turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DÜŞMANLARI AZALTMAK DOSTLARI ÇOĞALTMAK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

27 HAZİRAN 2016

Bilindiği gibi AKP iktidarı ile birlikte adını sanını bilmediğimizi ülkelerden tutun da bilinen bütün ülkelere kadar hemen neredeysi tamamı Türkiye'ye düşman kesildildiler. "sıfır sorun" belgisi ile yola çıkan Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP iktidarı gelinen noktada Türkiye'nin yanında duracak bir tek dost ülke bırakmadı. Komşularımızla ilişkilerimizde ise düşmanlıklar tavan yaptı, iktidar komşumuz başta Suriye olmak üzere her ülke ile düşmanlıkları geri dönülmez bir noktaya taşıdı.

Sahte dinci imancı taifesinin de her söylediği yalan, attığı her adım ise hikayeden olduğu için Recep Tayyip Erdoğan bize Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı ile girdiği polemikte tam da böyle bir şey yaşattı. Erdoğan'ın tepesi atmış, İsrail cumharbaşkanına öyle bir One minute çekmişti ki dinci taifesinin yürekleri hopladı. Ne güzel; İsrail'e Recep Tayyip Erdoğan posta koymuş cümle cihanın önünde İsrail cumhurbaşkanını paspasa çevirmişti. Erdoğan sonrasında tartışma yerini terketti. Daha merdivenden bile inmemişti ki, ortaya çıkacak krizi önleyecek girişimler de hemen başlayıvermişti. Girişmler fazla karşılık görmedi. Olan olmuş, hiç değil bu andan itibaren kuyruğu dik tutmak en iyisiydi. Dinci medya çevresi de aynısı yaptı. İsrail'le ipler gerildikçe gerildi. Recep Tayyip Erdoğan ise kahraman edasıyla ortalıkta dolaşmaya ve dinci taifesinin desteğini almaya devam etti. Artık Erdoğan bir numaralı Filistin Hamas dostuydu ve buralara ekonomik ambargonun kalkmasından tutun da saldırılara kadar İsrail engelinin aşılması gerektiğine yüksek sesle vurgu yapıldı.

Hemen, İnsani Yardım Vakfı İHH kolları sıvadı. Gazzeye yardım götürmek için gemiler ayarlandı. Bu gemilere AKP milletvekilleri de bineceklerdi ama ne olduysa son anda vazgeçtiler. Onların yerine de bugün de IŞİD'a yardım girişimlerini sürdüren İHH'lar bindi. İsrail gemilerin Gazze Limanına yanaşmasını engelleyeceğini söyledi. Öyle de yaptı. Gemiye İsrail komandolarını indirdi ve 9 kişiyi öldürdü. Bunun üzerine İrail'le gerginlek daha da arttı.

Süre içinde ne olmuştu da Türkiye, İsrail'in NATO'da bir masa kapmasına onay vermişti? Yine ne olmuştu da iktidar hemen bütün yelkenleri suya indirmiş ve dostların sayısını arttırma işine İsrail'le başlamıştı? Saray ve AKP iktidarı bugüne kadar Müslümanlık taslayıp her fırsatta "Siyonizm, Siyonizm" numarasıyla kandırdığı yığınlara şimdi ne diyecek acaba diye soracağız ama sormaya gerek yok. Çünkü bu dinci taifesi her şeyi sindirmeye öyle alıştırılmışlar ki, maşallahları var.

Bizler daha önce Suriye'ye çekilen operasyon sonrasında da benzer düşünceler ileri sürerek AKP iktidarının ve saray muhteremenin gerçekte ne yapmak istediğinin üzerinde duran uzun uzun yazılar yazmış, gerici taifesini ağırlıklı olarak eleştirmiştik. Bir kez Bölgede İsrail'in saldırganlığını büyük ölçüde etkisiz kılacak bir tek Suriye olduğu için ABD emkperyalistleriyle işbirliği içinde olan AKP iktidarı Suriye'nin bu denli ağır bedeller ödemesini sağladılar. Daha açık söylemek gerekirse ABD ile birlikte AKP iktidarı ve Saray muhteremi Müslümanlık taslaya taslaya Müslümanlara karşı en ağır bedeli ödettiler. Öyle ki yine emperyalizmin fideliğinde yetiştirilip beslenip serpilmesi sağlanan El Kadide, El Nusra, Müslüman Kardeşler, ÖSO, irili ufaklı diğer terör grupları ve İŞİD silahlandırıldı etkili hale getirildi.

İşte bu nedenle eşyanın doğası gereği Bugün "düşmanları azaltmak, dostları çoğaltmak siyasetini gündeme getirmek gereği duyan saray ve AKP iktidarı işe İsraille başlamış kendisine yakışanı yapmıştır.

Ne diyelim?

YAKIŞIR BUNLARA ÇOK YAKIŞIR …


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA