turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DEĞİŞEN NE?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

20 AĞUSTOS 2016

AKP ve saraya hangi eleştiriyi getirirseniz getirin sonuç çok da değişmiyor. Hoca bildiğini okurmuş ya bunlarda ezberleri neyse onları gerçekleştirmek için her boyaya giriyorlar. Biliyorsunuz, Fethullahçılar bir cemaatti. Bu cemaat onca tehlikeli bir kuruluş olmasına karşın dinci, imancı kesimler her işlerini bıraktılar bu cemaat için "hizmet hareketi" uydurmasıyla önünü sonuna kadar açtılar. Bu cemaat ki bir zamanlar kurban derisi toplamak için ortalığı yıkar geçerdi.

Bu cemaat ki, tam biçer zamanı köy köy dolaşır, çıkan mahsulden çocuk okutuyoruz, yurt açacağız, cami yaptırıyoruz diye ne verilirse toplar giderdi. Söyledikleri doğruydu. Bunlar okul ve yurt açarak bütün ülkeyi pıtrak gibi sarmışlardı.

Buraya topladıkları çocukların beyinleri yıkanır, onlardan kaldıramayacakları kadar çok dini vecibelerin yerine getirilmesi istenirdi.

İş burada kalmadı. Fethullahçı cemaat iktidarların da eteğine yapışarak makam ve mevki elde etmekle kalmadılar, çoğu kendilerine yakın belediyelerden yemlendikçe yemlenerek serpilip geliştiler. Bunlar nasıl olsa hizmet hareketiydi ya belediyeler ve siyasi iktidarlarda bir dediklerini iki etmezlerdi. Derken okulları arttı.. Artık her ilçede bunların okulları vardı. Liseleri çoğaldı, arkasından da bir sürü üniversiteler açtılar. Bir zamanlar Bülent Arınç ne demişti?

Allah verdikçe veriyor, verdikçe veriyor. Birde ne görelim Allah bunlara verdikçe vermiş dünyanın her tarafında okullar açmışlar. Holdingler kurup gazeteler çıkarmışlar ve televizyonlar kurmuşlar. Çıkardıkları yayınlar zibil gibi kentlerin ortasına kurulan stantlarda kamyon kamyon bedava dağıtılır olmuş. Bankalar kurup kapitalizmin tüm yasalarını aynıyla uygulayarak sürekli toplanan himmet paralarıyla da tekelleşip büyümüşler. Zaman gelmiş bu cemaatin ne kadar paraya hükmettiğini kimseler hesap edemez olmuş. Kendilerine dünyanın en zengin adamı denilen adamların serveti bile bunların yanında cüce kalmış.

Bu gayret niye, bu yapılanlar neden yapılmış?

Tabiki de iktidarı ele geçirmek ve ABD emperyalizminin güdümünde kukla bir devlet oluşturmak için.

Acaba bu büyüklükte suçlar işlenirken cemaat tek başına mıymış?

Değil elbette. Kimi iktidarlar biraz, kimi iktidar daha fazla kimileri de "ne istediler de vermedik" diyecek kadar bunların suç ortağı olmuş. Turgut Özal Fethullahçı Cemaatin gelişip güçlenmesinde önemli bir mihenk taşıdır. Çiller'de öyle. Bir ölçüde Ecevit'te yardımcı olmuş bunlara. Ama AKP iktidarına gelinceye kadar hiçbir iktidar Fethullahçılara sunulan nimetler kadar nimet sunmamış. Devlet kesesinin ağzı öyle bir açılmış ki artık Fethullahçıları tutana aşk olsun.

Devletin bütün kademelerine tırmanmışlar. Neredeyse bakanların tamamına yakını Fethullahçılardan seçilmiş. Sınavlar göstermelik hale getirilmiş sorular çalınarak yandaşlara verildiği için son 14 yıldır devletin önemli birimlerine alınan ne kadar personel varsa bu çevrelerden seçilmiş. Ordu gitmiş, yargı ele geçirilmiş, Milli Eğitim Bakanlığı kontrol altına alınıp eğitime istedikleri doğrultuda yön vermişler. Diğer bütün bakanlıklarda öyle. Hele de emniyet ve istihbarat teşkilatı yok mu tamamıyla bunların eline geçmiş. İşte örneği; İçişleri Bakanı Efkan Ala diyor ki, "7000 istibaratçıdan 6500'ü Fetöcüydü." Yine bakanın söylediğine göre 74 ilin valisi de Fetöcüymüş.

AKP iktidarının kiminle iş tuttuğu bütün çıplaklığı ile ortaya çıktı. Şimdi artık ülke işi gücü bırakmış Fetöcülerin peşine düşmüş. Tamam, elbette Fetöcüler tasfiye edilmeli ve devletin bütün birimlerinden temizlenmelidir. Yalnız bu işler yapılırken gelecekte yeni suçlara kapı aralayacak adımlarda atılmamalıdır. Ne yazık ki, AKP ve saray bildiğini okumaya devam ediyor. Meclise getirilen torba yasada Ensar'cıların TV açmalarına da olanak verildi. Bizler Ensar Vakfını biliyoruz da bilmeyenlere bir daha anımsatalım. Bunlar çocuk tecavüzcüleridir o kadar. Hem söyler misiniz bunlar dini bir vakıf olduklarına göre niçin ve ne adına televizyon açıp ülkemizin insanlarının kafasını hem ütüleyip hem zehirleyecekler ve AKP Fetöcülere karşı çıkarken bir başka vakfa destek vermek için neden bu kadar yırtınmaktadır? Gelelim İsmail Ağa Cemaati'ne. Bu cemaat acaba neyin nesi dersiniz? Bu cemaati zaten tanıyoruz da gerçek yüzünü Soma'da görmedik mi? Kömür ocağına diri diri gömülen onca işçimizin acısı için yakınları yanarken bunlar değil miydi Soma'ya damlayıp "ağlamayın, isyan etmeyin, yoksa yakınlarınız cennete gitmez" diyerek ev ev dolaşıp kulaklara saçmalıklarını üfüren? Bunlar değil mi camide cinayet işleyip ikbal yarışına tutuşanlar?

Eee AKP iktidarı ve saray; demek sizin tarikat ve cemaatiniz iyi öyle mi? Aslına bakarsanız sizlerin de Fethullahçılardan bir farkınız yok. Siz kimi kandırıyorsunuz ya da kim size kanar söyler misiniz?

Ama kananlar var tabi ki de. İşte yeni yandaşınız Perinçek ve Perinçek'in Vatan Partisi. Ama biliyorum ve inanıyorum ki TGB içinden büyük bir kesim bu yalanlara kanmayacak kadar donanımlılar bence…

Sonuç kimin ki iki sözünden biri din, imandır bilinmeli ki o yalancıdır.

Kim ki dini siyasete alet eder ve dinden çıkar elde etmeye çalışır, o alavereci ve dalavereci bir ZÜBÜKTÜR!


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA