turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YALAN MAKİNELERİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

29 TEMMUZ 2014

Bugün bayramın ikinci günü. Ülkemizde bugüne kadar ne kadar din istismarcıları varsa ortalığa dökülmüşler insanlıktan ve sevgiden söz ediyorlar. Bütün İslam ülkelerindeki paralelleri gibi ağızlarından yalandan başka bir sözün çıktığı yok. İnsanlıkları yok yok olmasına ya; sözlerine bakarsanız en iyi insanlık onlarda. Bu zatı muhteremler adaletsizliğin tahtında oturup dünya nimetlerini midelerine ve cukkalarına indirirken hemen yanıbaşındaki ne yoksulları görürler ne de onların da insan oldukları akıllarına gelir. Dilleri zehir zemberektir. Asmak, kesmek, haddini bildirmek öyle dillerine pelesenk olmuştur ki, yeryüzünün zalimleri olarak ortalıkta fink atarlar. Kendileri mal, mül, dünyalık ne varsa üstüne oturmuşlar şükür çekerlerken çevrelerinde yoksulluk deryasında gezinenlere zekat, fitre vermek gibi İslamın emrettiği şeyler akıllarına gelir ki, bu görevi de öbür taraftan şırça köş alabileceklerine, cennette akan ırmakların güzelliğinde dinleneceklerine ve türlü meyvelerden tadabileceklerine inandıkları için istemeye istemeye de olsa yerine getirirler. Kısacası bunların ağzından dünya malı dünyada kalır sözü düşmez düşmesine ancak mal biriktirmek denildi mi bunların üstlerine yoktur.

İnsanları sevmezler ama insanı yaradandan ötürü sevdiklerini her fırsatta yineleyip dururlar. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ülkemizini bir sürü muhteremlerinden aynı sözleri duya duya illallah desek de onlar iğnesi takılan plak gibi habire aynı şeyleri söyleyip dururlar. Yani sizin anlayacağınız bu insanlarda insan sevgisinin zerresi yoktur. Dolayısıyla insanlığın çektiği eziyetlerle ilgili bunların ağzından bir söz duyduğumuzda bize yalan gelir. Öyledir de, yalan bunların en önemli hazinesidir.

İsrail bildiğimiz katliamlarını her fırsatta yapmakta, Müslüman dünyasının kefere Kralları, Sultanları ve yöneticileri de ağız dolusu İsrail'i kınayarak ellerinden gelse Yahudilerin kanına ekmek doğrayacaklarına yemin billah etmektedirler. Aynı şeyleri bizim ülkemizde dinciler yıllardır söyleyerek kan içme talimleri yapmaktadırlar. Her nedense huşu içinde bunları düşünen zevatın aklına bir türlü yaşananların neden yaşandığını bir kez olsun tartmak ve bir sonuca varmak bile gelmez ama ağızlarından kahır sözleri bir türlü düşmez nedense.

Bugün Türkiye'nin Başbakanlık koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan da aynı iklimin toprağında çimlenip serpilen kişilerindendir. Bu yüzden de ne zaman Filistin özellikle de Gazze'ye yönelik İsrail'in bir katliam girişimi olsa ortaya atılır tıpkı İslam ülkelerindeki diğer paralelleri gibi eser, yağar her sözü denetimsiz söyleyerek kendisini ve yandaşlarını tatmin etmekten öte geçemez. Oysa gerçekler hiç de muhteremin söyledikleriyle örtüşmez. AKP'nin iktidarı döneminde İsrail'le ticaret 4,5 kat artmıştır. Oğlunun gemileri Hayfa Limanı'na mal taşır çukkaya paracıklar indirir. Bugün Gazze'yi vuran uçakların yakıtı da Türkiye'den gider gitmesine ya muhterem inkar edip İsrail savaş uçakları Türkiye'ye geldiklerinde dönerken aldıkları yakıttır diyerek anlamsız bir yanıtla gerçeğin üstünü örtmeye kalkar.

Recep Tayyip Erdoğan'ı iyi tanımamız gerekir. Çünkü o 12 yıldır ülkenin yurttaşlarının anasını ağlatır ağlatmasına ya ondan daha mağdur olan bir kişi daha yoktur. Herkes kendisine karşıdır. Asker bana karşı olduğu için darbe yapacak der mağdurları oynayıp oy toplar. Dün her bir şeyi birlikte kotardıkları Fetullahçılara "Paralel Yapı" suçlaması yapar, az kalsın beni tutuklayacaklardı diyerek yine mağduru oynar. Ne var ki, bu mağdur ve fakir muhtereme hiçbir şey olmaz, olan suçladıklarına olur.

Uzatmayalım, Alevilerin, Türklerin, Kürtlerin, gençlerin, kadınların, aydınların, işçilerin, emekçilerin, kısacası kim ki Recep Tayyip Erdoğan adaletsizliğine karşı çıkar düşmanıdır. Bu yüzden de bir tek ereği vardır herkesin susturulduğu, bir tek kendisinin konuşabildiği faşist bir diktatörlük kurmak. Nitekim Avrupa'da bir Bakanı gerçekleri söylemiş Cumhurbaşkanı koltuğuna oturduğunda nasıl biri olacağını açıkça dile getirmiştir.

Recep Tayyip Bakanlar Kurulu'nun başkanı olacakmış.

Yani ne var ne yok bütün güçleri elinde toplayacak, sonra mı?

Sonrası ne olacak?

HALKIN ANASINI AĞLATMAYA DEVAM…

İşte bu yüzden Recep Tayyip Erdoğan seçilmemeli, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçilmesi için gerekli duyarlılık gösterilmelidir.

Başkaca bütün yollar Recep Tayyip'in faşizm cennetine çıkacaktır bu da böyle bilinmelidir.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA