turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


MUHTARLAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

25 ŞUBAT 2015

Recep Tayyip Erdoğan ille de konuşacak ya kolayını buldu. Kaç/ak Saray'da muhtarları topluyor ve muhalefete karşı ne söyleyecekse en ağır sözlerle söylüyor ve çıkıyor işin içinden. Bu sözler toplumda nasıl karşılanırmış, kim kendisine bu sözlerinden dolayı eleştiri yöneltirmiş umurunda bile değil. Zaten bu muhteremin demokrasi de umurunda olmadığı için toplum ne söylersem benim haneme artı yazıyor düşüncesiyle verip veriştiriyor.

Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlarla yaptığı toplantı da bir acayip aslında. Sanki muhterem bir partinin genel başkanı, muhtarlarsa partisinin il başkanları.

Kendisinin her söylediğini misliyle savunacaklarından öylesine emin ki, muhtarların içinde bir kişinin bile kendisine karşı çıkacağını aklından bile gecirdiği yok.

Muhtarları toplamış kendisinin nasıl başkan olması gerektiğini anlatıyor. Diyor ki, "başkanlık sistemi bizim genlerimizde var." O bu sözleri söyleyince oradan bir muhtar da höykürüveriyor, "Sizi başkan görmek istiyoruz" diye.

Ha, bir de muhalefet pertilerine söyledikleri var. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Şah Süleyman Türbesi ile ilgili 'Şah Fırat Operasyonu nedeniyle Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'i "Özel Paşa, Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın" diye eleştirdi ya, Recep Tayyip Erdoğan karşılığını veriyor, "sen Genelkurmay Başkanımızın atılacak tırnağının bir paresi bile olamazsın."

Recep Tayyip Erdoğan'ın bu tür eleştirilerini öyle görünüyor ki, muhtarlar daha aylarca dinlemek zorunda kalacaklar. Çünkü Türkiye'deki muhtar sayısını düşünürsek bu tür toplantılar hiç kesintiye uğramadan sürdürülebilir ve Recep Tayyip Erdoğan'da mecliste partilerin Gurup toplantılarına karşı bir seçenek olarak muhtarlar toplantısından her söylenene laf yetiştirerek Kaç/ak Saray Partisi olarak yanıtlarını aksatmadan verebilir.

Öncelikle söylemek isteriz ki, günümüzde muhtarların demokratik bağlamda ve de yöneticilik anlamında hiç mi hiçbir önemleri kalmamıştır. Hele de köy muhtarlarının yerel yönetimde yapılan değişiklikler ve Büyükşehir yapılan illerde hükmü şahsiyetleri de yoktur, gerekleri de. Bu durumda muhtarlar ancak ve ancak Recep Tayyip Erdoğan'ın politik hırslarının değirmenine su taşıma görevi verilmiş bir kimliğe indirgenmiş görünüyor. Çünkü pek çok yöntemle yurttaşların oyları nasıl kontrol altına alınmışsa devreye bir de muhtarları sokarak yurttaşlar iyicene AKP'nin oy deposu konumuna getirilmek istenmektedir. Bu amaçların dışında Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan muhteremin muhtarlarla ne alıp vereceği olabilir ki? Hani ülkenin içinde bulunduğu zorlukları yenmek için öyle bir kampanya başlatılır ki, bu kampanya ta muhtarlara kadar indirilecektir, Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan kişinin de çorbada tuzu olması gerekmektedir bu yüzden de muhtarları toplayıp şunu yapın, bunu yapın mesajları verilebilir. Kaldı ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlarla yaptığı toplantılarda bugüne kadar işe yarar verilmiş tek bir mesaj bile yoktur. Bu durumda Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlarla yaptığı toplantı bir tek işe yaramaktadır o da Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlendirilmesi. Konuşmaların içeriğine baktığımız zaman bu yaklaşımı açıkça görmekteyiz. Recep Tayyip Erdoğan bu toplantıda kendisi gibi düşünmeyen kim olursa olsun onlara ağır eleştiriler yaparak toplantıdan ne murat edildiğini bütün ülkeye bir güzel göstermektedir.

Ülkemizde bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugüne kadar sayısız hak ve özgürlükler çiğnenmiştir. Muhtarları toplayıp Başkanlık konusunda nutuk çekmesinin de amacı ülkede her türlü hak ve özgürlüklerin bu sistemle birlikte ayaklar altına alınmak istenmesidir. Daha bu sabah Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde işten çıkarılan işçilerin işe geri alınması amacıyla rektörlük binasını işgal eden DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun da aralarında bulunduğu 40 kadar kadın işçi gözaltına alındı. Gözaltına alınan işçilerin Maltepe'deki Esenkent Karakolu'na götürüldükleri öğrenildi. Çerkezoğlu ve Dev sağlık-İş üyesi işçiler Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nin yönetim köşkünü sabah saatlerinde işgal ederek rektörle görüşmek istediklerini belirtmişti. Bina önüne Çevik kuvvet ekipleri yığılırken, polisler de yukarı çıkarak işçileri yaka paça gözaltına aldı. Bu tür baskı ve yıldırmaları, işten atılmaları, asgari ücret 949 Tl'ye talim edilmesini ortadan kaldırmayı aklının köşesinden bile geçirmeyen Recep Tayyip Erdoğan diktatöryal kükremelere gelince muhtarların önünde zor zaptediliyor.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizler halkımızı iyi tanırız. Muhtarlar da bizim halkımızın bir parçasıdır.

Size "inşallah sizi başkan olarak görürüz" diyenlere inanıp da daha fazla kantarın topunu kaçırma.

İnan ki sizin kükremenizle birlikte kükreyen muhtarlar dostun topuna da maşallah, düşmanın topuna da maşallah çekenlerdir ki, bunlar gün gelir sizi zuboydak tıpkı orta yerde bayraklarını dürürüp kaçanlar gibi ortada bırakıp kaçarlar…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA