turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


MANYAKLIK PARAYLA MI?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

10 ARALIK 2015

Şu Akit gazetesi bir alem. Bu gazetenin gerçek yüzü o kadar kirli ki, aslına bakarsanız bunlar hem İslam düşmanı hem de insanlık düşmanı. Gazetenin bugünkü sayısında NATO'yu eleştiren bir karikatür yayınlanmış. Bu karikatürde NATO yazılan yazıda 'T' harfi düşmüş yerine Hıristiyanlığın işareti olan '+' Haçlı işareti konmuş ve yazı şöyle olmuş 'NA+TO'. Sonra da aynı gazete manşetten Amerika'da başkanlık yarışına giren gayrimenkul zengini Trump ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i 'İslam düşmanı iki manyak' diye vermiş.

Amerika'da ve Avrupa'da Trump ve Jens Stoltenberg gibi o kadar çok ırkçı, demokrasi ve halk düşmanı kimse var ki, her gün Akit bir değil bin başlık bile atsa bunları yazmakla bitiremez. Bitiremez çünkü sömürü sisteminin egemen olduğu ülkelerde bu tür curuhlar olacak ki, geniş halk yığınları uyutulup kanları emilebilsin. Yoksa Alimallah sömürü düzeninin altından halı çekilmişe döner de sömürü düzeni sırtüstü zınk diye yere çakılıverir. Akit Gazetesi'nin iki manyak nitelemesi yaptığı kişilerden kendisi çok daha mı arınmış durunmuştur da bu başlığı atmayı kendisinde hak görüyor?

Elbette değil, değil çünkü al birisini vur ötekine, yani bunlar gerçekte aynı kafadalar. Her iki tarafın konuşan ve yazanları da sömürü düzeninin bir sonucu olarak var oldukları için gerçekleri dile getirmek yerine sözü uyutucu düşmanlıklar üzerinden ifade ediyorlar. Sahi, Akit Gazetesi Müslümanlık adına konuşup yazacak bir gazete midir de bu konuyu başlıklandırıp okurlarına sunmuş?

Kuşku yok ki, Akit Gazetesi gibi paçavraları gazete diye halkın önüne çıkaranların gerçek düşünceleri de adaletin, eşitliğin, özgürlüğün olmadığı bir dünya görüşünü İslam adı altında dile getirmektir.

Eğer öyle olmasa ülkemizde ve dünyada Akit Gazetesi çıkaranlarının kim ya da kimlerin yanında durduğuna baktığımız zaman gerçekler yeterince bizlere bilgi vermiyor mu? Hem bu tür curuhların önce bir şey diyebilmek için kendilerine bakmaları gerekmez mi? Bunlar kendilerine baktıkları zaman acaba ne görürler dersiniz?

Ne göreceklerine dair kısaca bir özet yapalım ama onlar bunu tabi ki de inkar edeceklerdir. Çünkü işleri yalan dolan üzerinedir. Şu İslam dünyasında İslam adına teröre başvuran örgütleri öncelikle kim örgütledi? Tabi ki de emperyalist/kapitalist dünya. Niçin örgütledi? Bunları kullanmak ve dünyanın büyük bir coğrafyasında sömürü çarklarının tıkır tıkır işlemesi için. Peki, bu Akit denilen Gazete IŞİD, El Kaide, El Nusra, Müslüman Kardeşler, ÖSO ve diğer irili ufaklı katil çetelerine karşı mı? Elbette değil. Bu insanlık düşmanı katil sürüsünün İslam adına işlediği cinayetlere baktığımız zaman gördüklerimiz dudaklarımızı uçuklatmıyor mu?

Bu örgütler değil mi ülkelerinin insanlarını katleden, tarihi değerlerini yok edip kentleri harabeye çevirerek tam anlamıyla insanlık düşmanı eylemler koyan örgütler? Bunları tartışmak bile gerekmez, her şey o kadar açık ki. Peki, siz hiç Akit Gazetesi'nin bunları eleştiren manşetler attığına tanık oldunuz mu? Olamazsınız çünkü kendileri de aşağı yukarı aynı soyun soyu konumunda. Üstelik siyaseten de bugün Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AKP iktidarının yanındalar. Yani eğer birileri illa Müslümanlık adına konuşacaklarsa konuşacaklar kesinlikle Akit Gazetesi, AKP ve Recep Tayyip Erdoğan olamaz olmamalıdır da.

Bence yukarıdaki özet ne demek istediğimizi anlatmaya yeter de artar bile.

Biz sosyalistler atı at, ayıyı ayı, insanı insan, ağacı ağaç diye çağırırız. Bu yüzden de kimseye karşı verilecek hesabımız olmadığı için ne söylersek dobra dobra söyleriz. Şimdi Jens Stoltenberg kimdir ona bakalım.

Stoltenberg, saldırı ve savaş örgütü NATO'nun Genel Sekreteri'dir. NATO ise emperyalist/kapitalist sistemin silahlı koruyucu örgütüdür. Bu durumda elbette Stoltenberg gibi kimselerden öğrenilecek asla bir insanlık dersi yoktur. Yeri geldiğinde NATO'ya uşaklık eden, yeri geldiğinde gerçeklerden uzak bir politika izleyerek olayı kişiselleştiren Akit Gazetesi bu başlığı atmakla Müslümanlara şirin gözükmek mi istiyor? Tabi ki de öyle ama gerçekler hiç de Akit Gazetesi'nin anlamak istediği ile örtüşmüyor.

Trump ve benzerlerine gelince; kim ya da kimler Trump'u savunduğu dünya görüşünün gereğini söylediğinin dışında bir gerçeğe bizleri inandırabilir ki?

Sonuç olarak Trump gayrimenkul zengini bir işadamı. New York'ta sayısız iş merkezleri ve binaları var. Jens Stoltenberg ise emperyalist Batı'nın sermaye sistemini korumak üzere kurulmuş saldırı ve savaş örgütü NATO'nun Genel Sekreteri bu yüzden de ettikleri sözler onların kişiselliklerini yansıtan sözler olmaktan çok, savundukları bir sistemin gereğidir.

Bu böyle okunmalı ve böyle değerlendirilmelidir.

Ancak; madem Akit Gazetesi 'İslam düşmanı iki manyak' betimlemesi yapmış doğrudur sözümüz yok.

Acaba siz ve sizin gibi düşünenler kaç manyaksınız bir de onu söylerseniz hiç de kötü olmayacak vesselam…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA