turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


İNTİKAL

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

20 ARALIK 2015

CHP ile AKP 7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon görüşmeleri yaparken Ahmet Davutoğlu Türkiye kamuoyunun şimdiye kadar duymadığı ve de kullanmadığı bir söz işitmişti anımsadınız mı? Bu söz istikşafi. Yani sizin anlayacağınız bu dinci takımı küflü sözcükleri çok sever. Ne zaman bir halt değildir, ipliği de pazara çıkmak üzeredir kalkar bir garip söz uydurur, insanlarda bu sözü bir halt sanıp bu sözde tılsım ararlar.

Bu anımsatmaya niye başvurduk diye aklınızdan geçiriyorsanız söyleyelim. Neymiş efendim? Hani Musul yakınlarına asker gönderilmişti ya, gönderildiğinde de AKP çevreleri Musul'a asker gönderdik iletisini verip kendisine pay çıkarmaya kalkışmıştı. Ne var ki bu bahar havası çok uzun sürmedi. Askerler Beşika Kampından çekilmeye başladılar. Bu konu ile ilgili önce bir konudan kısaca söz edelim.

Obama ve Recep Tayyip Erdoğan çekilme konusunu telefonda konuşmuşlar. Obama Recep Tayyip Erdoğan'a demiş ki, Irak yönetimi bu sorunu onur meselesi yapıyor. Vay be ne kadar da önemli bir değerlendirme değil mi? Bu sözü eden ülkenin başkanına bakın bir hele. ABD ki, gidip Irak'ı işgal etti. Birinci Körfez Savaşı'ndan günümüze kadar savaş nedeniyle Irak'ta yaşamını yitirenlerin sayısı 5 milyona yakın. Üstelik Amerikalılar Iraklılara öyle işkenceler yaptılar ki, bu işkence görüntülerinden dünyanın kanı dondu. Amerikalılar yine onca kadına tecavüz etti. Mapushaneleri direnen Iraklılarla doldurdu. Şimdi bütün bunlar Iraklılara reva görülürken acaba Iraklıların hiç mi onuruna bu yapılanlar dokunmamıştır da, Obama kalkıp Recep Tayyip Erdoğan'a askerinizi çekin Iraklıların onuruna dokunuyor diyebiliyor?

İşte böyledir, işgalciler, katiller ve emperyalist güçler kendi yaptıklarını o kadar doğru görürler ki, kendilerine iğnenin ucunu bile batırmaya gerek duymazlar. Gerçekten de emperyalist dünyanın baş aktörü ABD Başkanı Barak Obama'nın sözlerini duyunca nasıl bir duyguya kapıldınız acaba? Gerçi bizim ülkemizde de konuyu nesnel değerlendirmekten epey uzaklaşmış pusulası bozuk solcu geçinenler de yok değil ya neyse. Eğer öyle olmasaydı, Amerikan bombardımanı ile birileri nasıl kantonlar kurabileceklerine inanırlardı değil mi? İşte gördüğünüz gibi Amerika Irak'ın onur sorunu konusunda da konuşmayı kendisinde hak görüyorsa gerçekten de oturup düşünmek gerekiyor.

Ama ne olacak, madem emir büyük yerden dinlememek olmaz. Bu yüzden de askerlerimiz Musul'dan intikal etmeye başlamışlarmış. Hani diyorum ki Türkçe'de "İNTİKAL" sözcüğünü karşılayacak söz mü bulunamıyor da intikal aşağı, intikal yukarı bir kağnı laf edilebiliyor? Bu sözcüğün karşılığı GERİ ÇEKİLME değil mi? Niye bu sözcüğü kullanmıyoruz da İNTİKAL sözcüğünü kullanmak daha çok işimize geliyor?

Uzatmayalım ister intikal densin, isteseniz bu sözcüğün karşılığı olan ve de milattan önce kullanılan herhangi bir uygarlığın kullandığı sözcükle mevcut durum anlatılmaya çalışılsın Beşika'dan intikal gerçekte geri çekilmedir, daha anlamlı olarak söylemek gerekirse kaçmaktır diyebiliriz. Bütün bunlar niye yaşanmaktadır peki? Yanıtı çok açıktır. Recep Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarının bir adım önünü göremeyen dış politikada iflasıdır. Türk ordusu ile bu denli oyun oynamaya kalkan ve ordunun erinden en yüksek kademesindeki komutanına kadar tehlikenin ta ortasına atmaktan çekinmeyen böyle bir iktidarın işlediği suçlar karşılıksız kalmamalıdır aslında. Bütün bu yaşananlar bir kenara not edilmeli ve günü geldiğinde de bu politikalardan sorumlu olanlardan hesabı tek tek sorulmalıdır.

Ülkeyi içerde ve dışarda emperyalist dünyanın kuklası haline getirmiş olan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarının attığı her adımın özrü kabahatinden büyüktür. AKP politikası ki, yine varmış İsrail'le canciğer kuzu sarması olma noktasına kadar yeniden tırmandırılmıştır. Bu yüzden de Irak'ta olduğu ABD Başkanı Barak Obama tarafından dillendirilen "onur" sözcüğü bizim için de yaşamsal hale gelmiş bulunmaktadır. Bizler bizim adımıza kimseyi konuşturmayız. Ne söyleyeceksek kendimiz söyleriz.

ŞU AKPA İKTİDARI GERÇEKTEN DE ÇOK AMA ÇOK ONURUMUZA DOKUNMAKTADIR.

BU YÜZDEN DE BU İKTİDARI ALAŞAĞI ETMEK HEPİMİZİN BOYUN BORCU VE ONURUDUR…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA