turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KONUŞTUKÇA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

28 ŞUBAT 2015

Ahmet Kaya'nın 'Ağladıkça' şarkısını bilmeyenimiz yoktur. Çünkü Ahmet Kaya devrimciler tarafından sevilir sayılır. Bu şarkının sözlerinin bir kısmı şöyle:

"Ağladıkça ağladıkça, bozkırlar yeşerecek Görecek göreceksin, ağladıkça ağladıkça Güneşi tutacağız, görecek göreceksin"

Hani içinde hüzün var da , "Güneşi tutacağız, görecek göreceksin" derken de bir o kadar umuda işaret eder bu şarkı. Ya peki, Recep Tayyip Erdoğan için bir şarkı yazılsa sözleri nasıl olur dersiniz? Biliyorum, hemen aklınıza "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısı geldi ya gelmesin. Bu şarkının sözleri kolaylıkla değiştirilip şimdilerde "beraber yürüttük biz bu yollarda" oldu. Bu yüzden de muhtereme yeni bir şarkı gerek. Şarkının adını buldum da bu şarkıya sözün nasıl yazılacağını daha bulamadım. Ne yapabilirim ki, isim benden kalemi şarkı sözleri yazmaya yatkın olanlardan olsun artık.

Konuştukça dedik de sizlerin aklınıza ne geldi bilmem ama benim aklım öyle çalışıyor ki, inanın aklıma gelen düşünceler günde üç beş yüz kez tavan yapıyor. Bu yüzden de her an yazma fırsatım olmasa da epey şeyler yazıp politik düşüncelerimi mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaştırmaya çalışıyorum.

Durup dururken değil tabi de, Recep Tayyip Erdoğan faizler konusunda Merkez Bankası ile öyle bir polemiğe girdi ki, o konuştu faizlerin düşmesi ne mümkün, faizler arttıkça arttı. Oraya çattı olmadı, buraya çattı olmadı. Koskoca haşmetmeablarının sözünü dinleyip de faizleri tee aşağılara çeken yok. Peki, çeken yok da o durur mu? Durmadı. Verdi veriştirdi. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın ne hainliği kaldı ne ülke düşmanlığı. Arkasından da Dolar 2,52'den işlem görmeye başladı. Yani sizin anlayacağınız ülkemizde şu ya da bu nedenle dolarla borçlananlar yanarken şurada burada dolar istifleyenlere gün doğdu. Ülke batarmış, insanlar bir gecede yoksullaşır fukaralar kervanına katılırmış takan kim? Muhterem anlaşılıyor ki ömrü yeter, siyasi gücünün yerinde yeller esmezse konuşa konuşa Türk Lirası'na dibi bulduracak.

Bütün bunlar kasıtlı mı acaba diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Çünkü kendisi herkesten daha iyi ekonomi biliyor ya, nasıl olmaktadır da olup bitenleri görememekte ve de konuştukça konuşmakta, o konuştukça da TL eriyip buhar olmaya devam etmektedir. Dedim ya aklım çalışırken tavan yapıp duruyor, bu konuda da aklıma neler geliyor neler. Hani bir evden bir gün boyu dolar ve Euro taşınmıştı anımsadınız mı? Taşınmıştı ama yine de 30 milyon Euro elde kalmıştı, hıh işte şimdi bildiniz. Acaba diyorum bu evlerden daha kaç ev ya da ne bileyim içi ağzına kadar dolar ve de Euro dolu depo vardır dersiniz?

İnanın aklım tavan yapmasına karşın, bu sorunun yanıtını hâlâ bulabilmiş değilim. Yoksa diyorum; kendi konuşmaları yüzünden ülkenin parasının değerinin sürekli düştüğünü gören geleceğin en en başkanı bunları niçin göremez ki?

İşler Arizona'da mı desem, yoksa kovboy filmlerinden ezbere bildiğimiz Batı'da mı desem giderek kızışacak gibi. Hem bunlar ekonominin kurallardan uzak emir komuta ile işlediğini kimden öğrenmişler acaba? Kendileri kapitalizmin cennetinin kendilerine bahşettiği her şeyi dibine kadar yaşayıp Karun olacaklar sonra da ben emir verirsem faizler düşer ekonomi de rayına girer sanacaklar; hiç sizin bunları aklınız alıyor mu?

Biz söylemiyoruz, kendileri söylüyor Türkiye dünyada ekonomik gelişme konusunda ilk yirmiye giriyormuş. Kafaları kabile ekonomisinden öte çalışmıyor görünenlerin hesabıyla Türkiye'ye neler olur hiç kestirebiliyor musunuz?

İster kestirin ister kestirmeyin sosyalist sistemle birlikte bunların topunun pabucu dama atılacak da sosyalist ekonomi uygulanır hale gelene kadar bu ülkenin milyonlarca yoksulu bu sırtındaki kenelerden bir ölçüde de olsa nasıl kurtulacaklar?

Bence bunların sonunun geldiğini gösterir belirtiler az değil. Dün Fatih camisinde mi, pardon pardon Sultan Ahmet Camisi'nde koruma ordusu ile cuma namazı kılmaya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Turgay Oğur diye AKP'yi destekleyen biri Twitter'da eleştirmiş. Vay sen misin eleştiren daha cami çıkışında Turgay Oğur gözaltına alınmak istenmiş. Araya cami cemaati girmiş de Turgay Oğur gözaltına alınmaktan kurtulmuş. Canım eh işte birbirlerine düşmüşler deyip geçmeyin. Bu olay gerçekten de çok önemlidir çok. Bir kez bu kadar bir eleştiriye bile tahammülleri kalmayan bir iktidar kimbilir karşısındakilere neler yapar?

Oturun bir düşünün derim, derim de bu konuda Ahmet Davutoğlu'nun izinden yürüdüğü kimse de sonuçta hepimizin bildiği Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Yani konuştukça ülkeyi batıran, konuştukça insanları muhtaç ve çaresiz hale getiren Recep Tayyip Erdoğan…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA