turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AYNI SOYUN SOYU

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

04 AĞUSTOS 2015

Bahçeli'den tosuncukların gururunu okşayan sözler işitiyoruz. Neymiş efendim? HDP'ye oy verenler şerefsizmiş. Üstelik bunlar Ege'nin tatil yörelerinde ve İstanbul'un seçkin semtlerinde yaşayan seçkinlermiş. Oysa kendi partisine oy verenler öyle miymiş ya? Tosuncuklar halis malis Türk ve de üstüne üstelik sersefil halk çocuklarıymış. Doğrudur MHP'ye oy veren geniş bir yoksul kesim var. Ancak bu yoksullar ne yazık ki, yalanın sunturlusunu söylemekte ustalaşmış olan faşist çevrelerin kandırdıklarıdır ki, faşizmin yaptığı propagandaya kananlar genellikle bu bağlamda yoksullar olur. Yoksul insanların neleri var ki neyi ile övünsünler? Faşistler bunu iyi bildikleri için karın doyurmasa da bu kesimlere Türklükleriyle ömür boyu övünecekleri ve ortalıkta salına salına gururla dolaşacakları öyle bir paye verirler ki, sanırsınız bu aslanlardan başka kimse Türk değildir. Bu yüzden de gerçekte en bölücü olan kimseler faşist olanlardır. Bu yetmez. Madem bunlara Tanrı dağı kadar Türklük bahşedilmiştir yanına da Hıra dağı kadar bir Müslümanlık eklediniz mi her şey tamamdır. Artık bunları tepe tepe kullanabilirsiniz.

Zaten 12 Eylül öncesi bu tosuncuklar bu hasletlerle ortalığa dökülmüş ve önce devrimcinin kanına girmişlerdir. Her nedense bunların en okkalısı bile bir kez olsun yaptıklarını kimin adına ve niçin yaptıklarını sormamışlardır. Sorsalardı eğer bunları NATO'nun Gladyolarının kullandığını anlamaları o kadar da zor olmayacaktı. Gerçi solcularla birlikte 12 Eylül 1980 tarihinden sonra bu tosuncuklar da toplanınca; ne yapsınlar onlar da devleti kutsadıkları için "bizim düşüncemiz iktidarda, kendimiz içerdeyiz" diyerek yazgılarına boyun eğip oturdular.

HDP'nin kimlerden oy aldığına gelince; HDP de tıpkı MHP gibi ezici bir çoğunlukla Kürt yoksullarının oyunu almıştır. Bunda şaşacak da bir şey yoktur. Çünkü HDP; Kürt yoksullarına siz eziliyorsunuz, soyuluyorsunuz, adam yerine konmuyorsunuz, patronlar sizi iliğinize kemiğinize kadar sömürüyor. Gerçek kurtuluşunuz sosyalizmde diyecek değil ya. Onlar da tıpkı MHP gibi daha çok etnik köken üzerinden politika yaparak kolayı seçip Kürtlerden oy alacaklardır. Kürt Mıho'nun oğlu ile Ahmet Türk'ün torunu torbası sınıfsız sömürüsüz kaynaşmış bir şekilde koşuverecekler HDP'ye. Hele şimdi insanlar bir kimliklerini doya doya yaşasın çıkmaz ayın son çarşambasında da Kürt Mıho'nun çocukları işçi mi ne olduğunun farkına varır dolayısıyla da sosyal mücadelede yerini nasıl olsa alır diye düşünülüyor.

Aslında benim amacım HDP'yi eleştirmek değildir en azından bugünlerde HDP'nin eleştirilmesi haksızlık olur. Olup bitenleri iyi irdelemek gerekmektedir. Bahçeli'nin konuşmaları tehlikeli bir noktaya doğru hızla tırmanmaktadır. Bana öyle görünüyor ki, yine karanlık güçler kendisinden tosuncukları sokağa indirmesini sanki istemiş gibidir. Yoksa oraya buraya bu denli sataşıyor olması bir rastlantı değildir.

Aslını sorarsanız MHP bir numaralı bölücüdür. Çünkü HDP'nin parlamentoda bulunmasına bile katlanamayan bir anlayışı başka türlü değerlendirmenin olanağı yoktur. Üstelik Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AKP'yi bu denli eleştirip de son tahlilde bunların ekmeğine yağ sürmesi MHP'nin politikalarında küçük rötuşlar yapması falan da değildir. Bugün salt Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Kürtlere yönelik ucu açık operasyonlara başladığı için MHP'nin gözünde yeniden aklanmış paklanmış durumdadır. Her ne kadar Bahçeli Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'yi koca bir havuzun içine atıp üzerine de temizleme tozu döktükten sonra arınıp durulandıklarında koalisyon kurmayı düşündüğünü dile getirmiş olsa da gerçek bugün PKK'ya yönelik operasyonlar Recep Tayyip ERdoğan'ı da AKP'yi de MHP'nin gözünde aklamış paklamıştır.

Ayrıca Bahçeli'nin HDP'ye oy verenlere küfretmesi de olağan sayılmamalı, Bahçeli'nin çizmeyi ne denli aşacağını göstermesi açısından önemli ipuçları olarak görülmelidir..

Bahçeli HDP'yi terörle ilişkilendirip kapatılmasını isterken her nedense devletin olanaklarını da kullanarak dibine kadar dinci terör örgütlerine yardım yataklığın da ötesine geçerek onlarla canciğer kuzu sarması olan AKP'nin kapatılması ile ilgili ihbarcılığı her nedense yapmayı aklına bile getirmemektedir.

Özetle çizmeyi aşan bir MHP vardır, MHP'nin politikaları ise bölücü olmanın da ötesinde çok ama çok tehlikelidir.

Bu nedenle bir şekilde AKP'ye karşı MHP ile çeşitli alanlarda bir araya gelineceği yanılgısına kapılan CHP'lilere de bütün bu yaşananlar öğretici olmalıdır.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA