turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BÜYÜK SÖZ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKANI)

18 NİSAN 2016

"Büyük lokma ye büyük söz söyleme" diye zaman zaman uyarılırız. Ne var ki bu uyarının çok da yararı olduğu söylenemez. Çünkü büyük söz söylemeye devam ederiz. Hatta büyük söz söylemenin hastası da sayılırız.

Sol ya da sosyalist partilerle sağ partilerin arasındaki uçurum hemen her konuda akıl almaz boyutlardadır. Herkonuda dedim çünkü bugünkü yazımda Recep Tayyip Erdoğan'ın hem söylediği bir sözü, hem de partisinin giderleri arasında yer alan kaporta düzeltme konusunu ele alacağım.

Bugünkü Sözcü gazetesi bu konu ile ilgili başlık atmış. Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken "Makyaj yapan kadının kaportası bozuktur" demiş. Gel zaman git zaman devran dönmüş Erdoğan'ın bizzat kendisi makyaj yaptırmaya başlamış. Uzun zamandır yaptırdığı, halen de yaptırmaya devam ettiği iyi bilinmektedir. Hani ip ayağına dolanacak ya, Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği söz de ayağına dolanmış. Üstelik yaptırdığı makyajın parasını da partisi AKP'ye ödetmiş. AKP'nin 2011 yılı hesaplarında 1903 lira olarak gözüküyormuş.

Yukarıda söyledim ya sol ve sosyalist partilerle sağ partiler asla birbirlerine benzemezler diye, görüldüğü gibi özel giderlerin partiye ödetilmesi de sağ partilerde bilinen ve yaşanan bir şeydir sol ve sosyalist partilerde ise böyle bir durum asla ama asla yaşanmaz. Aksine; ister üye, ister yönetici ve hatta genel başkan hiçbir özel giderini partisine ödetmediği gibi üstelik partinin diğer giderleri için kendileri özveride bulunurlar.

Gerçekten böyle özel bir giderin bir sol ya da sosyalist partinin genel başkanı tarafından parti gideri olarak gösterilmesi düşünülemez bile. Böyle bir durum için adamı tefe koyar çalarlar. Sağ partilerde ise demek ki böylesi alışkanlıklar hiç yadırganmıyor olsa gerektir ki, AKP'nin 2011 yılı hesaplarında gösterilebilmektedir. Ben kendi adıma söylüyorum böyle bir şeyi aklımın köşesinden geçirmem, ola ki bir yanlışlığa düşdüm ve yaptım diyelim utancımdan yerin dibine girer kimsenin karşısına çıkamam.

Demek oluyor ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın kişisel makyaj bakımı o kadar artmış olmalı ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın kişisel bütçesini zorladığı için o da ne yapsın partisine fatura edivermiş.

Gelelim kaportası bozuk sözüne. Bildiğiniz gibi bu dinci /imancı takımı kadınları aşağılamaktan görülmemiş bir zevk duyar. Bu yüzden de kadınların makyaj yapması ve süslenmesi onlar için en aşağılanacak durumdur. Bu yanlış bakış açılarını da Müslümanlıkla soslarlar ki, kimse kalkıp kendilerine bir şey söylemesin. Recep Tayyip Erdoğan'ın hali de o haldir. Dünya görüşü kadınları erkeklerle eşit kabul edemediği için her fırsatta kadınları aşağılayan bir şey bulmakta zorlanmazlar.

Ne var ki, o söylediği sözlerin üzerinden çok sular geçmiştir. Bugün tesettürlü bacılarımızın yaptığı makyajı ve giydikleri moda giysileri bir inceleyin açık ve makyajlı kadınlara bin bastığını görürsünüz. Demek ki neymiş bu kaportası bozuk sözünün kayda değer bir anlamı da değeri de yokmuş.

İşte böyle; sen kalk, kadınlara makyaj yaptıkları için kaportası bozuk de, sonra da çık makyajık dikalasını kendin yap.

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA