turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÇİVİSİ ÇIKMIŞ

TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)

1 ŞUBAT 2016

AKP iktidarı ile birlikte ele alınıp tutulacak bir şey kalmadı. Bu haramzadeler ortada ne güven bıraktılar, ne adalet, ne eşitlik ne de saygın bir kurum. Yargı bunların elinde şamar oğlanına çevrilip özgürce karar vermesi tam anlamıyla ortadan kaldırıldı. Diyanet gerici ve halk düşmanlarının cirit attığı bir kumkuma yuvasına dönüştü. Öyle bir kurum ki, tantanası, şaşası bir yana ahlaki değerleriyle de kıyıya oturmuş bir gemi görüntüsünde. Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, kalkmış sanki iktidarlarda kendileri değilmiş gibi ekmeğe ve ete bindirilen zamları eleştiriyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun özel bir televizyon kanalında kadına yönelik şiddetle ilgili sarf ettiği, "Bence burada birazda algıda seçicilik yapılmak isteniyor. Şiddet dediğimizde niye sadece kadını şiddetin merkezine, şiddeti de kadının merkezine koyuyoruz" diye sorarak; arka arkaya işlenen kadın cinayetlerinin görmezlikten gelmeye çalışıyor.

Yani özetle söylemek gerekirse öyle bir dönemdeyiz ki AKP iktidarı ile başlayan önüne geçilemez çürüme toplumu tıpkı bir kanser gibi kemirmeye başladığı gibi yıkıma da sonuna kadar kapı aralamış durumda.

Spor Genel Müdürlüğü 850 kişiyi işe almak için yaptığı sınavda öyle sorular soruluyor ki, diyebiliriz ki akıllara ziyan sorular. Şimdi sizler bir iktidar düşünün ve bu sorularla işe yerleştirdiği insanlardan bir partinin militanı olmanın ötesinde iş bekleyin bekleyebilirseniz.

Sorular şöyle:

* Peygamber Efendimizin üçüncü çocuğunun adı nedir?

*AKP'nin en yüksek oy aldığı mezra neresidir?

* Rabia, cibilliyet, alamet nedir, ne anlama gelir? Kuran-ı Kerim'in son 2. Suresinin adı nedir?

* Kutsal kitap Kuran-ı Kerim'de adı geçen peygamberleri sıralayın.

*Peygamber Efendimizin süt annesinin adı nedir? Sabah, akşam namazı kaç rekattır?

* TRT'de yayınlanan "7 Güzel Adam" dizisindeki 7 Kahramanmaraşlı şairi sırasıyla sayın.

*Günde kaç vakit kılınan namazda kaç defa Fatiha okunur? Vb

İşte sorular karşınızda. Böylesi sorularla kimler işe alınmak istenmiştir ve de AKP yaşamın her alanında nasıl bir kadrolaşmaya gitmektedir? Böyle bir iktidar acaba ülkemizde yaşayan yurttaşların kaçta kaçını temsil edebilir ya da etmektedir? Böylesine ayrımcı davranan ve de kendileri gibi düşünmeyenlere yaşam hakkı tanımayan bu iktidarın yerine getirdiği hangi iş özünde hakkaniyetlik barındırabilir?

Ülke sorunlar sarmalında can çekişiyor. Recep Tayyip Erdoğan dünyanın öbür ucundaki Arjantin'de dolaşıyor. Başbakan Davutoğlu ise Suudi Krallığı'nda. Sanırsınız ki bunlar ülke sorunlarını çözmek için didiniyorlar.
AKP iktidarının ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Krallığı sanki çat kapı komşusu gibi. Bu iki muhteremin de Suudi Krallığı'ndan çıktıkları yok. 13 yıllık AKP iktidarı döneminde dış politikanın akla ziyan uygulamaları nedeniyle bölgede Türkiye'ye kapı açacak ülke kalmadı. Suudi ve Katar gerici rejimiyle al gülüm ver gülüm durumundalar. Çünkü sözü edilen ülkeler bölgede kan ve gözyaşının akmasında en önde yer alan aktörler konumundalar. AKP iktidarı ise işlenen bütün cinayetlerde en büyük pay sahibi. Bugün Suriye bu hale getirilmişse Ahmet Davutoğlu ve Recep Tayyip Erdoğan ikilisinin çabalarını asla göz ardı edemeyiz asla.

Ne demişler yanlış hesap Bağdat'tan döner. Bunların hesabı Şam'dan döndü.

ABD'nin ve Batı'nın kışkırtmasıyla Rus uçağı düşürülüp arkasından da efelenen sözler edildi. Bunun üzerine Rusya ile olan ekonomik, politik bütün ilişkiler rafa kaldırıldı. Rusya her türlü yaptırımları sonuna kadar uyguluyor.

Uçak düşürme olayı sonrasında Türkiye artık bölgeye uçak bile kaldıramaz konuma geldi. Son günlerde de Rus uçaklarının hava sahasını ihlal ettiğine dair savlar konuşulup durulmakta. İktidardan ve muhalefetten kışkırtıcı açıklamalar yapılıyor. Neymiş efendim angajman kuralları uygulanmalıymış.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bile Almanya gezisinde benzeri sözler söylemek gereği duydu. Yani özetle söylemek gerekirse herkesin kafasının içinde Türkiye'yi uçurumdan yuvarlama arzusu geçiyor. Oysa Türkiye, Suriye'de gelişen olaylarla ilgili asla oyuna gelmemeli ve tuzaklara düşmemelidir. Çünkü bugün geldiğimiz nokta öyle bir nokta ki, artık Suriye'den türbe kaçırmaya kalkacak bir noktada bile değiliz.

Türkiye'nin ayarlarını bozmuş olan AKP iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan'ın iradesi korkarız böyle giderse Türkiye'yi felaketin içine sürükleyecek bizden anımsatması.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA