turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BATARSA DÜNYA HACIDAN HOCADAN BATARMIŞ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

1 EYLÜL 2015

Bilmem halk arasında dolaşan bu sözleri duydunuz mu? Duymadıysanız duyun. Bu sözleri halkımız durup dururken tekerleme haline getirmemiştir herhalde. Vardır bir nedeni ki, halkımız dünyanın batmasına sebep olarak hacıyı-hocayı yani dinci-imancı takımını göstermiştir. Demek ki, bunların alavereci-dalavereci olmaları bugüne özgü olmadığı için öteden beri bu sözler söylenegelmiş.

Şu dinci-imancı takımını 27 Ağustos günkü yazımda yazmıştım ama bir müftü olan CHP'nin kaç dönem milletvekili yapıp tepeye çıkarttığı İhsan Özkes'ten söz etmemiştim. Gördüğünüz gibi bu dinci-imancı takımı bizim söylediklerimizi asla boşa çıkartmıyor. Ne denli fırıldak olduklarını her dereyi geçtiğinizde bütün çıplaklığı ile görebiliyorsunuz.

Seçimlerden önce sürekli olarak bu kişiyi Halk TV'de görürdük. Adam ağız dolusu konuşur, nasıl Kemalist olduğunu, Recep Tayyip Erdoğan ve yandaşlarınınsa ne denli yoldan çıktıklarını ballandıra ballandıra anlatırdı da, CHP'lilerin şöyle dediklerini sürekli duyardık. "Bakın gördünüz mü bizim de dini-imanı bütün adamlarımız var hiç onlara benziyorlar mı?" Bize sorarsanız Emekli Müftü İhsan Özkes, biz ve bizim gibilere asla inandırıcı gelmeyen biriydi. Çağdaş bir din adamı olup olmadığına gelince çağdaşlık dincilikte değil, yol gösterici olarak bilimi içselleştirip bilimin yolunda yürümekle olabilirdi ancak. İhsan Özkes başka bir dinci-imancı gruba karşı çıkıyor diye farklı olacak değildi herhalde.

Ülkemizde sürüsüne bereket çeşitli tarikatlarda yer alan hepsi de birbirinin rakibi bir sürü dinci-imancı takımı var. Şimdi bunlar birbirlerine rakip diye bir diğerini ötekinden daha mı üstün bir yere koyacağız?

İşte; İhsan Özkes'te onlardan birisi. Kendisine CHP'de yer açıldığı için CHP'de yer almış o kadar. Yoksa adamı, çağdaşlıkla, bilimle, insanlık ölçüleriyle tartsak öbürlerinden hiçbir farkının olmadığını görmekte zerrece zorlanmayız.

Bu müftüyü televizyon ekranlarından, meclis konuşmalarından tanıyoruz. O konuşmalarının çoğu aşırıya kaçan ve oldukça hırçın eleştirilerdi. Müftünün bu tarafına bakanlar sandılar ki, bu müftü başkadır, bir örnek olarak toplumun önüne çıkarılabilir ve denilebilir ki ey insanlar gördüğünüz gibi bizler de dine, imana karşı değiliz ama bazıları gibi değiliz. İşte o müftü bizi değil ama CHP'lileri şaşırttı. Bir de gördük ki, adam İstanbul'dan kontenjan adayı olmuş ve seçilmiş. O da ne CHP'den basmış istifayı kelepir kelepir laflar ediyor. Sonra sözlerinin dozu iyice artmış, bir de ne görelim daha önce mecliste Saray için demediğini bırakmayan bu muhterem tam tersi şeyler söylüyor. Recep Tayyip Erdoğan'a bu kadar karşı olmayı anlamsız bulduğu gibi meclis kürsüsünden ayetlerle/hadislerle saraya, AKP'lilere ve Recep Tayyip Erdoğan'a veryansın ettiğini unutmuş yavşak ve yılışık şeyler söyleyerek bu kez de suçuna Hz. Muhammed'i ve M. Kemal Atatürk'ü ortak ediyor. Neymiş efendim eğer Hz. Muhammed ve Atatürk olsaymış bu saraya gidermiş.

Hani bu tür insanların halkı dangalak yerine koyduklarını bilmiyor değiliz. Bunlar sanırlar ki, halk hemen dünü unutur, bugüne bakar. Halk unutmaz. Nasıl AKP'ye katılıp orada bakanlık yapan Ertuğrul Günay gibileri unutmadıysa Sayın Emekli Müftü İhsan Özkes seni de unutmaz. Hele bir AKP'ye gir (tabi oraya alırlarsa seni) artık hiç unutmaz.

Aslını sorarsanız İhsan Özkesler koskoca 77 milyonluk ülkede denizde damla bile değildir. Ancak bunların toplumun genetiğini bozdukları da bir gerçektir. Düşünün ki, yalan bunlarda, iftira bunlarda. Dolandırıcılık, üçkağıtçılık, yağcılık, her türlü kişilik bozukluğu, yağma, talan, rüşvet, adam kayırma, nüfuz ticareti, bir muktedirin kulu kölesi olmak, hırsızlık, yolsuzluk sözün özü ne ararsan bunlarda daniskası mevcut.

Şimdi İhsan Özkes kalkmış Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'den iyiliklerle söz ediyorsa niye şaşırıyorsunuz ki?

Bu özellikler dinci-imancı takımının fıtratında var fıtratında…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA