turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


EZANIN SUSMASI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

22 AĞUSTOS 2016

Ülke en acı günlerinden birini yaşıyor, muhteremin derdi başka. Gaziantep'te yaşamını yitiren yurttaşlarımızın sayısı 50'yi geçti. Ortalık kan gölüne dönmüş. Hemen her yaşamını yitirenlerin sayısına bir yenisi ekleniyor. Gaziantep'teki olayda tıpkı daha öncekiler gibi geliyorum diye gelen olaylardan biri. Bu eylemi gerçekleştirenlerin konuşmalarına ulaşılmış ancak yine de etkin bir tedbir alma yoluna gidilerek canlı bomba saldırısı önlenememiş. Yaşanan bu olayın arkasından yine yetkililerden aynı sözler aynı yapacağız, edeceğiz, hadlerini bildireceğiz gibi içi hamaset dolu kimsenin inanmadığı boş laflar. Birde tabi klişelik sözü unutmayalım.

"HAYATINI YİTİRENLERE ALLAH'TAN RAHMET, YARALANANLARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM" SÖZÜ.

Bunları geçtik. Klişe sözleri de geçtik. Gaziantep katliamı ile ilgili Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan muhteremin söylediklerinin içinde bazı sözlere ise takmadan edemedik. IŞİD gibi İslami çıkışlı kanlı bir terör örgütü çıkıyor, çoğu çocuk 50'yi aşan insanımızı katlediyor, muhteremin ise söyledikleri bambaşka havada söylenen sözler. Neymiş efendim, bu ülkede ezan susmayacakmış. Yeri ve zamanı olmayan bu sözü en sorumlu yerde oturan kişi acaba niye söyler ki? Yoksa ülkemizi işgal edip bir daha minarelerden ezanı sonsuza kadar yasaklamak isteyen birileri mi var? Böyle bir durum olmadığı çok açık. Ona kalırsa IŞİD değil günde 5 vakit ezan, bin beş yüz vakit bile okutabilecek özellikte katı bir terör örgütü. Öyleyse bir insanın ağzından çıkan sözler bu durumda neyi ifade ediyordur acaba?

Bugün, ülkemizde ve bölgemizde ülkesine ve ülkesinin yurttaşlarına en büyük kötülüğü edenlere bir bakalım kimlermiş? Müslümanlığı politik amaçlarına alet edip ortaya atılanlar her türlü kötülüğün odağını oluşturuyorlar. Emperyalist dünyanın uşaklığını onlar üstleniyor, ülkelerini ve bölgeyi de bataklığa iten kanlı katiller bu anlayışta olan örgütlerin adamları. Hem daha düne kadar "Hoca Efendi, Hoca Efendi" diye çevresinde dört dönenler bizim ülkemizde kimlerdi peki? Fethullahçılarla her aşamada ve her yerde birlikte olduktan sonra araya kara kedi girdiğinde her şey ters yüz mü oldu yani? Kabul ediyoruz ters yüz oldu. Bu yüzden de en ağır sözler Fethullahçılar için söylenmiyor mu şimdi? Peki, Fethullahçılar Kuran'a inanmayı mı bıraktılar da düşman ilan edildiler? Tabiki de hayır. Diğer bütün İslami terör örgütleri gibi Fethullahçılarda emperyalizmin kuklası bir örgüttür. Bu yüzden de bölgede emperyalizmin çıkarlarına davranmışlardır ki, 14 yıldır AKP yönetiminin de başka türlü davrandığını kim söyleyebilir acaba?

Evet, AKP ve saray zihniyeti asla ülkemizdeki kanlı terör eylemlerini önleyecek ne bir iradeye sahiptir ne de bu eylemleri önlemek gibi bir düşüncesi. Öyle olsaydı eğer; 7000 istihbaratçıdan 6500'ü Fethullahçı olmazdı. Öyle olsaydı orduda Kemalist veya solcu olduğu düşünülen bütün subaylar temizlenirken Fethullahçılar bir pıtrak gibi ordunun her tarafını sarmazlardı. Ya 81 ilin Emniyet Müdürlerinin 74'ünün Fethullahçı olması nasıl açıklanabilir? Yargının felç halini saymıyoruz bile. Kısacası tüm kurumların ele geçirilip adeta devleti paralel hale getirip kendileri devlet konumuna yükselenler fethullahçı değiller miydi? Hani bunlar gelince ezanı mı yasaklayacaklardı da Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep katliamı ile yakından uzaktan ilintisi olmayan sözlerle toplumu daha da bir germeye devam ediyor?

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ülke siz ve sizin gibi düşünenlerin yüzünden bu hale gelmiştir. Okul değil, her mahalleye birkaç cami yaptırdınız yetmedi. Neredeyse apartmanların tüm altları mescit oldu yine olmadı. Bütün camilerde birer Kur'an kursu açıp mahalle çocuklarının kafasını ütülediniz yine yetinmediniz. Her kuytuya bir Kur'an kursu açmaya devam ettiniz. Tarikat ve Cemaatlere devlet eliyle her türlü olanağı sağladınız serpilip gelişmelerine izin verdiniz. Bu yapıların yurtlar açmasına sadece göz yummadınız açıktan açığa da yardım ettiniz. Bu kafaları taşlaşmış güruhu eğitime musallat edip alan açtınız. Ne yazık ki bunlarla yetinmeniz de mümkün olmadı. Eğitimi medrese eğitimine dönüştürdünüz.

En son çıkarılan bir yasayla da eğitimi iyice zıvanadan çıkarmak için bir vakıf icat edip Milli Eğitim Bakanlığı'nın görevini bu vakıf aracılığı ile sürdürme yoluna girdiniz.

Buradan söylüyoruz, bizim hiçbir sade yurttaşın ne inancıyla işimiz olur ne de onlara baskı uygulanmasını düşünürüz. Ancak siz dahil, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sizin çevrenizde "Başkomutan" diye dolaşanların maksadı da başka varmak istedikleri yer de. Bu yüzden de Gaziantep katliamını doğru analiz etmenizin olanağı yoktur. Bu yüzden de zihniyet olarak "değiştim" deseniz de hiç değişmiyorsunuz. Eğer değişmiş olsaydınız Özel Harekata ve polise alınacak elemanlar için KPSS'yi zorunlu sayardınız. Peki, siz ne yapıyorsunuz? Mülakat sınavı ile eleman alınacağını ilan ediyorsunuz. Yani? Yanisi şu; yine AKP il binalarından adamlar devşirecek en hassas yerlere de sözde dini bütün ve sizleri tutanları yerleştireceksiniz ki bu çok tehlikelidir çok.

Bu durumda da bizler şunları düşünmeden edemiyoruz. Ya sizler kanlı bir içsavaşa hazırlanıyorsunuz ya da iktidara geldikten sonra bir daha gitmemek üzere yerlerinizi sağlamlaştırıyorsunuz ki, bunun adı da demokrasi falan değildir. Hoş, bundan sonra milli iradeden de çok söz edemeyeceksiniz. Yargıç gözetiminde yapılması gereken seçimleri bile yapacak durumda değilsiniz artık. Çünkü ortada yargıç bile kalmış değil. Olsa bile sizin anlayışınızla o yargıçların da Fethullaha kulluk edenlerden farkı olmayacak. Dün kıbleleri Fethullah olan yargıçların kıbleleri bir başkası olsa ne fak eder ki?

Aslında dünkü Gaziantep saldırısı ezanın falan susması için yapılan bir saldırı değildir. Bu saldırı Kurtuluş Savaşı'na, Cumhuriyet'e ve değerlerine yapılan bir saldırıdır ki şimdi sorabiliriz:

CUMHURBAŞKANI KOLTUĞUNDA OTURAN KİŞİ OLARAK SİZ NEYİ SAVUNUYOR VE HANGİ DEĞERLERİMİZİN YANINDASINIZ BİLMEK İSTİYORUZ.

"Ezan susturulamaz" sözünüz çok şey ifade etmiyor çünkü.

Etmiyor, Amerikalılar Irak'ı ve Afganistan'ı işgal ettiler ama ezanı yasaklamadılar bilmem biliyor muydunuz?


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA