turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KONUŞ KONUŞ HEYECANLI OLUYOR…

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

25 EYLÜL 2014

 Recep Tayip Erdoğan Cumhurbaşkanı sıfatı ile BM toplantısında konuştu. Gerçi boş koltuklara konuştu ama varsın olsun, önemli olan konuşmasıydı diyelim. Erdoğan konuşmasında BM'ye ve dünya ülkelerine çattı ve bölgede yaşanan olaylar karşısında dünyanın duyarsızlığını bol bol eleştirdi. Bu eleştirilerden BM de fazlasıyla payını aldı.

Erdoğan'ın konuşmasının bir yeri vardı ki bize göre en dikkat çekici bölümü de orasıydı. Ne dedi Erdoğan? "Suriye'de binlerce çocuk katledildi. Çocukların katledildiği bir dünyada hiç kimse suçsuz değildir." Bu sözü hiç unutmayın. Çünkü Suriye'de Recep Tayyip Erdoğan'ın dile getirdiği çocukların hunharca katledilmesine sebep olanlar kim ya da kimlerdir? Bütün gerçekler bu soruya verilecek olan yanıtta yatıyor. Erdoğan böyle söylediğine göre bölgede katledilen çocukların öldürülmesi ile ilgili en küçük sorumluluğunun olmadığını söylüyor demektir ki, acaba gerçekler böyle midir?

AKP iktidarı başlangıçta Suriye ile canciğer kuzu sarmasıydı. Esad, Erdoğan'ın kardeşiydi bu yüzden de birlikte ailecek Türkiye'de tatil yaptılar. Sonra ne olduysa oldu, ABD, "Arap Baharı" gereğince Esad'ın düşürülmesi ve Suriye'nin olabildiğince zayıflatılması gerektiğini İsrail'in isteği ile gündeme getirir getirmez, Recep Tayyip Erdoğan için Esad oldu Esed. Bakanlar Kurulu toplantısını bile birlikte yapmayı düşündükleri günler geride kaldı ve Esad diktatör ilan edilerek iktidardan gönderilmesi için her türlü kumpas emperyalist dünya ile birlikte tezgahlandı. İşte bu saatten sonra El Kaide'sinden, El Nusra'sına, Müslüman kardeşlerinden, IŞİD'ına daha bilmem ne kadar İslami terör örgütü varsa bir araya getirilip ÖSO oluşturuldu. Bunlar Türkiye'de yapılan toplantılarla organize edildiler. Uzatmayalım bu örgütlere Recep Tayyip Erdoğan iktidarı her türlü silah ve lojistik destek vererek Türkiye sınırından bunları içeri soktu. İşler öyle karıştı ki, durdurulan TIR'lar, güvenlik görevlilerimizi katleden IŞİD'çılar birbirini izledi. Ve de en önemlisi bu işin tezgahçılardan o zamanın Dışişleri Bakanı, bugünün Başbakan'ı Ahmet Davutoğlu'nun Suriye'de girişilecek provokasyonla ilgili konuşma kayıtları ortalığa düştü. Bu da gösterdi ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın BM toplantısında söylediklerinin hiçbiri içtenlikli değildir. O boşuna terör örgütlerine karşı olduğunu söylemektedir. Çünkü saydığım bütün terör örgütleri bunlar tarafından desteklenip beslenmiş ve Türkiye kamuoyunun ve dünyanın gözlerinin içine baka baka suç işlenmiştir.

Hani çocukların katledildiği bir dünyada kimse suçsuz değildir diyor ya Sayın Recep Tayyip Erdoğan; işte bu sözlerin hepsi beyhude söylenmiş sözlerdir. O Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun desteklediği terör örgütleri bugün Suriye'de on binlerce çocuğu akıl almaz hunharlık göstererek katletmişlerdir. Yani Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere AKP iktidarı tam boy çocukların kanı içinde yüzmektedirler. Gerçekler böyle olduğuna göre Recep Tayyip Erdoğan'ın BM'deki konuşması olsa olsa fasarya bir konuşmadır ve de bütün dünya bunu iyi bilmektedir. İşte bu yüzden de BM toplantısında boş koltuklara konuşmuştur.

BM toplantısının baş eli kanlısı ise ABD Başkanı Obama'dır. Obama ki Kuzey Afrika'dan ta Çin seddi'ne kadar uzanan bir alanda ABD emperyalizminin dünya halklarına kan kusturmasının tek sorumlusudur. ABD özgürlüklerin düşmanı olmasına karşın Obama özgürlüklerden söz etmektedir. ABD bütün baskı ve zulümlerin ve de özgürce yazılmasının çizilmesinin düşmanı olmasına karşın Obama basının özgür olmasından söz etmiştir. Güçlü olanın zayıfı ezdiği bir rolün baş sorumlusu Amerika olmasına karşın Obama bağımsız yargıdan söz ederek göz boyamaya kalkmıştır. Bizim ülkemizde ve dünyanın bütün öteki ülkelerinde ne kadar diktatör varsa ABD'nin eseri olmasına karşın liderlerin yargı denetiminde olması gerektiğini söyleyen Obama yalan sözleriyle herkesi aldatmaya kalkmıştır.

Bugün bölgede yaşananların tezgahçıları şimdi sözümona çıkardıkları yangını söndürmek gibi korkunç bir tezgahın içindedirler. Recep Tayyip Erdoğan'dan AKP iktidarının bütün ileri gelenlerine kadar hepsinin iradesi ipotek altındadır. 

Kendilerine Amerika ne zaman gel derse gelir, ne zaman git derse giderler. Şimdi kendilerine deniyor ki, IŞİD'a karşı yürütülecek operasyonun içinde olacaksın o da ne yapacak eli mahkum hayır diyemeyecektir. Ancak Recep Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarı böyle bir durumda Suriye'ye ve Esad rejimine ne kadar zarar verirsek kârdır hesabı içindedir. Bu yüzden de 20-30 km içeriye bir tampon bölge oluşturma 100-150 km içeriye uçuşa yasak bir bölge ilan etme hevesindedir ki, bu da daha on binlerce çocuğun ölümü demektir. Recep Tayyip Erdoğan diyor ya çocukların öldürüldüğü bir dünyada hiç kimse suçsuz değildir. Hayır, doğru değil. Evet, suçlular var o suçlular da emperyalistler ve siz ve sizin gibilerdir.

Sonuç olarak AKP iktidarı ana okulları dahil, mescit, şu bu derken türbanı bütün okullarda kızlarımızın başına geçirivermek istemiştir. 

İşte bu zihniyet IŞİD zihniyetidir ve ülkemizin gelecek günlerinin karartılması projesinin ciddi adımlarıdır.

Tabi bizler izin verirsek…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA