turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


GEZİ VANDALLARI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 MART 2015

Recep Tayyip Erdoğan inciler döktürmeye devam ediyor. Genç Memur-Sen'in "Çanakkale Ruhu ve Gençlik" programında konuştu ve şöyle dedi: Bu ülkenin gençliği Gezi'de gördüğünüz vandallar, etek giyerek sokakları ateşe veren provokatörler değil. Masum kızlarımızı alçakça katleden o ırz düşmanları asla değil.

Bu ülkenin gençliğini asıl temsil edenler, ahlak, bilgi, enerji ve çalışkanlığınızla sizlersiniz.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi gösterilerine katılan gençleri vandallar olarak nitelemesine şaşırmamız olası değildir. Çünkü Gezi gösterilerine katılan gençler ki, AKP diktatörlüğüne karşı en anlamlı çıkışı yapıp AKP iktidarını dipten doruğa sarsmışlardır. Türkiye ve dünya tarihinde gerçek olan odur ki, belki de ilk kez bu denli yığınsal gösteriler gerçekleşmiş, AKP yöneticilerinin korkudan yüzlerini ketene çevirmiştir. İşte bu nedenle Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi gösterilerine katılan gençlere karşı kin ve nefreti azalmak şöyle dursun daha da artarak devam etmektedir.

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın o vandallar olarak nitelediği gençlerin gösteriler sırasında geçtikleri sokaklarda hiç kimseye zarar vermemek için gösterdikleri özeni bizler gördüğümüz için Gezi göstericilerine karşın sürdürülen karalama kampanyasını da çok iyi anlamaktayız. Eğer elde olmayan nedenlerle bazı sokak ve caddelerde camlar kırıldı ve ortaya zararlar çıktıysa bilinmelidir ki, bunun nedeni de polisin göstericilere karşı kullandığı gaz fişekler ve gaz bombaları olmuştur. Gözümüzün önünde polisin attığı gaz bombası ve fişekleriyle dağılan vitrinler olmuştur. Ancak yaşanan bunca olaya karşın gösteriye katılanlar hiç kimsenin malına zarar vermemek için adeta birbirleriyle yarışmıştır. Bu nedenle Gezi gençliğine vandallar nitelemesinin kara çalmaktan ibaret olduğunu dünya alem bilmektedir.

Ya; Recep Tayyip Erdoğan'ın gençliği nasılmış? Ahlaklı, bilgili ve enerji ve çalışkanlıklarıyla ortaya çıkan gençlermiş. İnanalım mı? Hani muhterem bir konuşmasında, "hırsızlık oğuldan babaya değil, babadan oğula geçer" demişti ya, işte bu haklı söze bizim bir diyeceğimiz yoktur. Bugün Recep Tayyip Erdoğan ve AKP zihniyetinin yetiştirdiği gençler doğal olarak yetiştirenler gibi olacağı için burada ahlak sözcüğü bizce gereksiz kullanılmıştır. Çünkü AKP iktidarının tepeden tırnağa bulaştığı yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet, adam kayırma, kara para aklama, havuz medyası oluşturarak milletin anasını belleme say say bitmez bir sürü ahlaksızlığın içinde nasıl olacak da ahlaklı gençler yetiştirilmiş olacaktır bir bileniniz var mıdır?

Bilgiye gelince; gerçekten de insanın gülesi geliyor. Bunlar bilgi diye diye olsa olsa kafalarına doldurdukları şey Hz.Muhammed'in Miraç gecesi bindiği efsanevi atın ismi Burak'la sınırlıdır. Olsa olsa sabahtan akşama tekrarlana tekrarlana akıllara kazınan şeylerdir ki bunun da bilgi ile hiç mi hiç ilgisi yoktu. Enerji dolu olmaya ve çalışkanlığa gelince; gerçekten de enerjik olmak hele de çalışkan olmak niye bunların özelliği olsun ki? Nasıl olsa bunlara Bülent Arınç'ın dediği gibi Allah verdikçe verdiğine, gerçekteyse olup bitenler bunu kanıtladığına göre bu dinci takımı niye çalışsınlar ki? Olabilir misiniz olamaz mısınız bilemem ya, bir düşünün sizler de birer Bilal olsanız çalışkanlığa ne hacet ki? Belediyeler size arsa tahsis eder. Milyon milyon dolarlar kurduğunuz vakfa akıtılır, Suudi Kralı bile size dudak uçuklatacak yeşil yeşil dolarlar gönderirse oh ne âlâ bir eliniz balda, bir eliniz yağda ekmek halktan, su devletten gül gibi yaşar gidersiniz işte.

Gezi vandalları dediğiniz gençlik ise ne hırsızdır, ne çalar çırpar ne de sizin anlayışınızda olanlar gibi hepsi benim olsun, hepsi benim olsun diye yollara düşmüş olan gençlik değildir. O vandal olarak nitelediğiniz gençlerin içinden bir tane bile; insanları öldürün diye emir verecek birini bulamazsınız. Onlar; eşitlik, özgürlük, adalet, insanca ve kardeşçe bir yaşam, sömürüsüz, baskısız bir düzen istemektedirler ki, elbette bu gençleri anlamanız olası değildir.

Çünkü sizler yüzünüzü çağ dışı geçmişe dönmüşsünüz o vandal dediğiniz gençlerse insanca yaşanası bir geleceğe dönmüşlerdir yüzlerini. İşte sizin gençlik anlayışınız vandal dediğiniz gençlerle 180 derece terstir. Bu yüzdendir ki, emir verip Ali İsmail Korkmazların, Ethem Sarısülüklerin, Abdullah Cömertlerin, Berkin Elvanların, Mehmet Ayvalıtaşların, Ahmet Atakanların, Mustafa Sarıların, Medeni Yıldırımların, İrfan Tunaların ölümüne imza attınız.

Şimdi de kalkmış nasıl bir gençlik istediğinizden söz ediyorsunuz.

Biz biliyoruz sizin istediğiniz gençliği.

KİNDAR VE DİNDAR gençlik istiyorsunuz o kadar…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA