turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


VE KAVUK DEVRİLDİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKANI)

05 MAYIS 2016

Pelikan Dosyası derken, bu iş Davutoğlu ile yürümez denilirken nihayet haşmetmeabları kırmızı elbisesini giydi ve divana baş veziri çağırdı. Daha önce izzeti ikbal ile mevkisini terk edeceğini söyleyen baş vezire denildi ki, "seni ben getirdim ben götürüyorum." Sonra da kavuk devrildi.

Peki, devamında neler olacaktır?

Recep Tayyip Erdoğan sanıyor ki, elini kaldırdığında yer yerinden oynuyor, indirdiğinde de bir sükunet bir sükunet. Muhterem iradesine öyle güveniyor öyle güveniyor ki, bu yüzden de dibine kadar gitmeye kararlı. Cumhurbaşkanı seçildiğinde ilk demeci neydi? Sistem değişmiştir. Devamını nasıl getirdi? Madem sistem değişmiştir o zaman Anayasa ve yasalar da değiştirilip muhteremin istediği hale getirilmelidir.

Sizler sanıyor musunuz ki bu söylenenler demokratik bir ülkede söylenebilir?

Söylenemez. Söylenebiliyorsa bilinmelidir ki muhteremin konuşmalarında sık sık dile getirdiği "milli irade"den de söz etmenin olanağı yoktur. Bu durumda da ortaya konulan irade padişah iradesidir ki, biz bu iradeyi tarihin çöp sepetine atalı neredeyse bir asra yaklaştı. Yok, padişah iradesi değil de bizlere dayatılmak istenen şey bir faşistin iradesiyse böyle bir iradeyi de ne tanırız ne de takarız. Böyle bir iradeyi takan ve ona göre davranıp izzeti ikbal ile makamını terk edenler düşünmelidir.

Toz duman arasında tartışmalar yeni bir boyut kazanmıştır. Şimdi de sırada AKP'nin olağanüstü kongresi vardır. Bu kongrede Genel Başkan olarak isimleri geçen kimseler bildiğimiz isimlerdir. Bunların başında da Damat Ferit Paşa gelmektedir. Böyle bir irade konulabilir mi diyorsanız olmaz olmaz diye bir şey yoktur. Hepinizin bildiği gibi Hanedanın kızları güçlü vezirlerle evlendirilerek mevki makam dağıtımı da bu anlayışa göre nasıl yapılıyorsa cumhuriyet Türkiye'sinin bu yeni döneminde de aynısı yapılmaktadır. Bu durumda da en güçlü aday daha ileride bu da olacak diye düşünülmüyorsa kesinlikle Berat Albayrak'tır.

Şimdilik rütbe bakımından daha üstlerde olanların varlığı kafalarda acabaları çoğaltsa da kesin güvenilen ve olması düşünülen kişi damat olacaktır.

Tabi Sarayın sıra Berat Albayrak'a gelecek kadar bir süresi varsa….


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA