turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ATIM ARAPTIR BENİM

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

28 MAYIS 2015

Atım araptır benim amam aman
Haydi yüküm şaraptır benim aman
Bu seçim böyle giderse aman aman
Haydi halim haraptır benim aman

Kaç/ak Saray'a Katar Emiri'nden 53 adet Arap atı geldi. Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu atları neyler ne eder bilemem ama bu atlarla yapacağı epey şey var diye düşünüyoruz. Bir kez oğlu Bilal kendisini biraz daha geliştirirse bakarsın ok atmanın yanında ata binmeyi de öğrenir de oktan cirit atmaya geçer, bu ülkenin halkı da veliahtın çıktığı her merdiven basamağı için düzenlenen şenliklerde dağıtılan kazan kazan pilav ve hoşaflarla karnını doyurup bir güzel açlığını giderir öyle değil mi? Niçin olmasın, belki de her yıl sarayın avlusunda dünya çapında oğlak kapmaca oyunları da düzenlenerek kapma ustalığı konusunda dünyaya örnek bir çığırın da önü açılmış olur niye olmasın?

Şimdi şaka bir yana Recep Tayyip Erdoğan'daki bu tantana ve şaşa merakının kaynağını anlamak için doğrusu bizi de merak sardı. Şu Arap Emirlerine, Şeyhlerine ve Krallarına bir diyeceğimiz yok. Onlara zaten doktor ne yerseniz yiyin demiş.

Bu yüzden de yeryüzünün bu halk ve insanlık düşmanlarından her şey beklenir beklenmelidir de. Yalnız nasıl olmaktadır da bizim gibi öyle ya da böyle Cumhuriyet rejiminde ve Cumhuriyetin okullarında eğitim görmüş kimseler de kendilerini bu tantana ve şaşaya kaptırıvermişlerdir? Hem öyle kaptırmışlardır ki, tantana ve şaşa bizzat Recep Tayyip Erdoğan'ın ağzından "İtibar" olarak ifadesini bulmaktadır. Onca eleştirilere karşın Erdoğan'ın tınmıyor olmasının bırakın tınmayı daha da ileri giderek korkunç savurganlıkları matah bir şeymiş gibi savunmasının altında yatan kültür ne ola ki acaba?

Bu konuda düşündük, taşındık karar verdik ki, bu kültürün nedeni bunların inandıklarını söyledikleri dini anlayışlarıdır. Bunlar anlayışlarını öyle ileri noktalara götürmüşlerdir ki, yaptıkları her ne ise dini inançlarına hizmet ettiklerine inandıkları için yapmaktadırlar. Bir başka deyişle amaca giden yolda her şey mübahtır derler ya işte tam da durum budur. Çünkü bunca tantananın, zenginlik ve şatafatın karşısında istiyorlar ki, yığınlar kendilerini böcek gibi duyumsasınlar. Ondan sonrası da kolaydır zaten. Çıkarsınız bu yığınların tepesine dini devlet mi kuracaksınız, faşizmi bir balyoz gibi kafalarına mı indireceksiniz istediğinizi yaparsınız kimse de size karşı çıkamaz. Ve zaten 13 yıldır pek çok kesim tarafından bunları yenmenin olanağı yoktur safsatasını yineleyip duran az insan mı var bizim ülkemizde? Peki, bu insanlar neyin altında kalarak bu yargılarını her fırsatta yineleyip böcekliklerine rıza göstermişlerdir?

Gerçekten de Recep Tayyip Erdoğan'dan sallanan kaya bir değil beş değil, yüz onbeş değil. Durmadan alsana bir kaya nerene dayarsan daya anlamında kayalar bu muhterem tarafından fırlatılıp duruyor. Çerez parası, milyonluk otomobil, 4 milyonluk zırhlı mersedes falan filan derken iş geldi dayandı Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e envanterde bulunan 9 uçaktan birisinin tahsisine. Niyeymiş? Mehmet Görmez bütün dünyü Müslümanlarının dini lideriymiş. Sizin anlayacağınız tıpkı Papa gibi bir şey. Ya da Cumhuriyet Türkiye'sinde sanki halifelik yeniden hortlatılmış da Mehmet Görmez de Halifeliği kapıp dünya Müslümanlarının dini lideri oluvermiş. Sizin anlayacağınız Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sözlerinin altında öyle sade bir anlayış falan yok. Bu sözlerin altında öyle bir öykünme var ki, bu öykünme ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin ruhuna fatiha diyebilirsiniz.

Ülkede milyonlarca insan aç, işsiz, evsiz, eğitimsiz ve de sağlık hizmetlerinden giderek yoksun kalır hale getirilmiş. Bir avuç iktidarın çevresine toplanmış işadamı kılığında kimselerse vurgun vura vura Karunlaşmışlar. Durum bu merkezdeyken başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP iktidarının tüm önde gidenleri bir başka dünyada yaşıyorlar sanki. Baksanıza; Ahmet Davutoğlu, asgari ücreti 1500 TL'ye çıkaracağını söyleyen CHP'nin bu girişimi için işadamlarını bir açıklama yapmaya ve muhalefete karşı bir isyana çağırıyor. Bu tutumdan daha iyi halk düşmanlığını, fakir fukara düşmanlığını anlatan başka bir davranış olabilir mi?

Ama gördüğünüz gibi kara göründü. Bunların Katar Emiri'nden aldıkları atlar araptır araptır da, seçimlerde de halleri gerçekten harap olacaktır harap. Göreceksiniz 7 Haziran 2015 tarihi CHP için oy patlaması yaşanacağı bir gün olacak. 8 Haziran 2015 sabahı ise artık AKP'liler Katar'da mı olur, Suudi Arabistanda mı ya da nereyi istiyorlarasa oraya giderek aşağıdaki türküyü çalıp söyleyerek bir güzel dertlerine yanarlar.

Atım araptır benim amam aman
Haydi yüküm şaraptır benim aman
Bu seçim böyle oldu aman aman
Haydi halim haraptır benim aman

Şunun şurasında 10 gün kaldı 10. gün…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA