turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


OLMASI GEREKENLER OLUYOR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 AĞUSTOS 2015

AKP iktidarı ile birlikte bu ülkenin insanlık ölçüleri değişti. Yabancılara karşı konuk muamelesi yapılan ülkemizde artık insanlar bir düşman muamelesi yapmaktan çekinmiyorlar. Dün Aksaray'da bir dükkana su almaya giren İrlandalı turist içerde bir şeyleri devirince kavga kopmuş. Komşu esnaflar, şiddete yeltenen esnafı yatıştıracakları yerde hep birlikte olup çullanmışlar turistin üstüne. Ne var ki, adam çetin ceviz çıkmış ve on beş, yirmi esnafa tek başına karşı koymuş.

Esnaflardan bazıları turiste sandalye ile saldırıp üstünde kırsalar da turisti yıldıramamışlar. Yani sizin anlayacağınız kendilerini Osmanlı torunu olarak görenlerin turistin yumrukları karşısında ne edeceklerini şaşırdıkları sahneler yaşanmış. Ancak her taraftan sopalar, sandalye bacakları ile saldıran bu esnaf takımı denilen deyyuslar sizin anlayacağınız tam bir rezalet sergilemişler. Hatırlarsanız esnaf milleti ile ilgili Gaffar Yakınca bir yazı yazmış, onların ne menem işe yaramaz haraççılar olduklarını, bir şey üretmeden akşama kadar müşteri bekleyip para kazanmalarının yanında ahlaki değerlerini de sorgulayan düşünceler belirtmişti.

Ali İsmail Korkmaz'ı polislerle birlikte katledenlerin içinde de esnaf vardı. Gezi gösterilerinde ellerinde palalarla ortaya çıkıp sağa sola saldıranlar da esnaftı. Arkadaşlarıyla kartopu oynarken öldürülen gazeteci Nuh Köklü'yü öldüren de sonuçta bir esnaftı. Üstüne üstlük Beştepe Külliyesi'nde bu esnaf milletini toplayıp onlara gerektiğinde siz polissiniz, gerektiğinde yargıçsınız diyen Recep Tayyip Erdoğan esnaflara laf olsun diye bu sözleri etmiş değildi. Biz devrimciler yıllardır özellikle de kasabalarda çöreklenmiş bu esnaf takımının gericiliğin nasıl desteği olduklarını da iyi biliriz.

Ancak esnaf hiçbir dönemde bu kadar gericileşip halk düşmanı haline gelerek insanlıktan çıkmış değildi. AKP iktidarı ile birlikte bunlar iyice insanlıklarından da oldular. Bir düşünün işyerinize su almaya gelen bir yabancı kaza ile bir şeyleri deviriyor ve esnaf tarafından şiddet görüyor, yetmiyor bu şiddete bir de çevre esnafı karışıyor. Yani sizin anlayacağınız bir nevi esnaf dayanışması. Aslını sorarsanız işin bir de başka yüzü var. AKP iktidarı ile birlikte yabancılar başta olmak üzere onlar gibi düşünmeyen herkes düşman ilan edildi. Yoksa kardeşinin cenazesi başında tepkisini gösteren Mehmet Alkan Yarbay'ın şerefsiz ilan edilmesi vatan haini olarak gösterilmesi ve Aleviliğine kadar karıştırılmasının anlaşılacak bir yanı var mıdır? Toplumu AKP iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan öyle bir hale getirmiştir ki, bu kudurmuş hallerin dinle de soslandığında neler olabileceğini kestirmenin bile olanağı yoktur.

Özetlersek bu iktidarla birlikte yolsuzluk, hırsızlık ayyuka çıktı. Doğanın talan edilmesi nedeniyle dengesi bozuldu, Artvin ve Rize'de büyük bir sel felaketi yaşandı, canlarımızı yitirdik. Her gün ülke evlatları canlarından oluyor, ülke kan gölüne döndü. Ekonomi çöktü, büyük bir kriz kapıda. Dolar aldı başını gitti. Hem Recep Tayyip Erdoğan hem de AKP yöneticileri şaka gibi ülke yönetmeye kalkışıp hak hukuk askıya alıp çiğnediler. Bu koşullarda ülke seçimlere götürülüyor. YSK çığırından çıkmış, Recep Tayyip Erdoğan'ın ağzından çıkanı seçim takvimi olarak ilan edebiliyor. Ülkede yasa masa şu bu hak getire ama hakkaniyetli bir seçim yapılabileceğini yine de büyük bir çoğunluğun aklı kesiyor olmalı ki, bu konu ile ilgili kimse gıkını bile çıkarmıyor.

Sonuç olarak ülke Recep Tayyip Erdoğan'ın dümende olduğu, AKP'lilerin çıraklık, miçoluk yaptıkları bir gemide doğrudan felakete götürülüyor. Bütün bu gerçekler ışığında AKP yine de %30'ları geçerse gerçekten de oturup düşünmek ve AKP'ye oy veren insanları doğru analiz etmek gerektiği açıkça ortaya çıkıyor. Çünkü bizler halk dalkavukluğu yapıp her partiye oy veren yurttaşlarımızın da başımızın üstünde yeri vardır diyecek değiliz. Eğer bu gibi insanlar olmamış olsa bu ülkede kimse Alikıran baş kesene dönüşemez, diktatörlük numaraları çekemez.

Ne olacak diye soruyorsanız söyleyelim:

Recep Tayyip Erdoğan'ın süngüsü daha da düşecek, AKP imamın kayığına bindirilecek…

Önemli not: Bazı insanlar vardır sessizdir. Üstlerine düşen görevi patırtı, gürültü çıkarmadan yerine getirirler. Dün yaşamını yitiren ve Partimizin Ankara İl Başkanlığı ve Merkez yöneticiliğinde bulunan Av. Akay Sayılır'ı yitirdik.

Avukat Akay Sayılır ömrünce öğretmenlerin davalarının peşinde koştu. Haksızlığa uğrayan öğretmenlerin davalarını takip edip sonuçlandırmaya çalıştı. TÖB-DER'in avukatıydı. Bugün onu Ankara/Karşıyaka Mezarlığı'ndan sonsuzluğa uğurlayacağız.

O iyi bir insandı. Parti içinde herkese yürekten yakınlık göstermiş ve abilik yapmış biriydi. Onun sürdürdüğü BAĞIMSIZLIK-DEMOKRASİ-SOSYALİZM mücadelesinin bayrağı yerde kalmayacak.

Güle güle Akay Sayılır diyoruz.

Güle güle değerli yoldaşımız…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA