turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BU KADARINA DA PES

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

04 OCAK 2015

AKP'nin Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'i tanımayanınız yoktur sanırım. Olaylara yaklaşımı, bir söylediğinin sonrasında tersini söylemesiyle ünü yaygınlaşmıştır. Hoş, AKP'lilerin üç aşağı beş yukarı hepsinin durum farklı değildir ya neyse.

Mehmet Metiner'i Adıyaman Mercan TV'ye çıkarmışlar. Programda kendisine akrabalarını nasıl kayırdığı, işe nasıl yerleştirdiği ve bazı makamlara nasıl getirdiği soruluyor. Mehmet Metiner kıvrak bir manevra yapıp soru soran televizyon programcısını soruyu sorduğuna soracağına pişman ediyor.

Nasıl mı?

Metiner, birden konuşmaya başlıyor ve "cuma günleri hoca camide hutbe okur. Okuduğu ayette de der ki, akrabalarınızı koruyun, kollayın" diyor.

Televizyoncu, ama mama diyecek oluyorsa da, Mehmet Metiner hemen karşılığını; "sen Allahı'ın ayetini tanımıyor musun" diyerek karşılık veriyor.

Durum aslında çok nettir. Demek ki, Kuran Ayetleri ve hadisler bilmem Hz. Muhammed'in peygamber oluşundan 1604 sene sonra AKP'lilerin yolsuzluğu ile ilgili olarak indirilmiş ya da daha sonra İslam ileri gelenleri tarafından Hadis olarak söylenmiştir. Yani sizin anlayacağınız derler ya minareyi çalan kılıfını uydurur diye, işte bu AKP'li zevatta ne minaresi yeminle söylüyorum dünyanın en yüksek kulesini çalıyor kılıfları da maşallahları var, ellerinde ve dillerinde hazır. Üzerinde durmayacağım ama Hz. Ayşe bir keresinde Muhammed'e diyor ki, "hep bu ayetler senin …in için mi iniyor?"

AKP'lilerinki de tıpkı bu hesap sanki ayetler kendileri için inmiş, hadisler de bunlar için yazılmıştır. Bu yüzden de Mehmet Metiner'in söylediği sözler utanmazlığın, arlanmazlığın ta kendisidir. Sen kalkacak hak, hukuk, adalet tanımayıp akrabalarını kayırıp onları hak etmedikleri yerlere getirecek işe koyacaksın, sonra da kalkıp kendine dini dayanak olarak göstermeye kalkışacaksın. Bunların devirdiği çam bir değil, iki değil. Biliyorsunuz bir keresinde de ağlak Bülent Arınç, kameraların karşısına geçip Allah verdikçe veriyor diyerek bu ülkenin insanlarıyla dini referans olarak gösterip dalga geçmişti anımsadınız mı?

Bugünlerde AKP iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan çok sıkışık durumda. Yarın 4 Bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmeyeceğine dair komisyon oylaması var.

Arkasından da mecliste oylama yapılacak. 17-25 Aralık 2013 yolsuzluk operasyonu ile ilgili CHP'nin başlattığı kampanya var ya, polislerin o binadan o binaya koşmaktan canları çıktı dersek abartmış olmayız. Neymiş efendim muhteremlerin kişilik hakları zedeleniyormuş. O muhteremler malı götürürlerken bu ülkenin yurttaşlarının ne kişilik hakları söz konusu oluyor ne de soyulup soğana çevrilmeleri, varsa da yoksa da muhteremlerin suçlarının üzerinin örtülmesi söz konusu.

Önceki Gün CHP Gaziosmanpaşa İlçe'sinin tam karşısına Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 metre uzunluğunda üzerinde "Türkiye'nin Gücüne Güç Kat!" yazılı pankart asılmış. Bunun üzerine CHP Gaziosmanpaşa İlçe Örgütü'de pankartın üzerine "Hırsız" yazısı ile birlikte 4 bakanın resmini düşürmüş. Eee bunlar olur da polis duracak değil ya hemen harekete geçmiş, ellerinde arama kararı da olmadığı halde projeksiyorn aletine el koymak istemişler. İşte böyledir bu işler. Her zaman minareyi çalıp kılıfını da uyduramayabilirsiniz ancak bizden size yine de bir öneri var.
Eee ne denir ki, bu kadarına da pes vallahi!

AKP ve Recep Tayyip Erdoğan bütün güç ellerindeyken şu yolsuzluklarını, çalmalarını, çırpmalarını, adam kayırmalarını, rüşvet almalarını bir hale yola koyan bir Kuran ayeti bulup çıkarsınlar da onlar da kurtulsun bizde.

Sahi elinizde yok mu nefesi keskin, bilgisi deniz derya hocalarınız?


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA