turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SUUD HAYRANLIĞI

TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)

5 OCAK 2016

Suudi Krallığı'nda Şii Şehy Nimr'in idam edildi. İdam edilmesinin nedeni ise yönetimin eleştirilmesiydi. Dünyanın herhangi bir ülkesinde bir kişi yönetimi eleştirdi diye canına kast ediliyorsa o yönetim dünyanın bütün ülkeleri tarafından tecrit edilmesi gerekir. Ne var ki tecrit edilmiyor, aksine bu tür ülkeler, demokratik olduğu sanılan ülkeler tarafından her fırsatta korunup kollanıyor ve arkalarında duruluyor. Bu yüzden de zalimlerin hükmü bir türlü işlersiz hale getirilemiyor. Hatta Amerika gibi ülkeler tarafından da yalandan eleştiri açıklamaları yapılsa da değişen bir şey yok. Bu gibi insanlık düşmanı rejimler son söz emperyalist dünya tarafından dünyanın gözünün içine baka baka destekleniyor.

Hani ABD ve diğer Batılı emperyalist ülkeler El Kaide, El Nusra, IŞİD gibi terör örgütlerine karşı olduklarını söylüyorlar ya bu yalana inanan yok değil, var da öz itibariyle doğru olmadığı aymal açık ortada. Bildiğiniz gibi bu terör örgütleri kılıçla kelle uçurmuyorlar mıydı? Uçuruyorlardı. Peki, Suudi Arabistan'da idam nasıl gerçekleştiriliyor dersiniz? Aynı yöntem kullanılarak. Üstelik de sözü geçen terör örgütlerinin gerekçelerinin ayağı ne denli yere basmıyorsa Suud Krallığı'ndaki gerekçeler de o denli ayağı yere basmayan gerekçeler.

Şeyh Nimr'in idamı sonrasında İran büyük tepki gösterdi. Aynı tepkiyi Şii kökenli inanç grupları da hemen hemen dünyanın her yerinde gösterdiler, bu tepki ülkemizde de gösterildi. Yaşanan olaylar sonrasında Suud Krallığı'nın kendilerine bakan denilen adamları açıklama yaparak İran'ın tepkisini teröristlik olarak suçluyorlar. Bu kervana; daha şunun şurasında az bir zaman önce Bahreyn'de Şii kökenli yurttaşlarını tanklarla ezen yönetim de katıldı, Katar da. Bu yönetimleri mercek altına koyduğunuz zaman göreceksiniz ki, terörizmi destekleyen ülkelerdir. Korkuları ise Suudi Krallığı ile aynıdır. Onlar da bilmektedir ki, halk yeterince bilinçlenirse yönetimlerinin yerinde yeller esecek, onları emperyalist dünya bile kurtaramayacaktır.

İşte her haliyle demokrasinin D'sinin olmadığı Suudi Krallığı ile Recep Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarı bugüne kadar birlikte iş tutmuşlardır, bundan sonra da tutmaya devam edeceklerdir. O, Suudi Krallığı ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın oğlunun vakfı TÜRGEV'e 100 milyon Dolar bağışta bulunmuş bir ülkedir. Ayrıca da AKP iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan ile balım gülüm bir ilişki içerisindedir. İşte bu yüzden dün hükümet adına açıklama yapan Numan Kurtulmuş'un sözlerinin zerre kadar ne bir anlamı vardır ne de bir değeri.

Ama gidiş bölgemizde hiç de hayra alamet bir gidiş değildir. Çünkü bu olay üzerinden zaten savaş alanı olan bölge tam anlamıyla büyük bir savaşa dönüşebilir ve de Türkiye'de bu korkunç savaşın ortasında kendisini bulabilir.

İşte bu nedenle; Türkiye yönetimi devlet olarak Suudilere yakın duran bir politika izlememeli ve hatta doğrudan Suud Krallığı'nın tutumuna karşı çıkmalıdır. Hoş çıkmıyorsa da sanılmasın ki şaşırırız. Şaşırmayız çünkü Suudi Krallığı'nda yönetim eleştirildi diye insanların canı alınmaktadır, bizim ülkemizde de birileri eleştirildi diye savcılara, yargıçlara emirler verilerek tutuklamalar gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden de bu durum bize çok ama çok tanıdık gelmektedir.

Sonuç olarak; Suud yönetimi bu olayların sonrasında hemen yavuz hırsız rolüne soyunmuş, İran ve Suriye'yi terörist suçlamasıyla sözüm ona eleştirmeye kalkmıştır. Oysa hem bölgede ve dünyada teröristlerin besleyicisi ve destekçisi Suudi Krallığı'dır hem de Suudi Krallığı bizzat devlet olarak kendisi teröristtir. Bugünkü yönetim her alanda bu ülkenin yöneticileriyle birlikte ortaklıklar kurmakta, aynı zamanda da ülkemizin en güzel kenti İstanbul bu haramzadelere peşkeş çekilmektedir. Milletin anasını bellemekten söz edenlerin ortaklığı bilinmeyen bir şey değildir.

Yani sizin anlayacağınız Suudi Krallığı insanlık düşmanıdır, bu krallıkla iş tutarak Karunlaşanlar da bir o kadar terör odaklarının hamisidir.

Eğer bugün ülkemizdeki yönetimin Suudi hayranlığı bu denli üst düzeyde seyrediyorsa bütün bunların ortada kapı gibi kanıtlı belge ve bilgilerinin olduğu da aymal açık ortadadır.

 


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA