turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


MERT DAYANIR DA NAMERT NE YAPAR?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

28 ARALIK 2014

 Dün AKP'nin Konya il kongresi vardı. O kongre evlere şenlikti şenlik olmasına ya, bu kongrede bir de 'Ayna Grubu'nun seslendirdiği Köroğlu'na ait "Kiziroğlu Mustafa Bey" türküsü Ahmet Davutoğlu'na "Davutoğlu Ahmet Hoca" adıyla uyarlanmış. Şarkıyı dinledik. Neymiş efendim?

"Tarihle yok sorunu Tam bir Osmanlı torunu..."

Gerçekten de bu AKP'liler tam bir Osmanlı torunu çıktılar ha. Osmanlı İmparatorluğu'nun tamam, herşeyi sağlam veziriazamından, vezirlerine kadar mal varlıklarını bir inceleseniz yeminle söylüyorum aklınız fırttırır aklınız. Öldüklerinde sayımı yapıldığında görülmüştür ki, sarayları ağzına kadar altın doludur. Peki, bu altınlar bu beylerin saraylarına nereden girdi diye mi soruyorsunuz? Ganimet yağması ve o dönemde yaşayan halkın sırtına vurulan salma ve yağmalardan. Hele Osmanlı 'nın son zamanlarına bir baksanız rüşvetsiz hiçbir iş görülmediğini görürsünüz. Yani sizin anlayacağınız herkes cürmü kadar götürmekte olduğu için Tevfik Fikret bunlar için; "Yiyin efendiler yiyin aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin" demiştir.

İşte o miras tam da Cumhuriyet Türkiye'sinde kendilerine Osmanlı torunuyuz diyen AKP'lilerce devralınmıştır. Bu yüzden de Molla Ahmet Davutoğlu için yeniden uyarlanan Köroğlu'nun türküsü "Tarihle yok sorunu / Tam bir Osmanlı torunu" diye uyarlanmıştır.

Gerçekten de zihniyet olarak Osmanlıdan farkı olmayanların Osmanlı'nın torunu olmaktan onur duymalarından doğal ne olabilir ki? O zaman da rüşvet, vurgun gani idi, AKP devrinde de öyle. 17 Aralık Operasyonu ile birlikte ortalığa saçılan ve sıfırlanan paraları görünce kuru ekmeğe muhtaç hale getirilen ülke insanlarının dudakları uçukladı da, onlara; "paralel yapı" bize darbe yapıyor" denilerek tam da rüyada yaşanacak bir el çabukluğu ile bu yolsuzlukların üstüne kara şal çekildi.

İnanın değerli okurlar bu benzerlik kimseyi şaşırtmamalıdır.

Gerçekte Osmanlı torunu olmak bu demektir aslında. Eee herkes Yahya Kemal Beyatlı'nın şiiri Mohaç Türküsü'nde olduğu gibi "Bizdik o hücûmun bütün aşkıyla kanatlı;Bizdik o sabah ilk atılan safta yüz atlı. Uçtuk Mohaç ufkunda görünmek hevesiyle, Canlandı o meşhûr ova at kişnemesiyle!…" diye savaşacak değil ya, torun olarak bunlarda götürme işiyle görevliler işte.

Hem Köroğlu kendi türküsü "Kiziroğlu Mustafa Bey"in "Davutoğlu Ahmet Hoca" olarak Ahmet Davutoğlu'na uyarlanmasına acaba yattığı yerden uyansaydı ne derdi ki? Bunlar, "Osmanlı torunu" diye önlerinde tıpkı 'Ayna Grubu' gibi bel eğip, gerdan mı bükerdi, yoksa "Bree" deyip üzerlerine çullanıp naramsı türküsü; " Mert dayanır namert kaçar Meydan gümbür gümbürlenir…"

diyerek; kılıç çeker doğrar mıydı bilmiyoruz. Ama bize sorarsanız vallahi de doğrardı, billahi de doğrardı. Öyle ya, siz her türlü yolsuzluğa batmış bir imparatorluğun torunu olarak ortaya çıkacak, siz de tıpkı onlar gibi boğazınıza kadar yolsuzluğu batarak aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yalayıp yutacaksınız sonra da çıkıp döneminde haksızlığa başkaldıran Köroğlu'nun türkülerinde kendinize şan şeref arayacaksınız? Hiç olur mu? Olsa bile bunu halk yutar mı? Diyelim ki, baskı ve zulmle herkesi susturup sesini çıkarmaz hale getirdiniz olmaz ya sizler rahat yataklarınızda yatabilir misiniz? Köroğlu şurdan mı çıkacak, burdan mı çıkacak diye korku içinde sabahı ederek uyku hallerinize bir mazarrat bulaşmayacak mı?

Meydanlara saçılan paralar gözümün önüne her geldiğinde, babacığım 30 milyon euro kaldı diye Bilal ve babasının telefon konuşmasını her dinlediğimde, tıpkı Köroğlu olup rüzgâra karışarak uçup gitmek geliyor birilerinin üstüne doğru.
Kimin üstüne mi dediniz?

Bunu bilmeyecek ne var canım.

Ortalığı pıtrak gibi doldurmuş olan Bolu Beylerinin üstüne tabi.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA