turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


TÜRKMENLER DİYE DİYE

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 KASIM 2015

Türkiye kamuoyunu, gerici ve halk düşmanı iktidarlar bir yolunu bulmuşlar ve hep uyutup tepelerine binmişlerdir. AKP iktidarı da milim sapmaksızın aynı şeyleri hem de bin misliyle yaparak yoluna devam ediyor. Emperyalist güçler; Kuzey Afrika'dan Çin Seddi'ne kadar koskocaman bir coğrafyaya yepyeni bir şekil vererek bu coğrafyayı kontrol altına almak istediği için AKP iktidarını da taşeron olarak kullanmış ve zaman zaman da BOP Eş Başkanı olmak gibi sözde önemli payeler vererek her dediğini yaptırmıştır.

Önceki gün Suriye'de düşürülen Rus uçağı yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Bildiğiniz gibi AKP iktidarının iddiasına göre Kızıldağ ve Türkmen Dağı çevresinde Bayır Bucak Türkmenlerinin yaşadığı söylenmektedir. Oysa bu iddianın tek sözcüğü bile doğru değildir. Çünkü Alevi kökenli Türkmenlerin bir kısmı ya Suriye'nin kontrolünde olan yerlere gitmişler ya da Türkiye'ye kaçmışlardır ama Türkiye'ye kaçanlar her ne hikmetse sokakta kaldığı için bunlara gücü yettiğince Cem Evleri ve Alevi çevreler sahip çıkarken devlet kılını bile kıpırdatmamıştır. Türkmenlerin çok büyük bir kesimi ise ya başları uçurularak ya kurşuna dizilerek katledilmiş, kadınları ve kızları ise IŞİD'ın ve El Nusra'nın elinde pazarlara sürülmüştür.

İşte bu nedenle angajman kuralları ileri sürülerek ve Türkmenlerin korunduğu görüntüsü verilerek Rus uçağının düşürülmesi AKP iktidarının ve iktidarın tek muktediri gibi hareket eden Recep Tayyip Erdoğan'ın ileri sürdüklerinin tersine bir olay yaşanmış ve Rus uçağı düşürülerek Türkiye bu iktidar tarafından hem ekonomik hem de güvenlik bağlamında çok büyük bir tehlikenin içine itilmiştir.

Bugün sözü edilen yerlerde ellerinden silahlarla dolaşanların içinde çok az Türkmen bulunmaktadır. Onların ise El Nusra ve IŞİD'dan farklı düşündüklerini kimse söyleyemez. Düşen uçağın atlayan pilotuna ateş edenlere baktığımız ve iz sürdüğümüz zaman gerçekleri bütün çıplaklığı ile görmekteyiz. Olay sonrası kendisini komutan yardımcısı olarak tanıtan ve Türkçe konuşan kişinin Ülkü Ocakları üyesi ve Elazığlı olduğu saptanmıştır. Yani o kişi oraya bir IŞİD'çı ya da El Nusra'cı olarak gitmiş kişidir. Yine uçağın enkazlarını inceleyen ve görüntüye gelen kimseler ise konuşmalarından da anlaşıldığı üzere Çeçen militanlardır.

Yani AKP iktidarının Türkiye kamuoyuna pompaladığı gibi bombalananların Bayır Bucak Türkmenleriyle hiç ama hiçbir ilgisi yoktur.

Bugüne kadar Musul'da, Kerkük'te, Tel Afer'de, Tuz Hurmatu'da Türkmenler IŞİD tarafından katledilir ve neleri var neleri yok el konur ve kadınları ve kızları esir pazarlarında satılırken seyreden Recep Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarı nasıl olmaktadır da ortada olmayan Bayır Bucak Türkmenlerini koruduğunu ileri sürerek Rus uçağını vurmuştur?

Söyleyelim; bugüne kadar Amerikan uçakları da IŞİD'ı bombalamakta ve IŞİD'ı PYD güçleri karşısında önemli ölçüde geriletmektedir. Ancak IŞİD'ı bölgeden silecek herhangi bir operasyon bugüne kadar ne yazık ki, ABD tarafından yapılmış değildir. Oysa Rusya'nın uçakları IŞID'ın ve öteki terör örgütlerinin can evine yönelik bombardımanlar yapmaktadır. Söylendiğine göre daha geçen gün IŞİD'ın Barzani tarafına gönderdiği onlarca tanker Rus uçakları tarafından havaya uçurulmuştur. Yani sizin anlayacağınız IŞİD sözüm ona savaştığı Barzani'nin Peşmergelerine karşın, bölgede petrol ticaretini bunlar üzerinden yapmakta, bu petroller de boru hattı ile Türkiye'ye pompalandıktan sonra İsrail'e gönderilmektedir. Sizin anlayacağınız Rus uçağının vurulmasının en önemli nedeni budur. Üstelik Rus uçakları IŞİD'ı can evinden vurarak ABD ve Batı'nın çıkarlarını paramparça etmektedir.

Bu nedenle Rus uçağının vurulması NATO ülkeleriyle üzerinde anlaşılan danışıklı bir dövüştür. Doğal olarak iş bu noktada olunca da Türkiye hemen olay sonrası NATO'nun acilen toplanmasını istemiş ve NATO'dan tam anlamıyla olmasa da desteklenir mahiyette açıklamalar birbirini izlemiştir.
Kısaca söylemek isteriz ki, eyy Türkiye Kamuoyu! Bugüne kadar bölgede Türkmen soydaşlarımıza en ağır saldırılar olmuş ve Türkmenler darmadağın edilmiştir. Burada bile Alevi Sünni ayrımı yaparak sözüm ona Bayır Bucak Türkmenlerine sahip çıkıldığı yönünde propagandalara kanma.

Öğretmenler günü dolayısıyla konuşan Recep Tayyip Erdoğan; "silah olsa ne olacak olmasa ne olacak" dedi ya, biz de şöyle diyelim; "sahi sizin için Türkmenler katledilse ne olacak edilmese ne olacak değil mi?

Ama bir şey söyleyelim; bunlar uluslararası mahkemelerde savaş suçlusu olarak yargılanmayı gerektiren sözlerdir ki, anlaşıldı sizin için bu durumun da kıymeti harbiyesi yok…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA