turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÇEKİK GÖZ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

06 TEMMUZ 2015

Irkçı ve faşizan görüşlere sahip kimseler hangi ulustan olurlarsa olsunlar kavrama ve olayları doğru değerlendirme yetenekleri büyük ölçüde yoktur. Bu tür görüşleri savunan örgütlere genellikle ortalama zekanın çok altında kimseler militan olarak katılırlar. Bunlar yaptıkları işin önemini yeterince anlayamadıkları için kolaylıkla oraya buraya sürülerek her türlü rezaleti çıkarmakla kalmazlar, onlar için katliamlar gerçekleştirmek bile sıradan şeylerdir.

Şimdi bir düşünelim; bir süredir Çin'in Uygur bölgesinde Uygurlara ağır işkenceler yapıldığı, çocukların bile acımasızca katledildiğini gösteren akıl dışı fotoğraflar internette yayınlanmaya başladı. Bu fotoğrafların ne denli gerçek olduğu hiç kuşku yok ki su götürür bir şeydir. Çünkü bu fotoğraflarda yaşanan olayları kanıtlayan ve nerede yaşandığı kesin olarak bilinmeyen bilgi ve belgeye dayanmadığı açıkça belli. Kaldı ki Çin resmi makamları da bu yönde açıklamalarda bulunarak varsa böyle belgeler açıklansın dediler. Bu konu bir yönüyle de Türk yetkili makamlarıyla görüşüldü.

Ancak kendilerine her ne sıfat uydurmuşlarsa ülkücü denilen bir kesim sokağa çıktı ve İstanbul'un göbeğinde Çinli aramaya başladı. Bu nedenle de önlerine çıkan çekik gözlüler bunların şiddetinden nasiplerini aldılar. Bazıları bu kütüklerin saldırısından son anda Koreli olduklarını söyleyerek kurtuldular. Hani bu olayları çıkaranların zavallılığına bakıp da Türkler adına harekete geçen bunlar mı demekten insan kendini alamıyor. Bu aklıevvelleri harekete geçirenlerin kuşkusuz vardır bir niyetleri bir çıkarları da. Öyle ya MHP'nin durumu ortada, kurulması olası hükümet senaryoları çıkmazda gibi. AKP'nin MHP'li hükümet kurma isteği ilk seçeneği. Bütün bunlar olmadı diyelim, yok mudur MHP'nin içinde AKP'yi kurtaracak 20 milletvekili? Bence vardır. Zaten tepedeki muktedirin de bu yönde girişimlerini bir süredir sürdürdüğü söylenmiyor mu?

Yani sizin anlayacağınız Bu Urimçi olayı bir süre daha günün konusu olmaya devam edecek. Sokağa çıkan tosuncuklar sokakta "Dayan Urumçi geliyoruz" diye bağıracaklar. Artık önlerine çıkanlar da Japon mu olur, Koreli mi, Tatar ya da kazak mı, ya da ne bileyim Tacik ya da Özbek mi dayağı yer otururlar. Bizim tosuncuklarda Uygurların öçlerini böylece almış olurlar ki hanelerine bir destan daha kaydederler artık.

Ama biz yine de ülkemizde bulunan çekik gözlülere bir kıyak geçelim. Ne olur ne olmaz, bu tosuncukların nerede nasıl ortaya çıkacakları belli olmaz. Siz siz olun tedbirinizi almadan sokağa çıkmayın. Görünür bir yerinize hangi milletten olduğunuzu yazın ki, Niyazi olmayın. Gerçi sizler Niyazi nedir bilmezsiniz ama en iyisi kendinizi sakının. Tosuncuklar görünür bir yerinizde Madein Japon, Madein Kore, ya da öteki çekik gözlü milletten olduğunuzu belirten bir işaret görürlerse yakayı kurtarırsınız. Alimallah Çinli olduğunuz yönünde bir sonuca varılırsa neyle karşılaşacağınızı iyi hesap edin.

Tabi bu arada ülkemizde bulunan Çinlilerin de işi zor. Onlara da önerimiz üstlerinde Çinli olmadıklarına dair bir şeyler taşımalarıdır. Nasıl olsa bu tosuncuklar Çince bilmedikleri ve de alfabesinden de bihaber oldukları için Koreli hele de Japon'uz derseniz kesin yakayı kurtarırsınız. Malum bizim tosuncuklar Japonları çok severler.

Vallaha ne diyeyim bu denli hazin bir olayı bile gırgıra alıp yazmaktan yüzüm kızardı. Öyle ye ülkemizde bulunan yabancılar kim olursa olsun bu gibi geri zekalılar yüzünden tehdit altındalar. Bu son yaşanılan olayları düşününce şimdi İstanbul'da Rumlara ve öteki azınlıklara karşı başlatılan 6-7 Eylül olaylarını çok daha iyi anlıyorum. Nasıl olsa zora düşen iktidarlar her dönem kullanabilecekleri tosuncuk buluyor. Şimdi kim zorda mı diye soruyorsanız söyleyeyim, kendisini devlet gibi gören bu yüzden de kendisi kumda oynayan fakat düşüncesinin iktidarda olduğunu düşünen Tarzan MHP'dir. MHP 7 Haziran seçimleriyle birlikte aldığı sonuca çok güvenerek hayatının kumarını oynamış olduğu için zarlarını atmış yere düşmesini beklemektedir. Bu yüzden de MHP'ye yakın tosuncuklar biraz hareketlendirilmiştir o kadar.

Ne var ki zarlar yere düşmek üzeredir.

Sonuç ne mi gelir diye merak ediyorsunuz Merak etmeyin.

Gelecek zar; en iyi olasılıkla 2-1'dir ama MHP'nin attığı zar kesin olarak hep yektir.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA