turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


17 ARALIK - 2

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

18 ARALIK 2014

Dün pek çok kentte 17 Aralık 2013 tarihinde yolsuzluk operasyonunun yıl dönümü olduğu için gösterilere tanık olduk. Bu gösterilerin en ilgi çekeni ise hiç kuşku yok ki, CHP'nin yaptığı gösterilerdi. CHP'nin gösterilerinin birçoğu polis engeliyle karşılaştı. 4 Bakanın fotoğrafı bulunan pankartların oraya buraya asılmasını engellemek için polis çok büyük gayretler sarfetti.

Bununla birlikte diyebiliriz ki, bu engellemelere karşın gösteriler büyük ölçüde amacına ulaştı denilebilir.

Bu gösterilerden dikkat çeken bir başkası ise kendilerine 'Genç Umut' adını veren 7 liseli gencimizin gösterisi oldu. 7 Genç, Kaç/ak Saray'ın (Haram Saray'da diyebiliriz) önüne kadar güvenlik güçlerinin dikkatini çekmeden geldiler. Sonra Kaç/ak Saray'a yaklaşırken pankart açıp sloganlarını haykırmaya başladılar. Güvenlik görevlileri başında biraz şaşırdılar, sonra bütün haşmetleriyle gençlerimizin üzerine atılıp ters kelepçe vurarak gözaltına aldılar. Gençlerimizin her ne kadar bu denli yalnızlığına ilk etapta içim yandıysa da sonradan düşündüm ki, onların kimse sayılarına bakmamalıdır. Belki onlar 7 kişiydiler ve de 7 yürek taşıyorlardı ama onların yüreği bir köşeye sinmiş, korkusundan sesini bile çıkarmayan milyonlarca insanın yüreğinden daha çok ve daha esaslıydı. Bu yüzden onları izlerken ne kadar yürekli olduklarını gördüm. Diyebilirim ki, onlar FIRTINA ÇOCUKLARI'ydılar. FIRTINA ÇOCUKLARI olduğu sürece kimse bizlerin bileğini bükemeyecektir. Dahası ve en önemlisi, bir avuç haramzade nereye saklansa, ne kadar korunmalı duvarların arkasına gizlense de, güvenliklerinden emin oldukları deliklerinde hep korku nöbeti geçirmeye devam edeceklerdir. Çünkü zalimler ve halkın alınterini çalanlar tarih boyunca hep korkak olmuşlardır, korkaklık onların alın yazısıdır.

Bir düşünün, sözü geçen 7 gencimiz ne kadar az olduklarını bilmiyor değillerdi. Gözaltına alınacaklarından da adları gibi emindiler. Ama bir şeyi iyi biliyorlardı ki, korkunun ecele faydası yoktur, korku teslimiyettir, teslimiyetse alçaklığın ta kendisidir. Bu yüzdendir ki, o gençlerimiz etkisiz hale getirilip, ters kelepçe vurulurken de hırsızların, zalimlerin suçlarını "Hesap soracağız" diye tepki göstermekten geri durmadılar. Onların biz solda hangi çizgide olduklarına bakmıyoruz. Bu yüzden de bu mini gösteriyi yürekten destekliyor, o gençlerin gözlerinden öpüyorum.

Yazıma başlarken CHP'nin gösterilerinin de etkili olduğunu belirttim. İnanıyorum ki, CHP böylesine toplumsal duyarlılık göstermeye aralıksız devam ederse o kadar yığınlardan destek görecektir. Hiç kimse bu tür gösterilerin marjinalliğe yol açacağını düşünmemelidir. Bu yüzden de bu gösterilere marjinallik kulpu takmaya yeltenenler olursa; ki olacaktır, onların Recep Tayyip Erdoğan'ların destekçisi olduklarını aklımızdan hiç çıkarmayalım. Zaten AKP iktidarının yığınlara korku salarak ve onların yoksulluğunu yöneterek işbaşında kalmayı düşündüğü açıkça belli olmuştur. Yığınların yoksulluktan kurtarılması hiç kuşku yok ki, sanıldığı kadar kolay değildir, çünkü kapitalizm bir anlamda da yığınların yoksulluğundan beslenmektedir. Bu durumda biz ilericilerin, devrimcilerin en önemli işi yığınların korkuya kapılmalarını ortadan kaldırmak olmalıdır. CHP'nin son eylemleri, inanıyoruz ki işe yarayacaktır. Yoksullukları ortadan kaldırmaya gelince kolay olmadığını söyledik. Ancak sosyalistler iktidar olurlar ve her türlü sömürüye son verip hızla gerekli girişimleri yaparlarsa yoksulluk bir yazgı olmaktan çıkabilir.

Bu nedenle bizlerin her türlü mücadelesi iktidar olmak ve sosyalist sistemi kurmaya odaklıdır.

Hedefe giden yolda ise her türlü baskıya, sömürü ve zulme, emperyalist saldırganlıklara karşı savaşım vere vere yolumuzu açacağız. Yığınlar ancak korku duvarlarını yıktıklarında ve kendi güçlerinin ayırdına vardıklarında sonuçları değiştireceklerine ve insanın insan tarafından sömürülmediği, ezilmediği sosyalist bir düzenin kurulabileceğine inanırlar ve mücadelede yerlerini alırlar.

Bu yüzden selam olsun alanlara çıkarak hırsızların ve zalimlerin yüreklerine korku salanlara.

Selam olsun Kaç/ak Saray'ın önüne çıkan 7 Genç Umut'lu gencimize…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA