turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÇOCUK ARABASI ve GÜVERCİN ÖLÜLERİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKANI)

20 MART 2016

Bildiğiniz gibi Almanya Türkiye'de terör eylemi olacağı savıyla hem yurttaşlarını uyardı hem de Alman okulları ve konsolosluğunu bir süreliğine kapattı. Bunun üzerine İstanbul Valisi çıkıp bir açıklama yaptı ve Almanya'yı sansasyonel girişimde bulunmakla suçladı ve de terörün dünyanın her yerinde olabileceğini söyleyerek bu işe alışmamız gerektiği yönünde bir açıklama yaparak güya halkın panik havasına girmesini önlemeye çalıştı.

Peki, ne oldu bu açıklamanın arkasından? İstanbul Beyoğlu Balo Sokak'ta bir patlama oldu ve 5 kişi yaşamını yitirirken çok sayıda da insanımız yaralandı. Oysa yalaka ve besleme basın valinin açıklamalarına paralel açıklamalar yaparak onlar da uyarı yapanları suçlayıp işin içinden çıkmaya çalıştı. Oysa değişen bir şey oldu mu? Olmadı elbette. Yalaka basının dediği çıkmadı ama ne yazık ki, uyarılar gerçek oldu.

Şimdi de aynı hava var AKP iktidar çevrelerinde ve yalaka basında. AKP iktidar olarak bu yaşananların sorumlusu değilmiş gibi davranarak bol bol birlik ve beraberlik açıklamaları yaparak boğazına kadar batmış olduğu suç bataklığından kurtulmaya çalışıyor. Yalaka ve besleme basın ise yedikleri haltın farkında değilmiş gibi davranarak başkalarını suçlamaya devam ediyorlar.

Bu konuda Sabah Gazetesi;'SOSYAL MEDYA TERÖR ORTAĞI" diye başlık atmış. Her ne hikmetse AKP iktidarının koynunda büyütülüp semirtilen terör ve teröristlerin farkında bile değil. Star Gazetesi de; "HEDEF İSTİKLALİMİZ" demiş. Üst başlığında ise; "TAŞERON ÖRGÜTLERİN AMACI AYNI" baloncuğunu koymuş. Bu başlıkla sanırsınız ki Star Gazetesi ülke için yanıt tutuşmakta, uydurduğu onca yalan ve yalaka haberleri unutmuş görünmektedir. İnsan bu başlıkları atarken aklının köşesinden olsun hiç mi bu ülkede bir iktidarın olduğunu akıl etmez. Haydi, etmez diyelim ülkemizi yolgeçen hanına çeviren iktidarın politikalarını da mı göremez ya da niçin görmek istemez?

Yeni Şafak'ın başlığı nasıl?

'KİRALIK KATİL'

Şimdi adama sormazlar mı madem böyle bir başlık attın kiralık olan ve de kiralayan kimdir diye? Dünden bugüne bu çevreler alışkanlıklarını hiç bozmadılar. Bir şey mi oldu, hemen suçu bir yerlere yıkıp işin içinden çıkmaya çalışıyorlar.

Bunlara göre olumsuz bir şey mi yaşadık sebebi mutlaka dış güçlerdir. Sanki bu dış güçler denilen kötülük odaklarının Türkiye'de hiç mi hiç işbirlikçileri yoktur. Oysa bu son yaşadıklarımızı ciddi bir analizden geçirsek apaçık göreceğiz ki bu yaşadıklarımızın bir numaralı sebebi AKP iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan çıkacaktır. 14 yıllık AKP iktidarının karnesine bir bakılsın neler vardır o karnede neler. Bugün Suriye'de cirit atan İslami terör örgütlerinin bir numaralı destekçisi bu iktidardır. Bu terör örgütlerine dünyanın her tarafında gelip katılanlar Türkiye'yi yolgeçen hanı olarak kullanmışlardır. Üstelik de her aşamada bu katil sürüleri bu iktidar tarafından beslenmiş, korunmuş kollanmış ve donanımları sağlanmıştır. Şimdi bu durumda adama sormazlar mı bu kiralık katiller kimin katilleridir diye?

Bu kez, Akit denilen paçavra olayı küçük bir başlıkta görmüş ve "Piyonlar yine işbaşındaydı" diye başlıklandırmış haberini. Ne güzel bu muhteremler şimdi bir piyondur tutturmuş gidiyorlar. Ne var ki bu piyon dedikleri örgütler kim ya da kimlerin kucağında serpilip gelişmişlerdir acaba? Bu halk düşmanı çetelerle ilgi Diyanet Başkanı değil miydi 68'lilere benzeyen bir isyan içindeler diyen?

'İSTİKLALE SALDIRDILAR' diyen Akşam Gazetesi ise aklınca zeka oyunu yapmış tıpkı Star gibi. Sanki bunlar çöplenmenin dışında bir onurun sahibidirler de böyle yazabiliyorlar utanıp sıkılmadan.

Her neyse, görüldüğü gibi iktidar neyse yalakası da o hesap aynı. Üstelik yalaka olunca daha da tiksindirici. Bir iktidar ki, yaşadığımız bu olayların dışında herkesle birlikte oturmuş kınama peşinde. Ne sorumluluğunu anımsıyor ne de izlediği politikaların yanlışlığını görmek gibi bir derdi var. Sanki özel olarak bu tür olaylar yaşansın, kaos arttıkça arsın ki, en tepedeki muhteremin isteği de bu kaotik ortamda yaşama geçirilsin. Sonra da herkesin ümüğünü sıkacağı bir iktidar sahibi olsun…

Sonuç olarak biz Türkiye Sosyalist İşçi Partisi üye ve yöneticileri olarak ayrımsız her türlü terör eylemini halk düşmanı bir eylem olarak mahkum ediyor, ne ama ne de velakinli cümlelerin sahiplerinin söylediklerini dikkate bile almadığımız gibi AKP iktidarını da bu yaşadıklarımızın bir numaralı sanığı olarak görüyoruz. Dün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun basına gösterdiği belge bile bu söylediğimizi kanıtlamaya yetiyor da artıyor bile…

Ne yazık ki, akıl tutulması içindesiniz.

Söyler misiniz; Recep Tayyip Erdoğan zihniyeti iktidar olacak, sizler valilik makamında oturacaksınız diye bu ülkenin meydanlarında daha kaç bebek arabası ve güvercin ölüsü göreceğiz acaba?


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA