turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KİM KİME DUM DUMA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

01 TEMMUZ 2016

Recep Tayyip Erdoğan her gün bir açılış ya da bir şey yapacak ve de orada ille de konuşacak. Konuştukları incir çekirdeğini dolduruyor mu diye soracak olursanız oraya, buraya sataşmasını ve küfrünü saymazsak geriye bir şeyin kaldığı söylenemez. Bildiğiniz gibi Osmangazi Köprüsü tam olarak bitirilmediği halde erken erken açtılar ki, halk bu tantana ve debdebe içinde Atatürk Havalimanı saldırısını aklından siliversin. Yoksa bu IŞİD belasını ki/m ülkemizin başına bela etmiştir ortaya çıkacak. Gerçi bu gerçeği bilmeyen yok yok olmasına da saray yanlısı ve AKP'li olanların pek de umurunda değil. Zaten bunları biraz kaşırsanız altından IŞİD'in daniskası çıkacak.

Hani, daha bir gün önce Atatürk Havalimanı'nda katliam yaşanmış, insan hiç değil, orada yaşamlarını yitirenlere ve yaralılara az biraz saygı gösterir de konuşmasının dozunu da ona göre ayarlar değil mi? Ama ne gezer? Saray muhteremi kanla açtı ağzını kanla kapattı.

Yok, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak uğrunda ölen varsa vatandır" yok, Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda Canı cananı bütün varımı alsın da hüda Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Muhterem şiir üstüne şiir okuyor. Sanki yapılan şey köprü açılışı falan değil de milli duyguları şahlandırmak için yapılan bir ortaokul müsameresi. IŞİD'dı gündemde olan olmasına da o yine de PKK üstünden milli duyguları köpürtmeyi daha yerinde görüyor. PKK'lıların nasıl hendeklere gömüldüklerini söylerken de oruç ağzıyla nefesi zor yetiyordu ya, parsa böyle toplanır hesabından Allah için sözü asla hamasi nutuk çerçevesinin dışına taşırmıyordu. Sanki sözü geçen muhteremin iradesi dahilinde PKK ile görüşülmemiş, "Çözüm süreci" bahanesi ile bugün yaşadıklarımızın maddi zemini hazırlanmamış gibi öyle havaya peşpeşe laflar savurmanın ötesinde içeriksiz ve bilinen ruhsuz sözcüklerin ipine tutunmuş gidiyordu işte. Hem bir gün önce Atatürk Havalimanı'nı kana bulayan IŞİD şerefsizlerinin kim tarafından beslenip, korunup kollandığını ve silahlandırılıp salt Beşşar Esad devrilsin, Suriye yerle yeksan olsun diye besleyen kendileri değildi de bir başkasıydı. Eğer utanıp sıkılmasalar, bu suçunda sorumlusunun CHP olduğunu oraya toplanan kalabalığa açık açık söylemekten çekince duymayacaktı ama neyse.

Biz sosyalistlerin ne İstiklal Marşı ne de bayrağımızla bir sorunumuz yoktur, olamaz da. Ama böyle hamasi ve kin ve nefret kokan konuşmalarla orada toplananları sıkılamaya kalkan Recep Tayyip Erdoğan'a ne AY YILDIZLI bayrağımız ne de İstiklal Marşından okunan o dörtlük kesinlikle yakışmıyordu. Emanet alınan elbise nasıl eğreti durursa Recep Tayyip Erdoğan'ın ağzından çıkan sözlerde öyle ruhsuz sözlerdi anlayacağınız.

Eğer bu yaşadığımız olay Fransa'da yaşanmış olsaydı hiçbir yöneticinin aklına açılış maçılış gelmez, hele de kimse bu palavra sözleri söylemeye cesaret edemezdi. Oraya bindirme toplanan 10 bin kişi (basının yazdığını yazıyorum) acaba nasıl bir ruh halindedir anlamak gerçekten de çok zor çok. Çünkü bir gün önce Atatürk Havalimanı'nda IŞİD eylemi sonucu 44 kişi yaşamını yitirmiş, 300 yaralı var, aynı gün 6 askerimiz yaşamını yitirmiş, dün de birçok bölgede PKK saldırısı sonucu ölen askerlerimiz olmuş ama ne gam, ateş kendi ocaklarına düşmemiş ya varsın ne olursa olsun. İşte o kalabalık belki de Recep Tayyip Erdoğan'dan daha suçlu. Çünkü palavra sözleri alkışlamak ve ülke gerçeğinin dışında yaşamak da insan olan için kolay kolay affı olan bir şey değil. Ne var ki orada toplananlar gününü gün eden her biri IŞİD'ın alt birimi kafasına sahipler ki gerçeklere gözlerini kapamış kulaklarını da iyice tıkamışlardır.

Bu açılış hengamesinden sonra bir de iftar yemeği verilmiş. Bilinen bir söz var; 'yemek buldun ye, dayak buldun sıvış" diye oradakilerin de halleri aynı. Açılıştan sonra 10 bin kişiye iftar yemeği verilmiş. Hem de saray muhtereminin gönlünden kopan bir iftar yemeği. Öyle ya adamın cebinden çıkmıyor ya, bizlerin vergilerinden cukkalanan paralar Ramazan boyu peşkeş çekilip duruyor zati.

Bunlar kim kime, dum duma hesabından saltanat sürüp duruyorlar. Ağızlarında yalan kursaklarında haram ülkeyi öyle bir felakete sürüklüyorlar ki, bunların hangi adamını ele alsanız elinizde kalıyor. İşte dün vatandaşın anasını belleyen Mehmet Cengiz'in Panama'da off-shore hesapları.

Şimdi anladınız mı niye böyle bir günde köprü açılışı yapılıp ülke insanına palavra dinletiliyor?


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA