turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KAYNAK MAYNAK VE DE BİR İKİ BİR İKİ HAYDİ HİCRETE HAYDİ HİCRETE…

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

22 NİSAN 2015

Bizim ülkemizin insanları bir acayiptir ki demeyin gitsin. Bir konuda bir tartışma mı başladı, o konunun içindeyizdir. Konu ekonomidir ama olsun ekonomi dediğiniz sizin nedir ki, sonuçta bu ülkenin çobanı da, çiftçisi de, bakkalı çakkalı da, rantçısı hırsızı da, gemicisi cami müezzini de, memuru işçisi de lafı uzatmayalım hemen hepimiz yaşamımızdan kesitler alır gerçeği görmeye çalışırsak iyi kötü neler olup bitiyor bir ölçüde de olsa anlamakta zorlanmayız. Ama iş kaynak konusuna gelince birçoklarımızın hâlâ bir sarhoş gibi ayakları yan basıyor nedense.

Malum AKP ileri gelenlerinin CHP'nin seçim bildirgesi kimyasını bozdu ya, onlardan dikkate değer bir açıklama gelmiyor ama lafı hemen kaynağa getirerek "kaynak nerede" diye sorma kurnazlığını gösteriyorlar. İşi daha da ileri götüren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "CHP bunları yapsın ben de CHP'ye oy veririm" diyerek sözümona tartışmalara nokta koymak istiyor. Yani sizin anlayacağınız ülkemin aybaşını getirmek için hesap yapa yap ekonomi uzmanı kesilen yurttaşları, "kaynak yok " denilip işin içinden AKP iktidarı sıyrılmak istiyor.

Ancak bu kez fena yakalanmışa benziyor AKP. Çünkü ne söylerse söylesin sokaktaki yurttaş bile kaynağın var olduğunun bilincinde artık. Televizyoncular dışarda kime mikrofon uzatsalar yanıtını küt diye alıyorlar. En az bilgi sahibi olan yurttaş bile Kaç/ak Sarayı işaret ederek işte kaynak diyerek çarpıveriyor lafı. Bülent Arınç ne demişti? "İsrafı önlesek vergi almaya gerek yok." İşte böyle israf önlense kaynak da bulunmuş olacak ama kimin umurunda. Bu debdebe ve şaşaya alışmış bezirgan takımı hiç kulak mı asar, o ister ki yediği önünde yemediği arkasında olsun.

Bugün Bir Gün gazetesi bu konuyu ele alan ve birinci sayfadan veren bir haber yapmış. Bu habere göre AKP iktidarının bütçeden temsil, tanıtma, ağırlama, tören ve organizasyonlara rekor düzeyde harcamalar yapılmış. Bu harcamalar Ocak ayından Mart ayına kadar tamı tamına 7 kat artış göstermiş. Ocak 2015 tarihinde 1 milyon 907 bin lira olan harcama Şubat ayında 7 milyon 347 bir liraya çıkmış. Mart ayında ise bu rakam 14 milyon 607 bin lira olmuş. Toplam 23 milyon 861 bin lira olan bu harcamaların 16 milyon 716 bin lirası temsil, ağırlama, tören ve organizasyon gideri 7 milyon 145 bin lirası da tanıtım gideri olarak harcanmış.

Daha bu gibi nafile israfları saysak inanın yurttaşlar sayfamızda yer kalmaz. Biz sizin bildiğiniz saray hikayelerine daha girmedik bile. Kaçak sarayın 3 aylık elektriği siz asgari ücretle çalışan yurttaşlarımızın 4000 kişinin aylık geliri ediyor ki, bunlar bizlerin şöyle kafamızı kaldırdığımızda gördüğümüz şeyler.

Demek ki neymiş?

Kaynak yokmuş.

Bu efendiler kendilerine gelince şapur şupurlar, size gelince her nedense şükürleri tutuyor ve yarabbi şükür çekiyorlar. Bu haramzade takımının gösteriş merakı yüzünden bu ülkenin saygıdeğer insanları bir gün çileden çıkarsa hiç şaşırmamak gerek. Bir bakıyorsunuz İstanbul'un bir ilçesinde bir belediye Kâbenin maketini yapmış. Eeee bu durumda duracak değil ya Tuzla'nın AKP'li Belediyesi, o da kalkmış temsili olarak Hicret'i anlatan bir parkur yapmış ve temsili Hicret yürüyüşü düzenlemiş. Bu yürüyüşte birinciliği alan kişi de ödül olarak Umre ziyareti mi ne kazanacakmış. Ha bir de şu AKP'li Pendik Belediyesi'nin ne kadar çay içmiş olduğunu soralım. CHP'li Meclis Üyesi soruyor; "sahi siz ne içtiniz" diye. Yanıtı yok tabi. Bu güruha göre devlet malı deniz yemeyen domuz olduğu için bunlar, değil çay içmek her naneyi gözlerimizin içine baka baka yerler.

AKP'nin yukarı gönderdiği Recep Tayyip Erdoğan'dan tutun da Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e kadar koro hep birlikte "KAYNAK YOK" diyor, siz onlara bakmayın, bunların yeryüzüne getirdikleri cennet yaşamlarının hortumunu kesin bakın görün o zaman kaynak var mıymış yok muymuş?

Haydi, bir geyik de biz yapalım sabah sabah.

Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar

7 Haziran günü de yurttaşlar AKP'ye oy vermesinler

Vesaire vesaire.

8 Haziran sabahı Tuzla Belediyesi'nin hicret parkurunun önünde AKP'liler Medine'ye…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA