turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


İŞİN RENGİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

11 TEMMUZ 2015

Birileri sokağa çekik gözlü avına çıktığında ne doğru dürüst tedbir alındı ne de devletin üst kademelerinden Uygur Özerk bölgesinde yaşananlarla ilgili aklı başında bir açıklama yapıldı. Sokağa çıkan bir avuç kışkırtıcı takımı kısa zamanda öyle çok eyleme imza attı ki, sokakta dolaşan çekik gözlü konuklarımız ve hatta kendi yurttaşlarımız büyük bir korku yaşadılar. Nasıl yaşamasınlar ki, adamlar kim olduklarına bile bakmaksızın polisin arasında kadının kafasına sopa indirecek kadar gözleri dönmüş. Olmadı bu güruh gidip Başkonsolosluk binası basarak dakikalarca binayı tahrip etmekle kalmadılar, binanın içine de girerek içerdeki eşya ve evraklara büyük zararlar verdiler. İş işten geçtikten sonra da bu güruhtan söylendiğine göre 9 kişi gözaltına alınmış. Tabi bunlar bir şekilde belki de arka kapıdan salınmışlardır. Eyleme katılan öteki büyük bir çoğunluk ise polisin gözünün önünde sanki binayı tahrip eden onlar değilmiş gibi namaza durmuşlar Allahuekber çekiyorlar.

Yetkililerden bir ses çıkmadığını yazmıştık ki, zaten Ahmet Davutoğlu yetkili metkili değil, bizim anladığımıza göre bir emir kulu. Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatiplilerle katıldığı bir iftar yemeğinde konuştu. O da ne? Meğer Çin Sincan Özerk Bölgesi'nde yapıldığı söylenen işkenceler abartı değil miymiş? Hem abartıymış, hem de bir kısım provokatörler özellikle böyle asılsız haberler yayıyorlarmış ki birileri sokağa çıkıp eylem yaparak ülkede huzuru bozsunlar. Hoş ülkemizde ne kadar huzur varsa o da tartışılır ya neyse. Hem üstlük Uzakdoğu'dan ülkemize gelen yabancılar ya bizim konuklarımızmış, ya çalışmak için gelmişlermiş, ya eğitim için buradalarmış vs bu yüzden de onlara karşı saldırı törelerimizle asla bağdaşmazmış.

Araya sıkıştırmam gerek. Ben kendi adıma töre möre dendi mi cin çarpmışa dönüyorum. Bizim gibi ülkelerde her nasılsa en olmaz diye düşündüğünüz haltlar töre adı altında yeniyor. Kadınlara şiddet mi uygulanacak altından töreler çıkıyor, birilerinin yaşam biçimine karışıp haddini mi bildireceksiniz devreye hemen töre giriyor. Eğitimin içine edip çocuklarımızın kafasına olmadık hurafeler mi dolduracaksınız al sana töre. İşte bu yüzden bu söz benim için en güvenilmez sözcüklerin arasında yer alıyor.

Ülkemizin töresinde misafir severlik varmış ama her nasıl oluyorsa birilerinin misafir falan taktığı yok, sokaklarda çekik gözlü konuklarımızın canını almaya yeltenen güruh ortalıkta fink atıyor. Bu tür olayların yaşanacağı başından belliyken her nasılsa güvenlik güçlerimiz gerekli tedbirleri almayarak işin çığırından çıkmasına yardımcı oluyor. Eylemler utanılacak noktaya gelince de ayıkla artık pirincin taşını ayıklayabilirsen.

Bu olaylar ortaya çıkınca aklıma Çin Seddi'nin niye yapıldığı geldi. Bazı tarihçilere göre Çinliler Çin Seddi'ni Uygurlar ve öteki Türk saldırılarını engellemek amacıyla yapmışlar. Bazı tarihçilere göre ise Çinliler atları çalındığı için bu setti at hırsızlarına karşı yapmışlar. Bunları geçelim. Bugün ortalıkta din, iman celallenmesi ile dolaşan ve işkence gördüklerini ileri süren Uygurların bazıları haklı olsa bile bunların büyük çoğunluğu ne yazık ki, başka hesaplar içindeler. Nitekim Anadolu Ajansı Sincan Özerk Bölgesi'ne gitmiş ve Müslümanların dini inançlarından dolayı baskı görüp görmediklerini araştırmış. Biz Anadolu Ajansı'nın yalancısıyız, böyle bir baskı yapıldığına dair herhangi bir bulguya rastlamamış. Sokakta yaptıkları röportajlarla bu savını kanıtlamış. Ufak tefek bazı şikayetler olsa bile bu da çok önemsizmiş.

Şimdi gelelim bizim ülkemize. Bizim ülkemizde birçok kentimizde lokantalar niçin kapatılmıştır? Çünkü bazı yurttaşlar oruç tutmaktadır. Yani sizin anlayacağınız oruç tutmayanlar bizim ülkemizde bir anlamda baskı altına alınmak istenmektedir. İş bu kadarla da kalsa iyi. Yemek yediği ya da oruç tutmadığı içi saldırıya uğrayanlar az mıdır bizim ülkemizde? Bir de bazıları kalkmış baskıdan, işkenceden söz ediyor. Bu konuda konuşanlar bizim gibi sosyalistler olsa ne âlâ. Bu tür davranışları sergileyenler ne yazık ki, kendileri de baskıcı ve zulümcü olanlardır ki, kolaylıkla sokağa çıkıp insan avına yeltenebilmektedirler.

Sonuç madem ülkenin en yetkilisi, en muktediri olduğu ileri sürülen Recep Tayyip Erdoğan böyle düşünüyor niçin şimdiye kadar beklenip bazı sokak azgınlarının bu eylemlerine göz yumulmuştur? Ya da ne bileyim pabuçun pahalı olduğu görülüp yoksa bu açıklama da benzerleri gibi zevahiri kurtarma açıklaması mıdır?

İşin rengi belli olmuştur. Ülkemiz 13 yıldır yolgeçen hanına döndürüldüğü için ne oldukları, kime hizmet ettikleri belirsiz terör gruplarıyla doldurulmuştur. Rüzgar eken AKP iktidarıdır, fırtına biçecek olan da tabiki de AKP iktidarı olacaktır. Ancak bütün bu ipe sapa gelmez politikaların ceremesini ne yazık ki hiç suçu olmayan çevreler çekmektedir.

Şimdi koalisyon çalışmaları başladı. Hükümet kurulur ya da kurulamaz bilemiyorum.

Ancak her koşulda bu belaları ülkemizin başına saran AKP iktidarı bir bütün olarak iktidardan alaşağı edilmeli ve daha büyük kötülüklere alan açılmadan AKP defteri bir şekilde kapatılmalıdır.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA