turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ORTALAMA İNSAN

TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)

21 OCAK 2016

Ortalama insan öyle bir şeydir ki, gelene ağam, gidene paşam diyendir. Ortalama insan öyle bir şeydir ki, yeryüzünde milyarlarca insanı göremez bir tek kendisinin var olduğunu sanır. Ortalama insan korkaktır, korkak olduğu için de hemen kimseye güvenmez, elinde fırsat olsa insanları bir kaşık suda boğmaktan çekinmez. Ortalama insanın ağzı bozuktur. Küfürlerin en sunturlusu, hakaretlerin en cilalısı onun en önemli hazinesidir. Ortalama insan kurnazdır. Şeytana pabucunu ters giydirmek sözcüğü de bunların varlığı ile vücut bulmuştur. Bu tiplerin aklına gelenler inanın şeytanın bile aklına gelmez. Dağarcıklarında kültür namına küçücük bir hazineleri bile yoktur yok olmasına da kendilerini öyle mühim biri sanırlar ki, sanırsınız dünyanın en tepesindeki kişidir. Ortalama insan aynı zamanda dünyanın en yalancısı ve de bir numaralı hırsızıdır. Çalar çırpar, feleğin çemberinden geçmiş yalanları o söyler söylemesine de inkarda üstüne yoktur.

Yavuz hırsız hesaba onca suçuna karşın herkesi bastırması da becerileri arasındadır. Ortalama insan; akıllı, donanımlı, vicdan sahibi, dürüst, kendisine güvenen, ülkesini seven, hainlik kitabında yazmayan, özgürlüğüne düşkün, dik duran ve boyun eğmeyen, kendisi için düşündüğü iyilik ve güzellikleri herkes için düşünen insanlardan öyle bir nefret eder ki, eline düşse başını gövdesinden ayırmaktan bile çekinmez.

Ortalama insan ister sağ ister sol hangi tarafta olursa olsun kılıktan kılığa girmekte üstüne yoktur. Bir bakarsın ordadır, bir de bakmışsın ki tam tersi yerdedir. Yüzüne tükürür gibi sorsan pişkin pişkin yanıtı da hazırdır.

"BUGÜNE KADAR UĞRAŞTIKTA ELİMİZE NE GEÇTİ" DER HEMEN.

Ortalama insan, örneğin; Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlar toplantısından dönüp de Adana'da mahallesindeki insanlara posta koyan ve kendisini Ali kıran baş kesen sanan tiplerdir. Nasıl olduysa bu muhtar borusunu öttürememiş posta koydukları mahallelilerin elinden paçayı zor kurtarmıştır. Ortalama insana yaşam içinden o kadar çok örnek vermek olasıdır ki, dağ taş bunlarla doludur. Bunlar için sürüsüne bereket, kamyon kamyon, vagon vagon desek abartmış olmayız.

Örneğin şu meşhur sözler bile bizim politik literatürümüze bunlar tarafından sokulmuştur.

"Çalıyorlar ama çalışıyorlar", "Kim olsa çalar", "Bal tutan parmağını yalar" ve nihayetinde de ortalama insanlar kendilerinin de önemli olduklarını birilerine anlatmak için şey şöyle dedi, beyefendi böyle söyledi, Reis diyor ki, aman aman ne tevatürler uydurma konusunda da kimse bunların eline su dökemez. Bir de ortalama insanların içinde durumdan vazife çıkaranlar vardır. Bunlar çok ama çok tehlikelidirler. İnsanlara kumpas kurmak onların, tuzak kurmak onların, hâsılı her bir kötülük onların marifetleri arasındadır. Bu yüzden de bir anlamda insanlık tarihi; mazlum ve yüksek nitelikli özellikler taşıyan insanların kıyım tarihidir dersek hiç ama hiç abartmış olmayız.

Bugün kimseye bir şey diyecek değilim. Ama bazı yandaş gazetelerin üstüne titredikleri Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediklerini gazetelerinin ilk sayfalarına nasıl taşıdıklarını yazıp yazımı bitirmeyi düşünüyorum.

Sabah Gazetesi; CAHİL, AHLAKSIZ VE PİŞKİN BİR TİP başlığı altında şunları yazmış:

* Cehaleti, çirkefliği, ahlaksızlığı, bir araya toplamış; yüzüne tükürsen 'yağmur yağıyor' diyen pişkin bir tip.

* Neresinden tutsan elinde kalacak, bu zavallının karın ağrısını ortaya dökerim ama bundan hicap duyuyorum.

* Teneke gürültüsü gibi boş konuşuyor. Sıkleti ölçülemiyor. Serseri mayın gibi kime bulaşacağı belli değil.

* Bu zatı millet yok sayıyor, ben niye adam yerine koyayım? Bu zavallıyı ademe mahkum ediyorum.

( Bu sözler Kılıçdaroğlu için söylenen sözlerdir.)

* O akademisyen geçinen lümpenlerin zihniyetinden tiksiniyorum. Bu aydın müsveddeleri çeyrek porsiyon bile etmez.

* Bunlar ihanet çukurunda çırpınacak. Terör örgütü temsilcileri devletin gönderdiği parayı Kandil'e yolluyor.

Star gazetesi ne başlık atmış?

Milletin yok saydığını ADAM YERİNE KOYMAM

Akşam Gazetesi: AKIL SAĞLIĞI YERİNDE Mİ BİLMİYORUZ

Yeni Şafak: HEM CAHİL HEM PİŞKİN

Vallahi içim şişti. Bu sözler kime söyleniyor CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na. Bu sözlerin hiçbiri politik eleştiri değil, küfür ve hakaretten ibaret. Oysa Recep Tayyip Erdoğan kendisine yapılan eleştirilere durmadan hakaret davası açarak ya da tutuklanmaların bir şekilde sağlayarak bulunduğu makamı dibine kadar kullanıyor. Onun ağzından çıkan sözü görev sayan savcılar harekete geçiyor. Aha ortadaki başlıklar. Bu başlıklar baştan sona hakaret içeriyor.

Bu sözler için varsa babayiğit bir savcı harekete geçmelidir.

Yoksa ortalama insan kurnazlığına sarılıp en önemli adalet dağıtma yeri olan yargı koltuğundan kalkıp artık bakkal mı açar, simit ya da pazarda limon mu satar, Türk Milleti adına oturup karar verilen koltukları bırakıp çekip gitmelidirler…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA