turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AKP'Yİ TANIYIN!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

22 EKİM 2015

10 Ekim katliamı bize göre bir milat olmalı, AKP'nin ve bu partiye militanca bağlı olanların ülke için ne büyük bir tehlike olduğu bütün çıplaklığı ile görülmelidir. Öteden beri IŞİD ve öteki dinci terör örgütleri enine boyuna tartışılırken AKP ve gönüldaşlarının bu örgütlere nasıl sahip çıktılarını bilmiyor değiliz. Basın yazdı çizdi, gözlem yapan yurttaşlar konuşup çevrilen dolaplar üzerinde görüşler ileri sürdüler. Hatta bu örgütlerin ağına düşen kimi yurttaşlar çocuklarını kurtarmak için devlete başvurduğunda ilgililerin kılını bile kıpırdatmadığı görüldü. Ankara'da, İstanbul'da ve başka bazı kentlerde bu şer yuvalarının nereleri mesken tutarak örgüte nasıl insan devşirdiğini cümle alem bilirken devletin güvenlik güçlerinin bilmiyor olması düşünülebilir mi? Ya da bu soruyu daha can alıcı soralım; AKP iktidarı olup bitenlerden habersiz midir?

Bazı ailelerin çocukları Suriye'ye geçtikten sonra kimilerinin ana ve babaları da peşlerinden Suriye'ye geçmişlerdir. Devlet bu geçişleri hem de bir savaş bölgesine niçin ve neden engellememekte, insanlar sınırdan ellerini kollarını sallaya sallaya Suriye'ye kolaylıkla nasıl geçebilmektedir? Örneğin Bir Gün Gazetesi'nin yazdığı IŞİD'ın Gaziantep sorumlusu 'Ebu Ali'yi güvenlik güçleri bilmiyorlar mıydı? Şimdi bu kişiye ait depolarda çıkan patlayıcı ve diğer silah ve mühimmatlar acaba neyin nesidir?

Aslını sorarsanız bu iktidarla ilgili ne yazarsak yazalım, hangi konulardan sorumlu olduklarını söylersek söyleyelim bizce yetersizdir. Bu iktidar bizim söylediklerimizin beş beter fazlasını kesinlikle yapmış bir iktidardır. Dünden bugüne Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun Suriye'de cihat yaptığı söylenen insanlık düşmanı terör örgütleriyle ilgili söylediklerine şöyle bir baksak inanıyorum ki gerçekler bütün çıplaklığı ile bir bir ortaya çıkacaktır. Suriye ile ilişkilerimizin bu noktaya taşıyan ve Suriye'de yaşananların bir numaralı sorumlusu AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'dır. Dolayısı ile iktidarın bu politikalarının sonucu sözde Müslümanlık adına savaştığı söylenen bu örgütlere karşı AKP'ye oy veren büyük bir seçmen kitlesi içinde tartışmasız sempati duyulmakta, bu örgütlerin işlediği tüyler ürpertici cinayetler bile savunulmaktadır.

Bu söylediklerimin gerçek olup olmadığını anlamak istiyorsanız, Ankara Hacıbayram Camisi, İstanbul özellikle Fatih çevresindeki camiler ve diğer camiler, yine birçok ilimizdeki camilerin cemaatleri arasında konuşulanlara bir kulak verseniz kolaylıkla görecek ve kanınız donacaktır. Söylediklerimiz bu kadarla da sınırlı değildir. Kimi öylesine insanların biraraya gelip konuştukları sohbetlerde, mevlitlerde ve kendilerine tarikatçı denilen çevrelerin sohbetlerinde de IŞİD ve öteki örgütlerin nasıl savunulduğunu ve onların cinayetlerinin nasıl sahiplenildiğini görmekte zorlanmayacaksınız.

Hani, iktidar 10 Ekim Ankara katliamını yapanları eleştiren dili ile dişi arasında bir şeyler söyledi ya bunların siz hiçbirine inanmayın. Bu katliam AKP'nin taraftarları arasında çok az bir fire ile dibine kadar savunulmakta, yaşamını yitirenler ise kâfir olarak görülerek canlarını yitiren ve yaralananlara en ufak bir acıma hissi bile duyulmamaktadır. Sizin anlayacağınız; AKP iktidarı 13 yıllık iktidarı döneminde yalnız yalana, talana, vurgun ve rüşvete imza atmış değildir. AKP aynı zamanda ülkemiz içinde kana susamış önemli bir sayıda dinci imancı insanlarda yetiştirerek Türkiye'deki tehlikeyi çok önemli boyutlara tırmandırmıştır.

Bilmeyen bilsin, duymayan duysun. IŞİD'a katılan çocuklarının öldüğünü haber alan birçok aile çocukları için mevlit okutup, mevlide katılanlara çocuklarının cennete gittiğini söyleyecek kadar haritayı pusulayı şaşırmışlardır. Hemen bunların hepsi de AKP'nin ya militanıdır ya da AKP'ye gönülden bağlı kimselerdir. Bunları bir rastlantı olarak düşünüyorsanız yanılırsınız, rastlantı değildir. Bu gibi düşüncelere sahip yurttaşların kafasını bulandıran ve IŞİD sempatizanı olmalarına sebep olan AKP ve AKP iktidarıdır. Eğer bugün 10 günü 102 insanımızın yaşamını yitirdiği 6-7 yüze yakın kişinin yaralandığı bir katliamı savunanlar varsa ve hatta bunlar ölenler için "oh oldu" diyebiliyorlarsa AKP'nin 1 Kasım günü yapılacak parlamento seçimlerinde ipi kesinlikle çekilmelidir.

Bunun için oylar CHP'ye verilmeli, Türkiye'nin terör belasından kurtuluşu için toplu bir adım atılmalıdır ki, AKP'nin bozduğu insan hamuru yeniden gerçeğine dönebilsin.

Yok, AKP yine iktidar olursa dün sessiz ve barış içinde olan Halep nasıl olmuş bu hale düşürülmüşse Türkiye'de de benzerlerini yaşama potansiyelinin olduğu asla akıldan çıkarılmamalıdır.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA