turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BÖYLE MUHALEFET OLMAZ!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

18 AĞUSTOS 2014

Recep Tayyip Erdoğan'a karşı kimi muhalefet yapıyor görsek sızlanıyor. Neymiş efendim; ne yasa tanıyormuş ne de Anayasa. Aklına nasıl eserse öyle davranıyor, canı neyi uygun görüyorsa onu uyguluyormuş. Böyle de olmaz mış ki canım, bu düpedüz hak hukuk tanımazlıkmış.

Evet, Recep Tayyip Erdoğan denilen muhterem böyle yapıyor, ne hukuk tanıyor ne de Anayasa. Eee madem öyledir ne yapmak gerekir peki? Yanıtı yok. Sadece durum tespiti aypılmakla yetiniliyor. Para ondaymış, devletin gücünü o arkasına almış, seçim yarışması denilen şeyde ise ne adalet ne de eşitlik söz konusuymuş. Üstelik bu konuda eşitliği sağlaması gereken kurumlarsa görevini yapamaz hale getirilmiş ya da ne bileyim yandaş olup çıkmışlar. Bu yüzden de kimi kime şikayet edeceksin? Etsen bile bir sonucu yok.

Konuşmalar ve eleştiriler bu minval üzerinden gittikçe halkın %60-70'inde bir düşünce oluşmuş. Kiminle merhabalaşsanız Recep Tayyip Erdoğan'ın yenilemeyeceğini söylüyor. Öyle ki, yeterli oy alamasa bile o ne eder edermiş rakiplerinden daha fazla oy almanın bir yolunu bulurmuş. 

Daha önce yazdık ve kentlerin devasa apartmanlarının cephesine asılan resimlerinden söz ettik. Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini milletin adamı diyerek yine milletin gözünde nereye yükseltmek istediği üzerine yorumlar yaptık. O aslında kendisini yenilmez bir dev olarak göstermek istiyor tamam da masallardaki bütün devlerin sonunu da bilmiyor değiliz. Neyse, Recep Tayyip Erdoğan gibileri iyi tanırız. Şu dağları ben yarattım dercesine öyle kostaklana kostaklana yürümesinin altında yatan gerçekleri de iyi biliriz.

Bizi ilgilendiren şey; daha çok, sayısına bereket kanallara dağılmış olan kimi prof. kimi bilmem ne uzmanı, kimi gazeteci bir sürü zevatın tartıştıklarının hiç mi hiç yol açıcı olmaması. Bunların büyük bir bölümü zaten Recep Tayyip Erdoğan'ın bilmem neyinde boncuk bulup duruyorlar ya, karşı olanlarsa dişe dokunur bir şey söylemeksizin sızlanıp duruyor ve bize durmadan yasa-Anayasa nutku çekiyorlar. 

Ya tamam anladık. Adamın yasa ile Anayasa ile bir ilişkisi yok. Adam dünya görüşü olan İslami hasletler giydirilmiş bir devlet düzeni için mücadele vermiş ve de rakiplerini yene yene bu noktaya gelmiş. En son olarak da Çankaya yolunda durdurmak istedik yine başaramadık. O da madem "Milli İrade"yi ben temsil ediyorum diyor, o halde ben alışılmış usullerde Cumhurbaşkanlığı yapmayacağım. Bu noktadan sonra bile Recep Tayyip Erdoğan'ın yasalar ve Anayasa çerçevesinde durumu tartışılmak isteniyorsa gerçekten de söylenecek bir şey yok demektir. Öyle ki, herkesi yasalar ve Anayasa çerçevesinde hızaya getiren yargı nasıl olmaktadır da işin içinde Recep Tayyip Erdoğan olunca felç olmuş gibi eli ayağı tutmuyor. Ee madem tutmuyor, o zaman olağan yollardan nasıl olacak da Recep Tayyip Erdoğan'ın yasa-Anayasa tanımazlığı kontrol altına alınacak? Görüldüğü gibi alınamıyor işte. 2002 yılından bu yana "Milletin Adamı" her seçimi kazanıyor. Devlet yönetiminde her şeyin çivisi çıkmış ama o yine de bir yolunu bulup hiç kimseye aldırmaksızın yoluna devam ediyor.

Bu durumda bütün sızlanmlar bir kenara bırakılmalıdır. Artık o çok bilmiş yasacıların Anayasacıların önerileri görüşorsunuz ki, sökmüyor. Yani yasaları ve Anayasayı uygulaması gereken kurum ve kuruluşlar felç edilmiş durumda. Adam seçimle indirilemiyor, çünkü her türlü seçim hileleri ve ortaya konulan propaganda yöntemleri ve harcanan paralar ortada. Adamın yasalar çerçevesinde görevini yapması da mümkün olmuyor, çünkü yasaları taktığı yok. Bugüne kadar baktı ki, yasalar önünü kesiyor, mecliste çoğunluğuna dayanarak konu ile ilgili bir yasa çıkarıp bu şekilde hukuk devleti olmaktan çıkılıyormuş ne gam yaptıklarını yasal temele oturtuveriyor.

Sonuç olarak hem Recep Tayyip Erdoğan hem de AKP iktidarı yasalara ve Anayasa hükümlerine uymadığına ve de her türlü diktatöryal uygulamaları hak gördüğüne göre meşruiyetini de yitirmiş bulunuyor. Meşruluğunu yitirmiş bir iktidara ve de tepesindeki kimseye göre direnme hakkı da meşru hale gelmiş demiktir. Biliyoruz ve inanıyoruz ki, Türkiye toplumunun dinamizmi daha çok Recep Tayyip Erdoğanları tahtından indirecek yeteneğe ve de güce sahiptir. 

Böyle muhalefet olmaz! 

Hani bazen Recep Tayyip Erdoğan kendisi de söylüyor ya Gerçekten böyle muhalefet olmaz!


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA