turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DEMOKRASİ KAHRAMANLARI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

28 TEMMUZ 2016

Kaç gündür kafamız ütüleniyor. Meğer ülkemizin insanları demokrasi kahramanlarıymış da bizim haberimiz yokmuş. Hem 15 Temmuz ve devam eden günlerde sokağa çıkmışlarmış da darbeyi de önlemişlermiş. Hangi televizyon kanalının düğmesini kıvratsak karşımızda aynı teraneler. Bunlardan bazılarını Başbakan koltuğunda oturan Binali Yıldırım makamına çağırdı da millete takdim bile etti. Neymiş efendim; demokrasi kahramanlarının içinde hem başörtülü hem de başörtüsüz modern giyimli bayanlar bile varmış. Bize göre modern giyimli ve en çağdaş hanım Bülent Ersoy ya neyse. Bu minval üzerine öyle görünüyor ki daha çok palavra dinleyeceğiz. Gerçeklerin üzerini örtmek için ne uyduruk dandini dandini dastana, danalar girmiş bostana tekerlemeleri dinleyeceğiz kimbilir?

Oysa hayat başka türlü akıyor. İnsanlar işsizler, açlar, yarınları için en ufak bir güvenleri yok. Bu yüzden de gerçekleri anlamaktan çok uzaklar. En iyi bildikleri şey al bayrağını çık dışarı denildiği zaman niye, neden indiklerini düşünmeden kendilerini sokağa atıyorlar. Hani bugün vatan haini ilan edilmiş olan Fetöcüler var ya araştırın, görün onların da sözde demokrasi kahramanlarından çok da farkları yok. Onlarda inanıyorum ki benzer bir durumla karşılaşmış olsalardı bayrağı kapıp kesin sokağa inerlerdi. Hem bu Fetöcüler bu konularda beş gömlek daha üstünler dersek abartmış olmayız. Fetöcüler değil miydi dünyanın her tarafında okullar açıp da Türklüğün şanını yedi diyara duyuranlar? Okul açtıkları ülkelerin çocuklarını getirip de türkü söyletip Türkçenin bayramını koca koca salonlarda kutlayanlar da onlar değil miydi? Hem bugün Fetöcülere verip veriştiren hangi sağcı siyasetçi bu törenlerde boy gösterip gerdan kırmamıştır da şimdi onlar vatan haini, sözde demokrasi kahramanları ise vatan sevdalısı oluyormuş, her şey bu kadar ucuz mu? Ben burada gelmiş geçmiş siyasetçilerin isimini saymayı gereksiz buluyorum, onlar zaten kendilerini çok iyi biliyorlar. Bu yüzden de kendilerine sözüm şudur daha fazla teneke gibi tangırdayıp durmayın, oturun oturduğunuz yerde. Kandırılmış numarasına yatanlara da bir sözümüz var. Bu kadar boş akıl kuru sevda ile ne hakkına ve niçin ülke yönetmeye soyundunuz ki? Yok, yok sizde akılda var hünerde. Her zaman olduğu gibi yine takiyyenin kocamanını yapıyor, sözümona masum ve mazlum görünmeye çalışıyorsunuz ki yemezler efendim yemezler…

Hem cami cematinden, biat kültürüyle bir tarikat şeyhinin dizi dibine dizüstü çöküp himmet bekleyenlerden ne zamandan beri demokrasi kahramanları insanlar çıkıyor ha? Bütün hazinesi korku üzerine kurulu, cennet cehennem pazarlayıp duranların siz hangi okulda demokrasi öğrenip insan haklarına saygılı davrandığına tanık oldunuz? Olmadık sıfatları başkalarının şahsında görüp sonra da dönüp onlara kutsal muamelesi yapan insanlar mı demokrat olacaklar Allah aşkına? Her gün televizyonlarda boy gösteren hokkabaz sürülerinin neler söylediklerini bilmiyor musunuz? İ. Melih Gökçek'in "üç harf" ve cin taifesinden de mi bir şey kapmadınız? Yani uzatmayalım demokrasi yandaşı olabilmeniz için bile bir kültüre sahip olmanız gerekir. Camileri siyaset yuvası haline getirip yıllarca senin benim vergilerimle yiyip içen çoluğunu çocuğnu doyurup giydirenlerin kimlere hizmet ettiklerini bilmiyor muyuz sanki? Yıllarca buralarda fink atıp örgütlenenler Fetöcüler değiller miydi? Ya da ne bileyim Ensar Vakfı dediğiniz tarikatçılar hangi gün görmedik kuytularda dalbudak salıyorlar acaba? IŞİD'a bile eleman toplanan yerler neresidir söyler misiniz?

Yıllardır bu ülkenin namuslu yurttaşlarını kandıran sağcı politikacılar size söylüyorum, ülkenin bu kadar sayıda imam hatip okullarına gereksinimi olmadığı halde sizler niye kıyı bucağı bu okullarla doldurdunuz? Gerçi sizler pek övünürsünüz imam hatip okullarından terörist çıkmaz diye ya araştırın göreceksiniz ne kadar terörist varmış meğer. Siz; ülkenin sade yurttaşlarını din, iman diyerek kandırdınız ve sayısı belirsiz imam hatip okulları açtınız. Açık gizli Kur'an Kurslarınızın haddi hesabı yok. Siz buralarda demokrat bir nesil mi yetiştiriyorsunuz? Geceli gündüzlü kafir kanı içmekten söz edip çocuklarımızın kafasını ne hale getirdiniz haberiniz var mı? Demek; sizlerin arasından çıkacak demokrasi kahramanları öyle mi? Mustafa Kemal'in adının geçtiği yerde cin çarpmışa döndüğünüzü bilmeyen mi var? Şimdi kalkmış partinizin Genel Merkezi'nin duvarına hem Atatürk resmi hem de Türk bayrağı asmışsınız inanalım mı? Durumu gören Sözcü Gazetesi bu konuyu baş sayfasına taşımış. Anlaşılan bu gelişmelerden Sözcü Gazetesi de etkilenmiş olmalı 'TEK YOL, ATA'NIN YOLU' başlığını atmış. Bilemem belki de inanmış sizlere. Ama biz sosyalistler öyle miyiz ya? Herkesi kandırabilirsiniz ama bizi asla.

Demek demokrasi kahramanı rolü oynamayı seçtiniz öyle mi?

14 yıldır neler yaptığınızın üşenmeyip bir listesini çıkarın isterseniz.

Sonra da bu listenin başına geçip aynada pürmelâlinizi seyredin ki anlarsınız ne demek istediğimi.

Bir de sokağa döktüğünüz kalabalık idam histerisi ile bağırıyor diye "ben siyasetçiyim toplum isterse idamı da getiririz" diyorsunuz ya, aslında bir sürü söze gerek yok, bu kadar kısacık sözlerinizden de anlaşılıyor ki sizler gerçekten de

DEMOKRASİ KAHRAMANLARISINIZ…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA