turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


CANLI BOMBA TANIDIK

TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)

14 OCAK 2016

Canlı bomba param parça olmuş. Kimlik bilgilerine ulaşmak için en azından DNA testi yapılması, hiç değil belli bir süre araştırılması gerekirken kim olduğu hemen şıp diye bulundu. Yetkililer bu eylemi yapan kişinin Suriyeli Nabil Fadli olduğunu hemen açıklayıverdiler. Üstelik Türkiye canlı bomba konusunda diken üstündeyken ve de MİT Sultanahmet'te saldırıdan bir hafta önce canlı bomba uyarısı yapmışken bu korkunç olayın yaşanması yine de önlenemedi. İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan öğreniyoruz ki, sözü geçen Nabil Fadli denilen IŞİD'lı katil, kısa bir süre önce Göç İdaresi'nde bazı işlemler için parmak izi vermiş. Bu kanlı katilin üç arkadaşı ile birlikte kaldığı bile biliniyor.

Dünkü yazımızın başlığı 'DİKEN EK DİKEN BİÇ' idi. Dünkü yazımda da konuyu ele alırken AKP iktidarının özet olarak ülkeye ne olduğu belirsiz kanlı katilleri doldurduğuna işaret etmiş, sözü geçen terör örgütlerine karşı her türlü yardımda bulunulduğunu dile getirerek konuya açıklık getirmeye çalışmıştım. Siz 13 yıllık iktidarınız süresinde Türkiye'yi yolgeçen hanına çevireceksiniz, üstelik de sempati ile baktığınız uğursuzlara yardımcı da olup olanaklar sağlayacaksınız, sonra da çıkıp her türlü teröre karşı olduğunuzu söyleyerek gündemde olan olmayan başka örgütlerin ismini sayarak işi gargaraya getirip terör olayına sağlıklı baktığınızı söyleyeceksiniz öyle mi?

Ha bir de 'Barış Bildirisi'ne imza koyan akademisyen ve aydın olarak isimlendirilen kimselere öyle sözler edeceksiniz ki, savcılar ayağa kalkacak, YÖK hemen eline Azrail tırpanı alıp baş götürecek. Eğer Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı 'hainlik' sözü bu kadar ucuzsa ki çok ucuz olarak kullanılmıştır, o zaman vay bu ülkeye ve de vay bu ülkenin insanlarının haline. Aslını sorarsanız bu ülkede yaşadıklarımız bilmem kaç bilinmeyenli denklem falan değil. Dört işlemi bilmek kadar basit. Çünkü yaşadıklarımızın hemen hepsi geliyorum diye diye geliyor.

Bir düşünün; bir mafya bozuntusu Sedat Peker çıkacak; bildiriye imza koyan akademisyenler için "oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve kanlarınızla duş alacağız" diyorsa; bu kişi zaten ben IŞİD'lıyım diye bağırıyor demektir. Şimdi bu Sedat Peker kim ki, iki de bir çıkıp oluk oluk kan dökmekten söz ederek birileri adına fedailiğe soyunuyor?

Bu örneği ben şunun veriyorum. Nasıl Sedat Peker bir vakıa ise, tam anlamıyla onun dili ile konuşulmasa da en yetkili yerlerde oturanların dili de hiç mi hiç Sedat Peker'den aşağı kalmaz ve vakıa durumunda. Üstelik ülkemizde mevcut yönetimin bilerek politik tutum haline getirdiği politikaları yüzünden hemen her kentimizde canlı bomba olarak katliamlar yapacak o kadar çok organize olmuş kimseler var ki, bunlara adeta kucak açılmış. Ortalıkta gezinen gerçekten de kadre uğramış masumlar olduğu gibi bir o kadar da katillerin olduğunu hiç ama hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız.

Son 13 yıllık AKP politikası dinci çevrelerde tam anlamıyla görülmemiş çoklukta IŞİD'çı fidelemiştir. Söylediğimiz gibi Çeçenler, Araplar vb ülkelerden ipini koparan Türkiye'dedir. Masum ve kadre uğramışlara yardımcı olmak başka şeydir, bu kanlı katillere ideolojik yakınlık duyup kapı aralamak başka şey. Bu yüzden buradan açıkça ilan ediyorum ve diyorum ki; AKP iktidardan alaşağı edilmediği sürece Türkiye'de olayların önünün alınması mümkün olmayacaktır. Çünkü AKP bir yanıyla bu katilleri kendi genlerinden saymaktadır. Eğer öyle olmasaydı ülkemizde bu katil sürüleri en tanınmış camileri mesken tutup IŞİD'da savaşçı kazandıramazlardı. Eğer AKP, olup bitenlere göz yummasaydı; örgütlenen çeteler ellerini, kollarını sallaya sallaya Suriye'ye geçemez orada eğitim alıp kanlı katliamların birer makinesi haline gelmezlerdi.

Bugün iktidar da biliyor ki, ülkemizden çoluğu ile çocuğu ile IŞİD'da katılmak için sayısız insan Maldiv adalarına tatile gitmedi, IŞİD'a katılmak ve kanlı katliamlara imza atmak için Suriye'ye gitti Suriye'ye.

Bu gerçeği de iktidar çok iyi biliyor çok.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA