turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YAĞMA HASAN'IN BÖREĞİ

TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)

8 OCAK 2016

Ülke yağma Hasan'ın böreği haline getirilmiş. Ülkenin bütün olanakları AKP iktidarının ve de Recep Tayyip Erdoğan'ın kullanımına açılmış. İnsanlar işsizlermiş, açlarmış, eğitim dibe vurmuşmuş bunların umurunda bile değil. İktidarda kalmak ve amaçlarına ulaşmak için bunlar her şeyi ama her şeyi yaparlar. Hani şimdi gündemlerinde "Başkanlık" var ya Anayasa değişikliği adı altında ne edip edip Recep Tayyip Erdoğan'ı başkan yapmak istiyorlar.

Sağlık Bakanı şimdi de çıkmış Recep Tayyip Erdoğan'ı zehirleyeceklerinden söz ediyor. Biliyorsunuz, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bir konuşma yapmış ve "Başkanlığı verin her şey çözülsün" demişti ya, şimdi de en az o söylediği kadar büyük çam devirmiş bulunuyor. Neymiş efendim Recep Tayyip Erdoğan'ı zehirleyeceklermiş. Sen bu yalan sözleri söyle, onca akıl dışı uygulamaların sahibi Recep Tayyip Erdoğan'ı kadre uğramış biri haline getir ve de gündemde tartışılıp duran Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan olması için ortam hazırla. Ancak görevin Sağlık Bakanlığı olsun ama bu görevi hiçe say ve sağlık hizmetlerinin nasıl gittiğinden bile bir haber Sağlık Bakanı olarak görev yap. Aslında başka bir ülkede olsa böylelerinin ipini çekip işini bitirirler ama işte, burası Türkiye. En hurda insanlar bile burada rağbet görüyor nedense.

Sözcü gazetesi Başkanlık için bunların hangi yollara başvuracağını başlıklandırmış. Muhtar maaşı 1300 TL olacakmış. Ne diyelim Recep Tayyip Erdoğan bir süredir muhtarlarla al gülüm ver gülüm oynayıp duruyor, bu alışverişin elbette ki, bir nimeti olmalı değil mi? Oysa asgari ücreti 1300 TL yapmak için az göbek çatlatmadılar, yaptılar da bunu bile kuşa çevirmekten geri durmadılar.

Doğum yapan kadın yarım mesai yapacakmış. Olması gereken her şey tabi ki de olmalı. Ancak işlerlik kazanması gereken şey tabi ki de doğal olanı olmalı. bu yöntemle kadınların çalışma yaşamından uzak tutulması ve de çok çocuk yapması amaçlandığı için bu kararı çok da kadınların yararına düşünmemek gerek aslına bakarsanız. Böylesine garip tedbirlerin yerine kreş sorunu çözülse ve de bu yönde Batı'daki kıstaslar uygulansa daha iyi olacak ama işte bu da "Müslüman tip" mi desek ne desek bilemiyorum nereye çekersen oraya sünecek bir anlayış işte.

Esnaf emeklisinin destek pirimi kalkacakmış. Sen bilmem kaç yıl canı çıkarak çalışan emekline doğru dürüst yaşayacağı bir ücreti çok gör, emekli yaşayamadığı için çalışmak zorunda kalsın, sonra da kalk destek primi ile insanları oyala…

Polisin ve askerlerin ek göstergelerinin yükseltilmesi, öğrencilerin sigortasının 2 yıl devlet tarafından ödenmesi, işini kuracak gençlerden vergi alınmaması ve 8 bin lira altındaki gelirin vergiden muaf tutulması gibi kimi uygulamaların torba yasasıyla geçirilmesi planlanıyormuş.

Yani; sizin anlayacağınız yağma Hasan'ın böreğinin büyük kısmını belli kişiler kapacak. Kaparken milyonların ağzına ise bir kaşık bal çalıp malı götüreceğini hesap edip başkanlığı kapıp ülkenin viraneye çevrilmesi için her yol denenecek.

İşte gerçekler budur.

Seçimler 1 Kasım 2015 tarihinde yapıldı. Bu süreç içerisinde neler yaşandı bilmiyor değiliz. İktidar koltuğuna oturur oturmaz asgari ücret 1300 TL yapılmadan, emeklilere verilen zam daha emeklilerin eline geçmeden yağmur gibi yağdırılan zamlarla bir kez daha milyonların beli nasıl büküldüyse, Erdoğan'ın başkan olması olanaksız ya, Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan olması için dağıtılacak olan yağma Hasan'ın böreği yine bir avuç haramzade tarafından kapılacak ve milyonların ise analarından emdikleri süt burunlarından getirilecektir.

Tabi bu alavere dalaverecilerin hesabı tutarsa…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA