turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


VATAN KURTARAN ŞABAN

TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)

6 ŞUBAT 2016

Bilindiği gibi 7 Haziran seçimleri AKP'nin bir daha belini doğrultamayacak denli inişine tanıklık edeceğimiz ilk adımdı. Ne var ki, bu durum mecliste bulunan muhalefet partileri tarafından iyi değerlendirilemedi ve Recep Tayyip Erdoğan'ın şiddet mühendisliğiyle yeniden tersine çevrilerek 1 Kasım 2015 seçimleri gerçekleşti ve AKP %49,5 oy alarak, 317 milletvekili çıkardı. Şimdi AKP, tıpkı eskiden olduğu gibi dediğim dedik, çaldığım düdük politikalarını 77 milyonluk ülkenin gözünün içine baka baka uygulamaya devam ediyor.

Doğu ve Güneydoğu'da yaşananlar tam anlamıyla bir felaket. 14 yılın içinde olan AKP iktidarı çevir gaz yanmasın politikalarıyla milyonların gözüne kül üfürmeye devam ediyor. Önceki gün Mardin'e giden Başbakan Ahmet Davutoğlu 10 maddelik bir çerçeve planı açıklayarak Kürt sorununun nasıl çözüleceğine dair sözüm ona bilgiler verdi. Oysa bu 10 maddenin 10'u da şimdiye kadar sayısız kez konuşulmuş olmasına karşın bu yönde alınan herhangi bir mesafe yok. Aksine işlerin bugünkü noktaya gelmesinde izlenen bu politikaların rolü büyük.

Millet ve devlet arasındaki farklar kaldırılacak ve birleştirici bir politika izlenecekmiş. Bozulan kamu düzeni yeniden sağlanacak, kamu düzenini tehdit edenler engelleneceklermiş. Sorunlar Cizre'de barikat önünde değil Ankara'da mecliste konuşulacakmış. Sosyal seferberlik ilan edilip yaralar sarılacak, okullar, hastaneler yeniden imar edilecekmiş. Yeni bir yasal düzenlemeyle Sur ilçesi yenilenecekmiş. İletişim sistemi kurulacak olan bitenle ilgili bilgiler anında ilgili ve yetkili kurumlara aktarılacakmış. Çiftçiye, esnafa ekonomik destekler verilip prim borçları ertelenecekmiş. Yerel yönetimlerin yetkileri genişletilecekmiş ama istismarlara da fırsat verilmeyecekmiş. STK'lar ve kanaat önderleri ile düşün alışverişi meclisleri kurulacakmış. Komşu ülkelerle ortak ruh çerçevesinde kardeşlik süreci yeniden başlatılacakmış.

İşte karşınız da AKP iktidarının yeni olarak topluma açıkladığı 10 maddelik yol haritası bunlar. Davutoğlu'nun bu sözlerini dinleyince kim ya da kimler bu söylenenlerin yeni şeyler olduğunu düşünüp savunabilir acaba? Bizler bugüne dek bu ve buna benzer palavraları AKP iktidarından sayısız kez işitmedik mi? Hem söyler misiniz açıklanan bu 10 maddelik laf harmanının hangisi bölge insanının ve bölgede yaşananlara bağlı olarak tüm Türkiye'de yaşanan sorunların ortadan kaldırılması için merhem olabilir ki?

Sözü edilen bu laf harmanının içinde ele alıp tamam şimdi oldu, bunlar bölgenin ve ülkenin yaralarını sarmaya olanak yaratır diyeceğimiz ne var, birisi çıkıp söyleyebilir mi? Sen kalkacak Ortadoğu'da bütün ülkelerle, emperyalizme hizmet edeceğim diye, dostluk ortamını paramparça et sonra da kalkıp komşu ülkelerle ortak ruh ve kardeşlik süreci başlatacağını söyle, acaba kim inanır böylesi afaki sözlere? Belki Kâbe'de sözüm ona ibadet görevinizi yerine getirirken "Ya Allah bismillah Allahü ekber" naralarıyla sizi alkışlayan sözde dindar sürüsüne izin veren Suudi Krallığı'ndan ya da Katar'dan söz ediyorsanız; maşallahınız var, zaten ilişkilerinizin arasından su sızmıyor. Yoksa bölgede başka bir ülke ile sizin iktidarınızla iyi ilişkiler kurması olası mıdır?

Sizin iktidarınızın gözü önünde okullar, hastaneler yıkılmış işlevini yerine getiremez hale getirilmiştir. Neymiş efendim siz bunları yeniden inşa edecekmişsiniz. Hoş, elbette inşa edeceksiniz etmesine de eylemler yıkma, yakma boyutuna sıçrayıncaya dek acaba iktidarınız neredeydi söyler misiniz?

Uzatmayalım şimdi kalkmış VATAN KURTARAN ŞABAN rolüne soyunmuşsunuz ya; sizlere söylenecek söz bile bulmak mümkün değil. Sizlerde ne utanma arlanma ne de sıkılma var. Bülbül gibi şakıyıp yığınların gözüne kül üfürmekten başka 14 yıldır yaptığınız bir şey de yok. Ama hakkınızı yemeyelim. İktidarınız döneminde epey Karun yetiştirdiniz.

Ne derler; AÇLAR ZENGİNLERİ DOYURDU, AÇLARSA AÇLIKTAN ÖLDÜ.

İşte sizin iktidarınızın durumu bu.

BİRLİKTE YÜRÜDÜNÜZ BU YAĞMURLARDA
BİRLİKTE YAKTINIZ YIKTINIZ BU ÜLKEYİ

Eserinizle övünebilirsiniz.

Bir de Ekvator'da Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto eden 3 kadın ve 1 milletvekilinin Recep Tayyip Erdoğan'ın korumaları tarafından halledilmesi var. Yaka paça edilmişler, dövülüp sürüklenerek oradan uzaklaştırılmışlar.

Tamam, şimdi oldu. Umarız bundan böyle bu tehlikeyi gören ülkeler Recep Tayyip Erdoğan'ı ülkelerine kabul etmez, Türkiye'ye de bir iyilik etmiş olurlar.

Malum bu geziler Türkiye'ye az paraya mal olmuyor.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA