turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DİN ULEMASI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

06 HAZİRAN 2016

Hani kardeşim dilimize pelesenk olmuş "sen neymişsin be abi" sözü var ya, yeminle söylüyorum tam da Recep Tayyip Erdoğan için söylenmiş. Muhterem dış politika biliyor, "mezun olduğu okul nedeniyle" ekonomi onun için çocuk oyuncağı, din konusu derseniz din alimleri onun eline su bile dökemez. Öyle dökemez ki, muhterem camiye gidiyor cami cemaati ayakta, slogan üzerine slogan patlatıyorlar. "Başkan Recep Tayyip Erdoğan" diye. Dün de bir kadın toplantısında konuşmuş.

Sanırsınız kadınla ilgili felsefi derinliğin arşı âlâsına yükselmiş. Neler demiyor neler. Kadının görev analıkmış, oturup çocuk doğurmak, çocuklarını yetiştirmek, eve çeki düzen vermekmiş. Hem kadın hiç kariyer yapacağım diye fıtratından ayrı düşer miymiş. Düşerseymiş zaten kadın olamazmış. Vallahi de billahi de kadının toplumun diğer yarısını oluşturduğunu da muhteremden öğreniyoruz. Hem kadın olmazsaymış insanlık da zaten olmazmış. Hani bunları dinlerken aklıma bindir türlü şey geldi. Düşündükçe güldüm, güldükçe üzülüp içim acıdı. Öyle ya öyle bir ummana düşmüşüz ki, yarım hocalardan ders alıp körkütük cahil cühela olmamız da bu gidişle kaçınılmaz olacak.

Muhteremin devirdiği çam bu kadarla da kalsa neyse ya kalmıyor. O kadar çok konuşuyor ki, bir günde yaptığı hataların düzinesine bereket. Muhterem Alman Parlamentosundaki Türk yurttaşı milletvekillerine öyle bir kafası atmış ki sonradan giderilmesi olanaksız bir kağnı laf ediyor. Yok Türk müymüşler de, vatandaşlıktan bile atmak gerekirmişte. Tamam, ülkede kafayı tırlatmış şovenist ve dinci gericilere oynuyorsun da oyunun da bir derecesi olur. Daha dün Rus uçağının düşürülmesiyle birlikte onca efelenmenin Türkiye'ye nelere mal olduğu da mı sizlerin aklını başına getirmedi? Yapılan dışsatım, turizm gelirleri dibe vurduysa bu esiresiz üstünsüz sözlerin karşılığı değil midir? Sonra kalkıp düzeltmeye çalışıyorsunuz ama gördüğünüz gibi olmuyor.

Hani sizin için bir kaygımız yoktur yoktur da olan ülkenin çalışanlarına emekçilerine oluyor. Dışsatım yapılamadığı için tarım dibe vurdu. Turizm hak getire. Turizm alanında çalışanlar işsiz kaldılar. Zaten ülkemizdeki terör korkusuyla turizm iyice dibe vurmuş durumda bir de işin içine Alman turistlerin gelmemesi girerse işte o zaman yanmıştır keten helva.

Aslında şu dinci taifesine söylenecek çok söz var çok. Bunlar işi o kadar ileri götürdüler ki, camide Recep Tayyip Erdoğan'a alkış tutup politika yapıyorlar. Yaptıkları iş utanmanın sıkılmanın da ötesinde. Anımsadınız mı bir şiir okumuştu Recep Tayyip Erdoğan;


minareler süngü,kubbeler miğfer,
camiler kışlamız, müminler asker,
bu ilahi ordu dinimi bekler,
allahu ekber,allahu ekber" diye, işte şimdi tam da siyaset meydanında bunlar oluyor.

Adamlar camileri kışla, cemaatini de asker yapıp salmışlar ki Recep Tayyip Erdoğan'ın peşine hepsi cenge hazır vaziyetteler.

Kadınlara gelince; işte burada problem var. Kadınlar bu dinci taifesinin ne demek istediklerini en azından çoğunluk olarak doğru okuyorlar. Doğru okudukları için de ne ulemasının ne hacısının, hocasının ne de mollasının, mellesinin oyununa gelmiyorlar. Daha dün Ankara Kızılay meydanında kadınları örtünmeye çağıran bildiri dağıtan molla kılıklı heriflerin haddini bildiren genç bir cumhuriyet kadını değil miydi? Durum bu olunca da Recep Tayyip Erdoğan'ın her fırsatta kadınlara fıtratlarını anımsatması boşuna mıdır dersiniz?

Sonuç olarak konuşan kişi Recep Tayyip Erdoğan'da olsa çağımızın ve çağımızın insanlarının bir kulağından girer bir kulağından çıkar. Geçici başarıların yarattığı karamsarlığa kimse kapılmamalıdır.

Kapılan varsa da Kızılay'da bildiri dağıtmaya kalkanların haddini bildiren genç kadınımızın kararlı haline ve yüzüne bakmaları yetecektir biline…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA