turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BUNLARI DA GÖRDÜK YA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKANI)

31 MART 2016

Recep Tayyip Erdoğan'a geze geze bir hâl oldu. Tabi bu arada da korumalarının koruma konusunda deneyimleri de bir hayli arttı. Biliyorsunuz Erdoğan'ın hızla aşağı düşen "karizmatik lider" olma hali bir hayli düştüğü için Erdoğan severler bir kampanya patlattılar ki demeyin gitsin. Kampanya vardı rekora dayandı. Tabi Erdoğan severlerde yalan çok olduğu için Twitter hesaplarının çoğu da yalan olması nedeniyle patlatılan Erdoğan severlik kampanyası Twitter'dan siliniverdi.

Bunun üzerine Adalet Bakanı'ndan bilmem ne bakanına kadar harekete geçip söylemediklerini bırakmadılar. Hele de evlere şenlik Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Twitter'a öyle bir ders verdi ki Twittercıların yedi ceddi sanırız alımlarını almış oldular. Efendim, AKP'lilerin Twitter'a demokrasi dersi vermeleri de bu arada oldukça ilginç. Oysa şunun şurasında Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek perdeden Twitter'ı da, Facabook'u da kapatırız diye veryansın etmesinin üzerinden kaç gün geçti? Sanırız, Türkiye kamuoyu unutmamıştır. AKP'lilerin iyice şaftı kaydığı için bir Twitter'ı paralelcilikle suçlamadıkları kalmıştı, maşallah onu da yapmış oldular.

Gerçek o ki bu AKP'lilerin çeliği cücüğü bir ilginç vallahi. Adamlar kaç gündür Recep Tayyip Erdoğan'la Obama'nın görüşmesini sağlamak için etmediklerini bırakmadılar. Bakanları, lobileri özellikle de bu İslam taifesinin çok sevdiği Yahudi lobileri bile harekete geçirildi ama her ne hikmetse dağlardan taşlardan ses geldi Obama'dan ses gelmedi. Yani sizin anlayacağınız Obama resmi görüşme yapma konusunda verilen cengi boşa çıkarıp bildiği gibi davranmayı sürdürdü.

Sonra bir de ne duyalım ayaküstü birkaç dakikalığına görüşme ayarlandığı ajanslara düşünce AKP'lilerde bir umut belirtisi yeniden yüzlere yayıldı. Üstelik AKP'liler Amerika'nın hoşuna gitmeyecek ne varsa hemen hepsinden özenle kaçındıkları gibi Amerika'nın PYD'yi terör örgütü kabul etmemesini bile eleştiri konusu yapmamak için takla üstüne takla attılar.

Gerçi Recep Tayyip Erdoğan ilk gün Amerika'nın Rıza Bey ile ilgili söyledikleriyle canını sıkmadığı düşünülemez ama bakıldı görüldü ki, bu konuda daha fazla cart curt etmek pahalıya oturacak Recep Tayyip Erdoğan da kara para konusunda suçladığı ve en büyük kara para aklayıcısı Pensilvanya'da ona niye dokunmuyorsunuz sözünü usturuplu bir şekilde gırtlağından aşağı itiverdi. İşte böylesine şaşa ve curcuna eşliğinde Recep Tayyip Erdoğan'ın da Amerika gezisi başlamış oldu.

O da ne? Türkiye'den "Erdoğan seni seviyoruz, sana aşığız" kampanyası başlatılır da Amerika'daki Erdoğan seviciler dururlar mı? Onlar da yollara düşüp geldiler Erdoğan'ın geçeceği yere. Aman bir sevgi seli, bir sevgi seli ki demeyin gitsin. Erdoğan'ın yüzünde güller açmış, çevresine durmadan gülücükler saçmakta. Güzellikler ve pürüzsüz seyahat böyle gitmez de haydı Allah'tan hayırlısı. Nitekim korkulan oluyor. Erdoğan sevicilerinin yanında üç beş kişinin lafı mı olur demeyin, Erdoğan'ı sevmeyenler gelmişler Erdoğan karşıtı sloganlar atıyorlar. Erdoğan şaşkın, Erdoğan'ın korumaları daha da şaşkın. Eee Amerikan polisinin de yaptığı bir şey yok. Malum burası Amerika. İsteyen sevgi gösterisinde de bulunur, protesto da edebilir.

Erdoğan'ın korumaları kısa bir tereddütten sonra hemen bu protestoya bir çare buluveriyorlar. Erdoğan'ın korumalarında çare tükenmez. Geliyorlar protestocuların yanına tehdit şu bu sökmeyince başlıyorlar onlar da arı kovanında inleyen arılar gibi inlemeye. Öyle ya, çok sevilen hatta aşık olunan Recep Tayyip Erdoğan'a protesto sesleri ulaşsın istenmiyor. Ne güzel muhteremin yüzünde gülücükler açarken yüzüne gölge mi düşsün hiç olacak iş mi?

Arı kovanında arılan inleşmeye devam ededursunlar, ülkemizde ve dünyada da olup bitenler kendi mecrasında akıp gitmeye devam ediyor. Hırsızlar yine hırsız, halk düşmanları yine halk düşmanı, kara paracılar kara paracı, rüşvetçi rüşvetçi, katil katil, ülkenin varlıklarını kene gibi emenler yine ortalıkta, özgürlük düşmanları hız kesmeden uygulamalarını devam ettiriyorlar, Suriye'de emperyalistlerin ve onların işbirlikçilerinin politikaları yüzünden insanlar yine canlarından oluyor, Suriye'de kendilerine Abdülhamit Han Tugayı adını veren şerefsizler yine karanlık işler çevirmeye devam ediyorlar, IŞİD'çılar en hainane uygulamalarını sürdürüyorlar, ülkemizde çocuk istismarları ve tecavüzleri almış başını gitmiş, dün Kocaeli'nde kızların bağırtılarını cümle alem duydu. Bir kerecikten bir şey olmaz diyen bakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gözdesi, Ensar Vakfı koruma altında ama çocuklarımız sahipsiz. Kısacası dünya döndükçe unutulmayacak şeyler yaşıyoruz.

Ne diyelim?

Bunları da gördük ya, AKP iktidarı döneminde yaşananlar nedeniyle bu iktidara dünya dar edilmeyecekse başka kime dar edilebilir ki?

Ama söylüyorum; kimse moralsizliğe düşmesin, gün gelecek devran dönecek kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak.

Hem de misliyle…

Bekleyelim, görelim…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA