarında ısmarlama raporlar hazırlattıkları TÜBİTAK'tan Recep Tayyip Erdoğan'ın sıfırlama konuşması ile ilgili öyle bir rapor çıktı ki, dünya alem bu akıl küplerinin hallerine gülmekten kendilerini alamadılar. Burada görev yapanların bilim insanı mı yoksa falcı ya da medyum mu oldukları konusunda yeminle söylüyorum insanlığın akılları sarsıldı. İşin özü Başbakan'ın "Gezi zekalılar" diye suçladıkları kimseler kendilerine atılı her suçlamanın altından kalkarlar kalkmasına ya yedi cihan bir araya gelse Recep Tayyip Erdoğan'ın içine düştüğü durumdan çıkarılmasını gerçekleştiremez.

Niye mi düyorsunuz?

Bir yabancı gazetede Recep Tayyip Erdoğan'ın 125 milyarının olduğu haberini okuyun bir.

Başbakan'ın, "Gezi zekalılar" dediği kimseler, çayır çimen geze geze isimlerine en küçük bir leke getirmeden bu dünyadan geçip giderler gitmesine ya, Recep Tayyip Erdoğan ve şürakasının gerçekten de ne gezeceği çayır çimen ne de yatacağı toprak olmadığı kesindir.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA