turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

21 KASIM 2015

Suriye'nin bütünlüğüne yönelik emperyalist dünyanın çektiği operasyonun ortaya çıkardığı yıkımın adım adım bu yıkımı hazırlayanları da erinde gecinde vuracağı belliydi. Bildiğiniz gibi AKP iktidarı IŞİD'a yaptığı silah ve lojistik desteği Bayır Bucak Türkmenleri üzerinden gizlemeye kalktı. Ne zaman iktidar bu bağlamda boşa düşse Bayır Bucak Türkmenlerine sarıldı.

Sonuç olarak da Suriye'nin bu duruma düşürülmesinde rolü olanların tamamı bir şekilde karşılığın alacaktı almaya başladı da. Önce doğrudan IŞİD hedeflerini vuran Rus uçakları isabetli vuruşlar yaptıktan sonra Suriye'de büyük ölçüde kendisini toparladı ve Suriye'nin bütünlüğünü sağlamak için harekete geçti. Haberlerden öğrendiğimize göre Rusların yeni bombardımanında bu kez de Bayır Bucak Türkmenleri vurulmuş. Yine haberlerden öğrendiğimize göre çok sayıda kişi yaşamını yitirirken çok sayıda kişi de yaralanmış. İşte savaş böyle bir şeydir. Bir kez ok yaydan çıktığı zaman savaşta ölüm herkesin başına gelebilir. Bizler; AKP iktidarının Bayır Bucak Türkmenleri üzerinden az propaganda yapmadı bunu iyi biliyoruz. O bölgede yuvalanan İslami terör örgütleri Bayır Bucak Türkmenleri bahanesiyle silahlandırıldı, yedirildi içirildi, sınırlarımız onlara ağzına kadar açıldı. Onların ülkemizde katliam yapmalarına kadar pek çok eylemlerine ya göz yumuldu ya da gereken önlemler alınmayarak ucu felaketlere varan olaylar yaşandı. Suruç katliamı, 10 Ekim 2015 Ankara katliamı ve Reyhanlı'da yaşananlar gibi…

Rus uçakları bombalamış ve olan Bayır Bucak Türkmenlerine olmuş. Yine haberlerden öğrendiğimize göre Kızıldağ düşmüş Türkmen Dağı direniyormuş. Bu yüzden de Ankara Moskova'ya nota vermiş. Hani bu görüntüye baktığınız zaman sanırsınız ki AKP iktidarı Türkmenler için büyük bir üzüntüye kapılmış ve onları koruyormuş. Oysa bu görünüşte yaşananlarla gerçekte olanların birbiriyle yakından uzaktan ilişkisi yoktur.

Yoktur, çünkü Irak'ta dinci terör örgütlerinin Türkmenlere yaptıklarını hepimiz bütün çıplaklığı ile biliyoruz. Bütün bunlar yapılırken AKP iktidarının Türkmenleri arkaladığını bir gören ve duyan varsa diyoruz ki öne çıksın. Telefar'da, Musul'da, Kerkük'te, Tuz Hurmatu'da neler neler yaşandı da AKP iktidarı yine de olup bitenleri izlemekten öteye geçemedi. Oysa şimdi Bayır Bucak Türkmenleri için kükremeye başladı.

Bu olayla ilgili AKP iktidarının bir yerlerine nişadır değmiş gibi olmasının nedeni aslında Türkmenler falan değildir. Buraların düşmesi sonrası AKP iktidarının işlediği suçların dünya kamuoyunun önünde bütün çıplaklığı ile gündeme gelmesinden korkulmaktadır. Bu yüzden de AKP iktidarını ne insani olarak ne de başka bir kaygıyla bu şekilde davrandığını kimse ileri sürmemelidir çünkü inandırıcılığı yok.

AKP iktidarı, her ne kadar emperyalist Batı'nın bastırmasıyla IŞİD'ı terör örgütü ilan etti, bu konuda bir şeyler yapıyormuş görüntüsü içine girdiyse de inanmamak gerekir. Çünkü AKP'nin gen haritasına bakıldığında bu şekilde düşünmek iyimserlik olur. Bizzat Recep Tayyip Erdoğan'ın koruma altında olan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in aracılığı ile dün cuma namazı nedeniyle bütün camilerde okunan bir hutbe vardı. Bu hutbede terör sözüm ona eleştirilirken İslamifobi'ye de değiniliyor ve son zamanlarda dünyada yaşanan dehşet sonrası oluşan görüşlere açıklık getirilmeye çalışılıyorsa da yaşananlara baktığımız zaman hiç de inandırıcı olmadığını görüyoruz. Çünkü İslami terörün gerçek nedeninin bu şekilde üzeri örtülmek isteniyor.

Ha bir de AKP iktidarının memurluk sınavlarında sorduğu ve yanıtını almak istediği ahretlik deli saçması sorular var. Bu soruları soranları düşündüğünüz zaman ortada bir nedensiz korku mu varmış, yoksa gerçekten bu anlayışta olanların her biri korkunun nedeni miymiş gayet net anlıyoruz. Bu sorulardan bazıları şöyle:

* Kur'an'ı Kerim'de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i adı kaç kez geçmektedir?

* İlk vahiy nerede inmiştir?

* İlk hicret nereye yapılmıştır?

* Peygamberimiz Hz. Muhammed nereye hicret etti?

* İlk köle peygamber kimdir?

* Ağaç kovuğunda saklanan peygamber kimdir?

* Ölüleri dirilten peygamber kimdir?

* Sineğin kaç gözü vardır?

* Bir otobüse kaç ping pong topu sığar? Ping pong topu kaç gramdır?

* Galatasaray UEFA Kupasını hangi tarihte kazandı?

* Ünlü futbolcu Arda Turan'ın transfer durumu nedir?

Önerim şudur; AKP iktidarının ne yapmak istediğini anlamak istiyorsanız bu soruları bile okusanız anlamakta zorlanmazsınız. Bütün bunlara karşın AKP iktidarının ve bir bütün olarak bu zihniyetin ne yapmak istediğini yine de anlamıyorsanız; hemen gidin, ırmağa atlatılmak istenen bir koyun sürüsüne bakın, onların suya girmemek için ne kadar direndiklerini göreceksiniz, ne zamana kadar? İçlerinden bir tanesinin suyun içine girmesine kadar.

Sonra?

Sonrası hepsi sapır sapır sudadır.

İşte sizler de kendinizi bu koyun sürüsüyle bir kıyaslama olanağı bulun, bulun ki arıza nerededir hem siz anlayın hem de bizler size hakaret etmiş olmayalım hoş zaten etmiyoruz da ya neyse…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA