turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


VAY BE!

TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)

4 OCAK 2016

Türkiye insanı, böyle giderse şaşkınlık geçireceği ne çok şeyle karşılaşacak ne çok şeyle. AKP iktidarı ile birlikte çok şey değişti. Kimi kurum ve kuruluşların genetiği ile öyle çok oynandı ki, üstüne vazife olan şeylerin de içinde olunuyor, olmayan şeylerin de. Örneğin; Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya için Genelkurmay Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğg. Ertuğrul Gazi Özkürkçü, Karakaya'nın oğlunu arayarak demiş ki, "Haksızlığa karşı konuşmasını bilmiş ve dik duruşundan taviz vermemiştir". Gerçek tam anlamıyla böyle olsa da olmasa da Genelkurmay Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bizce özellikle Hasan Karakaya için başsağlığı konusunda ölçüyü kaçırmıştır. Haydi, daha insaflı olalım ve diyelim ki, Hasan Karakaya hangi özellikleriyle öne çıkmış ve Genelkurmay Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'nın dikkatini çekecek denli üstelik de sıradan bir başsağlığı dilemenin de ötesine geçilerek haksızlığa karşı çıkışı ve de dik duruşu öne çıkarılmıştır dersiniz?

Bizim bildiğimiz Hasan Karakaya bir kez olsun mazlum ve masumların yanında durmamış, aksine ilericilere, devrimcilere ve sosyalistlere karşı her fırsatta saldırgan bir tutum izlerken Recep Tayyip Erdoğan'ın iyiliklerine ve gözetmesine mazhar olmuş ve her gittiği yere peşinden giden bir gazeteci sıfatı taşımaktadır. Ayrıca bu kişi Soma'da bir madencinin dövülmesi ve o zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Danışmanı Yusuf Yerkel tarafından tekmelenmesi sonrasında da "AYAKLARINA SAĞLIK" demek hüneri göstermiş bir kişidir. Yine aynı zatı muhterem TSK için küçük bir araştırma yapıldığında görülecektir ki, sayısız saldırı ve hakaret anlamına gelecek şeyler söylemekten de geri durmamış birisidir. Şimdi bu haberi Cumhuriyet Gazetesi'nde okuyunca gerçekten de ne söyleyeceğimizi bilemedik. Hani desek ki, ölen insanın arkasından konuşulmaz, bunu bile kabul etmek olası değildir, kimseye zararı dokunmamış insanın arkasından konuşulmaz. Eğer bir kişi insanlara zarar verecek bir tutum izlemiş ise o kişinin hiçbir haksızlığı sağken de yanına bırakılmamalıdır, öldükten sonra da…

İşin bir başka yanı ise TSK her ölen için böyle bir bildiri yayınlıyor da yoksa bizim mi haberimiz yok. Hadi ülkeye önemli yararları olmuş, ünlü bir sanatçı, yazar, şair ya da ne bileyim hangi meslekten olursa olsun örnek biridir de tamam anladık deriz. Ancak Hasan Karakaya'ya gelince iş değişiyor. Hasan Karakaya gerçekten de haydi başsağlığını geçtik ancak övücü bir sıfatlandırmayla asla başsağlığı dilemeyi hak etmeyen bir kişidir. Hele de TSK'nın başsağlığını ve övücü sözlerini ise hiç ama hiç hak etmeyen kişidir.

Durum bu olunca insanın aklına neler gelmiyor neler. Elbette bu mesaj bir yerlere gitmesi için de verilmiş olabilir, ya da bir yerlerin himmetine mazhar olmak için de. Biliyoruz, ülkemizde bütün kurum ve kuruluşlarda işleyiş değişti. Üst kademelerde görev almak için kimsenin beceri ve hak etmişliği taktığı falan yok. Artık kadrolar AKP'ye ve Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen kimselere altın tepsi içinde sunuluyor. Bu yüzden de nelere tanık olmuyoruz nelere. Eh bütün bunlar yaşanırken 13 yıldır genetiği ile oynanan TSK niye bu uygulamalardan nasibini almamış olacak ki? Hem TSK'da çekilen operasyonlar sonrası kimlerin hakları bir çırpıda yok edilip işlersiz hale getirilmedi ki? Onca TSK personeline pırasa doğrar gibi ceza kesilirken ve de bu insanlar her türlü hak ve özgürlüklerinden edilir ve kamu haklarından da yoksun kalırken bir de baktık ki, meğer bu insanlar suçsuzmuş. Bu insanların hepsi şimdi aklandı. Son asker kökenli kişi de dün serbest bırakıldı.

Eh ne diyelim durum bu kertedeyken Hasan Karakaya'nın ölümü için oğlu aranıp başsağlığı dilenmesi manidar manidar da hele "Haksızlığa karşı konuşmasını bilmiş ve dik duruşundan taviz vermemiştir" denmesi yok mu, işte burada kantarın topuzu kaçırılmış.

Yine de başsağlığı dilenmesi geçtik. Eğer bu övücü sözlere gerek duyulmuşsa TSK Genelkurmay Halkla İlişkiler Başkanlığı'ndan bir açıklama yapılmalı ve Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya'nın hasızlığa karşı konuşmaları ve dik duruşu nelermiş kamuoyuna açıklanmalıdır.

Yoksa bu işin içinde iş olduğu öyle ayan beyan ki, Ertuğrul Gazi Özkürkçü Paşa'nın bu konuya da kafa yormasında epey yarar olacaktır diyoruz o kadar…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA