turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


"BU SON OLSUN"

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

29 HAZİRAN 2016

Terör hız kesmiyor. Dün akşam terör bu kez de Atatürk Havalimanı'nda 36 can aldı 147 yaralı var. Yaşanan acıklı olayı salt acıklı olay olarak değerlendirip geçme alışkanlığına yatmış ve bütün hücreleri uyuşmuş olan toplum, ne yazık ki, olup bitenleri olağan bir habermiş gibi izleyip unutuyor. Toplumun daha duyarlı olanları ise sesini gerektiği kadar yükseltmiyor amma onlar da üzüntülerini ahlarla vahlarla dile getiriyorlar. Çok az bir kesimi de bu yaşananlara artık katlanılamayacağı bir şeyler yapılması gerektiğini sesli olarak dile getirip protesto ediyorlar. Ancak bütün bu gerçekler ışığında terör eylemlerinin önü kesilemiyor, terör örgütlerinin beli kırılamıyor.

Perşembenin gelişi Çarşambadan belli diye bir söz vardır ya işte yaşadığımız terör olaylarının bizi nasıl vuracağı öyle sinsi minsi olarak değil bağırarak geldi ve bugün ülkemizin değerli evlatları birer ikişer terör kurbanı oluyor. İktidarın ve sarayın tutumunda ise bir değişiklik göremediğimiz gibi yaşananları adeta tersinden okuyarak teröre davetiye çıkarıyor.

Dünyanın hangi ülkesinde 700'e yakın güvenlik görevlisi yaşamını yitirir de o ülkede yaşam olağanmış gibi sürer gider söyler misiniz? Üstelik de olaylar bir türlü durulmaz ve hemen her gün yapılan saldırılarda askerlerimiz canından olurlar bunun ikna edici bir açıklamasını saray ve AKP iktidarı topluma yapabilir mi? Yapamıyorsa ya da ne bileyim gerekli önlemi alacak politik iradeden yoksunsa niye orada bostan korkuluğu gibi durup durur biri çıkıp anlatabilir mi? Yaşamın olağan akışı dışına düşmüş bir iktidardan kim ya da ülke ne umar ne bekler söyler misiniz?

Dün gece Atatürk Havalimanında yaşanan terör eylemini IŞİD'ın 3 kişilik canlı bomba ekibi gerçekleştirmiş. Resmi ağızlardan yapılan açıklamalardan bunu öğreniyoruz. İşte tam da burada hepimiz durmalı ve düşünmeliyiz ki bu tür saldırıların özüne değin gerçekleri doğru anlayalım. Bugün sarayda oturan muhterem başbakanlık koltuğunda otururken El Kaide'sinden El Nusra'sına, Müslüman Kardeşler Örgütü'nden ÖSO'suna ve IŞİD'ına kadar desteklenip yedirilip içirilmiyorlar mıydı? Bu terör örgütlerine TIRLAR dolusu silah sevkiyatı kimin ya da kimlerin iradesiyle yapılmıştı? Adana'da silah yüklü TIRLARI durduran savcılara, güvenlik görevlilerine nasıl kan kusturulmuştu unuttuk mu? Niğde'de şoför ve 2 güvenlik görevlisini katledenler neyin nesiydi? Ülkenin değişik kentlerinde atölyelerde üretilen silahlara niye göz yumulmuş ve bu silahlar hangi yöntemlerle bu terör örgütlerine ulaştırılmıştı kim ne diyebilir?

Reyhanlı patlaması sonrası gösterilen aymazlığı aklımızdan silebilir miyiz? Ülkenin her yöresinde hastanelerde bedava tedavi yapılan, hastane girişi bile yapılmayan ya da gizli tutulan terör örgütlerine bu yardım kimin iradesiyle yapıldı acaba? Cumhuriyet Gazetesi'nde MİT tırları ile ilgili haber yapıldı diye Erdem Gül ve Can Dündar nasıl olmuştu da sarayın iradesiyle gözaltına alınıp tutuklanmış ve casusluk suçlamasıyla suçlanıp yargı önüne çıkarılmıştı unuttuk mu ne?

Çeçenistan'dan şurdan burdan gelen teröristler hangi politik iradenin yol vermesiyle Türkiye üzerinden bölgeye ulaşmışlar ve dünyanın nefretle izlediği kanlı katliamlara imza atmışlardı söyler misiniz? Türkiye'de cami önlerinden IŞİD'a terörist toplayanlar açıkça bilindiği halde güvenlik güçleri niye herhangi bir şey yapamamış ve bu insanlık düşmanı teröristleri etkisiz hale getirmemişti haydi çıkın söyleyin. Suriye sınırından elini kolunu sallaya sallaya geçip giden canilere göz yuman AKP iktidarı değil miydi? Sanki afet durumunda Kızılay görevi yapıyormuş gibi İHH eliyle gönderilen silah ve yardımların açıklanmasının bir yolu var mı? Suriye'de çocukların boğazına bıçak dayayıp kesen görüntülere karşın Saray muhteremi ve AKP iktidarı niçin bunların hiçbirini ağzına bile almadığı halde gece gündüz Beşşar Esad'ın "kanlı bir diktatör" olduğunu söyleyip durmuştu, buyurun açıklayın.

Evet, dün akşam Atatürk Havalimanı'nda insanlık düşmanı bir olay daha yaşadık. Bizler ta başından beri neler olacağına dair görüşlerimizi her fırsatta dile getirdik. Dün gece Saray muhteremi bir açıklama yapıp "Bu son olsun" demiş ve teröre karşı mücadelede dünya ülkelerini ortak mücadeleye çağırmış. Şimdi bütün saflığımızla bu çağrıya anlam mı yükleyelim? Dinci ve gerici AKP iktidarının yaptıkları, ettikleri ortadayken bu iktidara hayır hak bakıp bunların ne menem şeyler olduklarını görüp halkımızın önünde deşifre etmeyelim mi?

Belki benim sözlerime kulak vermeyeceksiniz, ancak ben yine de söyleyeyim. AKP iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan her şeyi geçiyoruz, ülkemizde yaşamlarını yitiren yurttaşlarımızın sorumlusu olarak gün gelecek yargının önünde hesap verecekler ve her bir sorumlu gün yüzü görmeyen cezalar alarak göreceksiniz gerçeklerle yüzleşeceklerdir.

Yüzleşeceklerdir çünkü yaşamını yitiren her yurttaşın canı bilinmeli ki birilerinin saltanatından çok daha değerlidir çok.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA