turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BİRİ HANYA'YA BİRİ KONYA'YA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

08 MAYIS 2016

Adam saraydan çağrıldı. Kendisine hadi Konya'ya denilerek yol verildi. Adam da ne etsin ne eylesin zaruretten ayrılıverdi koltuğundan. Hemşerileri kendisini öyle bir candan uğurlamışlar ki, elini sıka sıka incitmişler. O da ne yapsın bandaj takıvermiş.

Öyle ya makamın elinin tersiyle itilmesiyle devleti âlânın işleri duracak değil ya, 22 Mayıs sonrasında AKP'de yeni bir devir teslimden sonra görevini de yerini de yeni gelen muhtereme bırakıverecek.

Saray azlinden sonra öğrendik ki, Davutoğlu dış gezilerini ve Obama ile yapacağı telefon görüşmesini iptal etmiş. Ancak o da ne? Yine Zaruretten Bosna'da bir cami açılışı yapılacakmış o da ne yapsın Kambersiz düğün olacak değil ya yallah Bosna'ya uçuvermiş. Hem böyle bir kutsal görevi elinin tersiyle itecek değil ya o da özenli bir incelikle bir dini görevini daha yerine getirivermiş. Yanına da Tuğrul Türkeş'i de alarak bu görevi yerine getirmiş. Bu kutsal göreve devletin uçağı ile değil de THY'nin bir uçağı kiralanarak gidilmiş, Olmasının nedeni ise TC ANA uçağının şu an Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın hizmetinde olmasıymış. Bu arada gidiş sırasında bakanlar arasında fısıldaşmalara tanık oluyoruz. Tuğrul Türkeş geziye sonradan eklenmiş. Kendisine haber son dakika verilmiş. Orada maliyeden sorumlu bakan Mehmet Şimşek'te bulunuyor ama ona deniliyor ki senin işin para işi, bizimki kutsal bir görevi yerine getirmek.

Yani sizin anlayacağınız; ülke ekonomisi, sosyal ve siyasal ilişkileri ile yangın yerine dönmüş ama varsın olsun önemli olan kutsal görevin yerine getirilmesi.

Bu arada Hanya'ya giden özür, özür Malatya'ya giden Cumhurun başı ne yapmış? O da İstanbul'da konvoyla yol alırken konvoyunun önü kesilmiş. Kendisine bir ilgi bir ilgi. Elini sıkmak mı isteyenler dersiniz, bomba gibi övgü sözü patlatmak isteyenler mi her tipten yağcılarda inecekler toplanmış sesleri arşı âlâya yüksele yüksele muhteremi ne çok sevdiklerini belli etmişler. Bu arada orada duran simitçiden simit alınmış, parası da fazladan verilmiş olmalı ki simitçi koşa koşa gelip el öpme seansına o da katılmış. Tam bu arada ilginç bir şey daha olmuş. Adamın biri; "reis beni başbakan yapsana, benden daha sadık ve dost birini bulamazsın" deyivermiş. Vallahi bu sözü duyunca şaşkınlık geçirmedim desem yalan olur. Üstelikte adam cumhurun başını eleştiriyor mu yoksa gerçekten kendisini o koltuğa layık gördüğü için icra makamından görev mi istiyor hepten bilemedim.

Sonra durdum, düşündüm. Eğer adam eleştirmiş olsaydı korumalar yıldırım gibi başında biterler, kolunu kıvırır, başını eğer, her olasılığı düşünür ağzını da kapattıktan sonra derdest edip götürürlerdi ama böyle bir şey olmadı. Demek ki adam ciddi. Hem niye ciddi olmasın ki, Davutoğlu'nu anında kavuk devirir gibi deviren irade onu mu başbakan yapamayacak?

Neyse uzatmayalım muhterem Malatya'da konuşuyor. Sözleri zehir gibi. Kılıcının iki yanı da kesiyor yani. Üstelikte had bildirmekte üstüne yok. Sözü Malatya'nın şehitlerine getiriyor. Onları tek tek anımsattıktan sonra birden gürleyiveriyor. "şehitlerimiz var amma biz binlerce teröristi toprağa gömdük" deyiveriyor. Kalabalık dalgalanıyor, destek gani. Muhterem işini biliyor. Böyle konuştukça da gelip safında yer alanlar çoğalıyor. Öyle bir görüntü çiziyor ki, kimseden ne korktuğu var ne de çekindiği. Daha dün AB'ye haddini bildirmedi mi, "eyy AB sen yoluna biz yolumuza" diyerek. Bildirdi, şimdi Malatya'da elin gavuru için söylemini yumuşatacak değil ya. Yok, Almanya bu konuda açıklama yapmışmışta, açıklamasında biz anlaşmayı kişilerle değil, T.C. Devletiyle yaptık demişmişte, gıvır zıvır. Kim takar Yalova kaymakamını. Bilmiyorsanız öğrenin sizin karşınızda Recep Tayyip Erdoğan var, Recep Tayyip Erdoğan…

Malatya meydanında herkes başkanını arıyor. Madem durum budur Recep Tayyip Erdoğan susacak değil ya, bir güzel kendisini nasıl başkan yapacaklarının da tüyosunu verdikten sonra iniyor kürsüden. Milyon Ali, özür, özür Binali Yıldırım kapıyor mikrofonu Recep Tayyip Erdoğan nasıl başkan olur cüşuyla kükreyerek bir kez de o sıkılıyor Malatyalıları. Buradan da anlıyoruz ki, muhteremin şu an düşüncesi değişmezse düşük profilli, hatta profilsiz, hatta yok hükmünde başbakan adayı Binali Yıldırım'dır.

Eee bu durumda biz neyiz, tribün seyircisi miyiz?

Değiliz elbette.

Sahaya ineceğiz, halk düşmanlarını bir güzel yenip ligden de düşüreceğiz o kadar.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA