turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BUGÜN 1 MAYIS

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKANI)

01 MAYIS 2016

Dünyanın her tarafında kutlanan 1 Mayıs ülkemizde ise hep sorunlu kutlanabilmiştir. Hemen hemen her 1 Mayıs'ta egemen güçler yoğun tedbirler alır, engellemelere ve yasaklara başvurur. Olmadı 1 Mayıs'ı kökten yasaklayıp milyonluk kentlerimizi adeta bir mapushaneye çevirir.

Bu korku niyedir?

Bu korkunun anlaşılmayacak yanı yok. Çünkü egemen güçler ülkemizde görülmemiş boyutlarda baskı, zulüm ve sömürü uyguladıkları için zaten rahat değillerdir. Korku, büyük korku hep onların yanı başında, gündüzlerinde, gecelerinde uykularındadır. Bu yüzden de güvenlik güçleri hep tetikte olsun istenir. Maazallah ipin ucunu ellerinden bir kaçırdıkları zaman neler olabileceği akıllarını zorlar. Dolayısıyla yığınların olağan coşkuları bile onların içine korku saldığı için dayanamayıp zorbalık hemen başvurulan yoldur.

Şaşılacak bir yan yok. Çalışanlara yaşamı zindan edilmiştir. Çalışanların ne iş güvencesi vardır ne de yarınlarından umudu. En küçük bir durumda kapının önüne konulmak, açlık, sefalet onları bekler. Bu yüzdendir ki Türkiye'de kayıtlı 35 milyon yurttaş sadaka ekonomisi ile ayakta kalmaya zorlanmakta, hepimizin olanaklarıyla bu yardımlar gerçekleştirilmiş olmasına karşın AKP iktidarı 35 milyona dağıtılan yardımların semeresini alarak iktidar koltuğunda oturmaktadır.

Kısaca özetlemek gerekirse AKP iktidarı yığınları sindirmek ve hak ve özgürlükleri yolunda mücadelelerini engellemek için her yola başvurmaktadır. Üstelik bu sindirme ve korkuya bir de AKP iktidarı sayesinde canlı bomba saldırısı eklenmiş, yığınların zulüm makinesi haline gelen iktidara karşı tepkisi sınırlandırılmak istenmiştir.

Evet, bugün 1 Mayıs!

İşçilerin, emekçilerin haklarını almak için mücadele ve belgilerini haykırma günüdür. Bu bilinçle davranıp yığınlara seslenmek ve onların tepkilerini siyasal olarak örgütlemek en başat görevlerimiz arasındadır.

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi olarak bu bilinçle yola çıktık, bu bilinç ve kararlılıkla davranacak ve yığınların siyasal örgütlülüğünü ya başaracağız ya başaracağız.

Şan olsun 1 MAYIS'A!

Şan olsun SOSYALİZME!

ŞAN OLSUN Türkiye Sosyalist İşçi Partisi'ne!


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA