turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BUNLARI NEREDEN BULUYORSUNUZ?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 EYLÜL 2016

Arkadaş lamı cimi yok, kimse düşünce özgürlüğüne sığınıp da uluorta her fırsatta hilafeti de savunamaz, şeriatı da. CNN'i biliyoruz. Bir Şirin Payzın, bir Didem Arslan Yılmaz, bir Ahmet Hakan öyle konuklar çağırıyor ki, bu konukların önemli bir bölümü her fırsatta hilafeti ve şeriatı savunarak cumhuriyete ve kazanımlarına demediklerini bırakmıyorlar. Öyle yalancılar öyle yalancılar ki, köylü kurnazı bir kafa ile durmadan Kemalistlerin camileri ahır haline getirdiklerini ve camileri sattıklarını söyleyip duruyorlar. Bu kafada olanların karşısına da zaman zaman etkili olan konuklar çıkarılsa da genellikle bu laf cambazlarının karşısına idareyi maslahatçı yani durumu idare edenler çıkarılıyor. Bu yüzden de her daim topluma verilen mesaj cumhuriyetin ve laik anlayışın Müslümanlara zulüm yaptığı yönünde düşünceler ağırlık kazanarak toplumun kafası iyice karıştırılmak isteniyor.

Katılımcılardan dini mefkureleri tavan yapmış olanların her biri kendilerine göre bir Müslümanlık tarif ederek kendi dışındakileri İslamiyet'ten sapma olarak anlatıp bir taşla iki kuş vurmaya kalkışıyorlar. Efendim neymiş? Fethullahçılar din dışı imiş. Zaten başka ülkelere casusluk yapan örgütler de dindışı sayılırmış. Yahu sizin ne dediğinizi kulağınız duyuyor mu? Bugün İslam ülkelerinin hemen tüm yöneticileri, o sözünü ettiğiniz bilmem ne terör örgütleri de dahil hangisi emperyalizme hizmet etmemektedirler söyler misiniz? Müslümanlık görüntüsü altında kendi halkını uyutan onca parti, onca yöneticinin Fethullah'ın Amerikancılığından çok mu farklı olduğunu düşünüyorsunuz? Eğer düşünüyorsanız ya çok yalancısınız ya da safın safısınız hani. Çok uzaklardan örnek vermeyi gereksiz sayıyorum, bizdeki örnekler düşüncemizi anlatmaya yeter de artar bile.

Türkiye'yi NATO'ya kim soktu? Tabiki de Menderes. O günden bu yana Türkiye başta ABD emperyalizmi olmak üzeri kimin çıkarına hareket etti? Bu soruyu dağdaki çobana sorsanız bilir. Menderes'e canhıraş bir şekilde sahip çıktığınıza göre kuşkusuz onun dini inançlarından da kesinlikle kuşkunuz yoktur. Ya Celal Bayar'dan var mıdır? Eğer olsaydı her fırsatta DP dönemini savunup ona karşı çıkanların nasıl dinsiz bir kefere olduklarını söyleyip durmazdınız. DP'nin iktidara gelişi üzerinden 66 yıl geçmiş. O günden bugüne Türkiye neler yaşamış neler. Darbeler görmüş ve darbelerin tümü de solu ve sosyalist solu ezerken sizlere kapıları taa arkasına kadar açmış. Hani Fethullahçılara Amerika'nın casusu muamelesi çekiyorsunuz ya doğrudur da ya siz ne alametsiniz çıkın bir kendinizi anlatın öyleyse.

Siz değil misiniz komünizme karşı mücadele görüntüsü altında yeşil kuşak oluşturup Amerika'nın hizmetine girerek ülkemizin içinde solcu avına çıkanlar? Siz değil misiniz Amerika'nın 6. Filosu İstanbul'a gelince solcuların protesto girişimlerini etkisiz bırakmak için saldırıp solcuları katladanler? O dönem; Mehmet Şevket Eygi'nin çıkardığı Bugün Gazetesi'nin arşivlerini bir araştırın göreceksiniz pür melalinizi. O dönemden kalma değil mi şimdiki TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Recep Tayyip Erdoğan ve Gül?

Sizin Taliban dahil, El Nusra, El Kaide, Müslüman Kardeşler bunlar kimin himayesinde ve niçin kuruldu bilgi sahibi misiniz? Evet, gelelim sorunun okkalısına: Peki, Recep Tayyip Erdoğan ne adına ve niçin Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanlığı'nı yüklenmişti? Kendi ağzından bu konu ile ilgili söylediklerini biz kaç kez duyduk da, yoksa sizlerin kulakları tıkaçla mı tıkalıydı da duymadınız? Madem Amerikan emperyalizmine hizmet edenler Müslüman değilse Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının Müslümanlığından küçücük bir kuşkunuz niye yok?

Hani sürekli suçluyorsunuz ya bize cumhuriyet şunları yaptı, bunları yaptı, zulm etti diye, aslını sorarsanız takiyyede üstünüze yok. Mazlumu oynayarak bugüne kadar kimleri kandırıp kimlerin gözüne kül üfürmediniz siz? Eh bunları yaparken de çok da yalnızlık çekmiyorsunuz hani. Sizlerin hemen yanınızda solcu görünümlü etnikçiler, liberaller de bir bir yerlerini alıyorlar ve dinci gericileri haklı çıkarmak için birlikte göbek çatlatıp duruyorsunuz.

İleri sürdüğünüz düşünceler o kadar tutarsız ki, Fethullah denilen ne olduğu bilinen kişiye gelince yok o kendini bilmem ne yerine koyuyormuş da, ona tabi olanlar ona sonsuz bir biat kültürü ile bağlıymışlar da, neler neler, habire döktürüyorsunuz. İyi madem de Recep Tayyip Erdoğan'a "Allah'ın bütün sıfatlarını üstünde taşıyor", "ona dokunmak ibadet yerine geçer" (daha pek çoklarını söylemiyoruz bile) tanımlaması niye hiç aklınızın ucundan geçmiyor? Tamam, Fethullahçılar soyguncu, şu, bu da AKP zamanından onca yolsuzluğu nereye koyuyorsunuz da Müslümanlığınızla bağdaştırıp ahkam kesip duruyorsunuz.

Yok, yok sizler bir halt değilsiniz. Her halinizle çağdışı ve gerici değilsiniz sadece.

Aynı zamanda da halk düşmanısınız halk düşmanı…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA