turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DÜNYA LİDERİ?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

22 EYLÜL 2016

Kim uydurduysa Recep Tayyip Erdoğan'a dünya lideri yakıştırmasını yalaka basın hiç mi hiç sayfalarından düşürmüyor. Oysa Recep Tayyip Erdoğan'ın nasıl biri olduğunu dünya alem iyi biliyor.

Dünya lideri kime denir?

Ülkesini zor koşullarda tehlikelerden çıkarıp esenliğe kavuşturan, çağına damgasını vurmuş, insanlık için örnek olacak uygulamalara imza atmış, düşünce ve eylemleriyle özgürlükten, insan haklarından, emekten yana davranmış, bilimi kendisine rehber edinmiş kimselere DÜNYA LİDERİ denilebilir.

Peki, bu durumda nasıl oluyor da Recep Tayyip Erdoğan dünya lideri olarak anılabiliyor?

Recep Tayyip Erdoğan bilimden yana değildir, özgürlükleri savunduğuna bugüne kadar tanık olmuş değiliz, emeğin hiç mi hiç dostu olduğuna dair bir tek örneğini bile anımsadığımız yok, barıştan yana hiç değildir. 14 yıllık iktidar döneminde; işe Amerika ile başlamış, Kuzey Afrika'dan Çin Seddi'ne kadar olan bölgede Amerikan emperyalizminin bütün oyunlarının ortağı olmuş, bu bölgelerde emperyalizmin döktüğü onca kan ve gözyaşının da suç ortağı konumunda görevler üstlenmiş biriyken bu dünya lideri denilen şey nasıl bir felakettir ki ona yandaşları bu sıfatı uygun görebiliyor ve her fırsatta toplumun önüne bu yakıştırmayla çıkılabiliyorlar?

Bugün ülkemizdeki politik atmosfer oldukça karanlıktır. Çünkü ülkemizde demokrasi bilinmez bir tarihe kadar kırıntıları ile birlikte rafa kaldırılmış, hukuk tanımazlık arşı alaya çıkmış, ben yaptım oldu anlayışı iktidarın temel dayanağı haline gelmiş amma velakin Recep Tayyip Erdoğan yine de bazılarının gözünde dünya lideri olarak görülüyor niyeyse. Türkiye'nin yönetim şekli cumhuriyet. Meclisin iradesi milleti temsil ediyor. Büyüklük açısından baktığımız zaman meclis milleti temsil ettiği için büyüktür ama her ne hikmetse Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında küçüktür, hükmü de yoktur. Bu yüzden meclis istenildiği zaman devre dışı bırakılır, istenildiği zaman buzdolabına kaldırılır, istenildiği zaman tatile çıkarılıp işlevsiz hale getirilebilmektedir.

Önceki gün Recep Tayyip Erdoğan BM'nin toplantısında New York'ta konuşmuş. Yalaka basına göre Erdoğan mazlumların sesiymiş. Sözüm ona BM'de ilgi odağı olmuş, 170 ülkeyi uyarmış. Yani? Yanisi şu; "dünya beşten büyük" demiş.

Görüldüğü gibi Recep Tayyip Erdoğan bu söze çok takmış görünüyor ve her fırsatta bu sözleri yineleyerek taşı gediğine koyduğunu düşünüp BM'de beşliye gol attığını sanarak sanırız mutlu oluyor.

Oysa gerçekte Recep Tayyip Erdoğan ne mazlumların sesidir ne de dünyanın beşten büyük olduğuna inanmaktadır. Eğer öyle olsaydı; bugüne kadar ABD emperyalizminin ve diğer emperyalist güçlerin ortaklığı içinde yer almaz, bugün Ortadoğu'da dökülen kanların suçlusu konumuna düşmezdi. Eğer öyle olsaydı, Suriye'nin içişlerine karışıp dünyanın her tarafından ipten kazıktan kopmuş kimseleri Türkiye sınırından geçmesine izin vererek Suriye'deki korkunç insanlık dramının yaşanmasına sebep olmazdı. Üstelik Suriye'de yerlerinden yurtlarından olan milyonlarca mülteci de kalkıp ne Türkiye'ye gelir ne de Avrupa'ya kapağı atmak için denizlerde boğulup yaşamlarından olmazdı.

Bu yüzden Recep Tayyip Erdoğan'ın BM'deki konuşması hükümsüz ve içi boş bir konuşmadır. Bu sözlerimizin doğruluğunu kim anlamak istiyorsa Türkiye'de yaşananlara bir göz atsın yetecek de artacaktır bile. Hem hiç kendisi dünya lideri olan bir adamın ülkesinde bunca acılar niye yaşansın değil mi? Hem dünya lideri olan bir adamın ülkesinde demokrasi niye rafa kaldırılsın, niye olağanüstü hal ilan edilip keyfi bir yönetim uygulanır olsun sizin aklınız alıyor mu? Hem dünya lideri bir adamın ülkesinde niye Fetöcüler darbeye kalkışıp Amerikan uşaklığını tescillemeye kalkışsınlar ki, sizce bunun anlaşılır yanı var mı? Memurları at, okulları kapat, istediğini tutukla, istediğinin mal varlığına el koy üstelik bütün bunlar yapılırken de hukuk mumuk gözetilmesin. Bu tür davranışlar eleştirilince de nasıl olsa hukuk bütün eksiklikleri ortadan kaldırır düşüncesine sarılıp uyduruk bir savunmayla konuyu geçiştirmeye kalk, anlaşılır yanı var mı?. Hoş zaten ülkemizde hukukun falan kaldığı da söylenemez ya neyse…

Uzatmayalım Recep Tayyip Erdoğan dünya lideri falan değildir. Çocuğun bağırması gibi kral çıplaktır işte. Recep Tayyip Erdoğan'ın konumu da bütün çıplaklığı ile bu ülkenin ve bütün dünyanın gözleri önündedir ki, ne yalaka basın ne de palavracılar ordusu gerçek durumu değiştiremez. Recep Tayyip Erdoğan, dini hasletleriyle, sistemi dini yönetim anlayışına çevirmek isteğiyle otoriter, faşizan, halkın çıkarlarını değil bir avuç zümrenin çıkarlarını savunan bir kişidir o kadar.

Hangi ölçü aletiyle tartılırsa tartılsın Erdoğan'ın tartıdaki ağırlığı değiştirilemediği gibi uyduruk sıfatlarla da zevahir kurtarılamaz.

Bütün yalakalara duyurulur.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA