turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


İKİYÜZLÜ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

29 EYLÜL 2015

Her fırsatta değişik tutum ve davranış gösterenler için ikiyüzlü denir ya bence bu sözün hiç mi hiç anlamı kalmamıştır. Artık bu ikiyüzlü sözü tez elden kullanımı dolmuş bir söz olarak düşünülmeli ve ölü sözcükler arasına atılmalıdır. Bu sözün yerini öyle bir sözcük almalı ki günümüzde kullanılır olabilme şansı olsun. Şimdilik benim aklıma çokyüzlü sözü geliyor ama bu sözcük de yetersiz kalıyor. Fırıldak yüzlü mü demek gerek bilemedim en iyisi bu işi dilcilere bırakmalı.

İkiyüzlü sözcüğüne kafam şunun için takıldı. Geçen gün Ulusal Kanal'da Doğu Perinçek'i dinleme fırsatım oldu ve şaşırıp kaldım. Sanki Perinçek'in önünde sayısız boya küpü var, neye nasıl renk vermek istiyorsa boyacı küpüne daldırıp çıkarıyor ve işine nasıl geliyorsa öyle konuşuyor.

Neymiş efendim; CHP, YCHP imiş. Bu haliyle de Amerikancı ve Amerikancı güçlerin etkisi altındaymış. Eee, o zaman niçin seçim işbirliği yapmak için CHP'nin kapısını çalmışlarmış? Yanıt hazır. CHP'yi Amerikancılıktan kurtarıp milli çizgilerine getirmeyi amaçlıyorlarmış. Bu yüzden de gitmişler YCHP'ye seçim işbirliği yapmayı önermişler.

İş bu kadarla bitse iyi. Devamı arka arkaya geliyor. Kendileri Feto'ya karşıymışlar ama ya CHP öyle miymiş Fetoculara sahip çıkıyormuş. Fetoculara da sahip çıkması şundan belli oluyormuş. Son zamanlarda Paralelcilere yönelik operasyon yapılıyormuş oysa CHP bu operasyonlara karşı çıkıyormuş. Bu yüzden de CHP Fetocu politikalar izliyormuş. Oysa bu konuda uzun uzadıya konuşmanın gereği bile yok.

Bizim CHP'lilerden duyduğumuz sadece şudur. Eğer bir ülkede hukuk ihlali yapılıyorsa kime yapılırsa yapılsın karşı çıkılmalı, sonra bu işin sonu iyi olmaz. Bu yaklaşımın neresi kötü ki? Dün Ergenekoncu diye tutuklananlara da aynı muamele çekilmedi mi? Eğer hukuk kuralları işletilseydi yaşananlar yaşanır ya da yüzlerce insan yok yere zindana atılır onca eza cefa çeker miydi?

Perinçek ve Vatan Partisi üyelerine göre hukuk Fetoculara tıpkı kendilerine yapıldığı gibi işletilmeli ve Fethullahçılar da yaptıklarının karşılığını en ağır bir şekilde görmeliydiler. Doğrusu bu mudur peki? Değildir elbette. Doğrusu; hukuk doğru işletilmeli kim suçluysa hesabını da hukuk kuralları içinde ödemelidir. CHP'li kimi milletvekillerinin söylediği bu ve bundan ibarettir.

Gelelim vatan savunması laflarına. Perinçek'e göre YCHP, PKK ve HDP'den yana tavır almışmış. Oysa PKK vatan savunmasında kendilerine karşı savaşılan tarafmış. Esasen HDP de öyleymiş. Bu vatan savunması işinde de AKP ile birlikte olunurmuş. Mustafa Kemal Kurtuluş Savaşı'nda öyle yapmışmış. Yani AKP ile birlikte olunup vatan savunması yapılırmış.

Her şey bir yana Kurtuluş Savaşı ile bugünkü durumu kıyaslarken Perinçek benzerlikler bulmuş. Aman efendim meğer sizde ne hikmetler varmış da bizim haberimiz yokmuş. Neresi benziyor diyeceğiz; sizde laf çok sıralarsınız da sıralarsınız. Ama isterseniz size bir örnek verelim. Bugünkü AKP kafasıyla aynı olan kimseler o zamanlarda da vardı. Bunlar ki, Yunanlılar işgal ede ede içlere doğru ilerlerken Anadolu'da sayısız isyanlar çıkardılar. Düzce, Akyazı, Adapazarı çevresinde isyan çıkaranlara bir bakın kimlermiş göreceksiniz.

Bunlar düşmana değil Mustafa Kemal ve arkadaşlarına karşı ayaklanmadılar mı? Taa Manisa çevresine kadar İngilizlerin propagandistleri olmadılar mı? Mustafa Kemal bunları ezmeden mi Kurtuluş Savaşı'nı başarıya ulaştırdı yoksa ilkönce onları mı ezdi? Bunları bilirsiniz Mustafa Kemal'in ilk ezdikleri cephe gerisinde düşmanlarla birlikte davranan işbirlikçi gericilerdi. Bugünkü AKP'nin de bunlardan hiç ama hiç farkı yok ama siz bilmem kaçyüzlü siyasetinize haklılık kazandırmak için vatan savunması içinde AKP'yi de öne çıkarıyorsunuz.

Neymiş efendim?

AKP ve Recep Tayyip Erdoğan PKK'ya karşı savaşıyormuş. Hani siz öncüsünüz ya; vallaha bravo size, bir öncülük ancak ve ancak bu kadar yapılabilir. Maşallahınız var, öncü olarak Hindistan'ı iğnenin deliğinden görüyorsunuz ve de politikanızı ikiyüzlülükle falan açıklamak zorlaşıyor. Çokyüzlülük desek yetmiyor en iyisi fırıldak yüzlülük desek daha iyi olacak.

Ha bir de şu sizin Bekaa vadisinde Abdullah Öcalan'ı ziyaretiniz var. Ne güzel resimler paylaşmış, Apo ile ne güzel pozlar vermiştiniz. Bu konu önünüze çıkarıldığında da yıllar sonra gazeteciliğinize sarılıp dediniz ki; biz onları doğru yola davet ettik. Ne bileyim belki de görevliydiniz görevinizi yerine getirdiniz de bizler yeterince bilmiyoruz. Ama şimdi kalkmış vatan savaşı adı altında neler söylemiyorsunuz neler. Bir de kalkmış kendinize milli payesi biçmiyor musunuz işte en gülünesi gereken yanınız da bu bence. Siz millici misiniz değil misiniz o ayrı tartışma konusu ama sizin alavere konusunda usta olduğunuz kesin. Yan yana getirdiğiniz kimselere bakıyoruz ortaya ya sarımsak çıkıyor ya da soğan.

Her nasılsa bir türlü nitelikli bir şey olamadığınız için toplamınızdan da bir cacık olmuyor.

Anladık hünerlisiniz. Konuşa konuşa laf ebesi olmuşsunuz ama ne inandırıcılığınız var ne de yan yana getirdiklerinizin kalıcılığı. Bir de bakıyorsunuz ki Ali evlenmiş, Güllü gelin olmuş, evli evine gitmiş, köylü köyüne. Artık siz de kerevetine mi çıkarsınız, yoksa yeni bir yol bulup tıpkı bir maske gibi yeni bir yüz mü takınırsınız bilemem ama sizin yolunuzun yol olmadığını açıkça söyleyebilirim.

Sizin yolunuz yol değil Sayın Perinçek, kesinlikle yol değil…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA