turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AT İZİ, İT İZİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

28 EYLÜL 2016

Türkiye bir garip ülke. ABD ve Batı'nın diplomatları her ne hikmetse bazı bölgeleri gezmekten çok hoşlanıyorlar. Bunlar sanki Türkiye'nin görevlileriymiş gibi hatırlı, hatırsız kimseleri ziyaret edip birçok bilgiyi doğrudan elde ediyorlar. Yine çok konuşulan konulardan biri de Türkiye'nin özellikle hassas olarak nitelendireceğimiz bölgelerinde yabancı casusların fink attığına dair bir sürü şey söyleniyor.

Bütün bunlar iyi tamam da, bu tür çalışmalar karşısında Türkiye'nin tutumu nasıl? Ya da niye işbaşında bulunan iktidar kamuoyunu aydınlatacak hiçbir bilgi vermeden dile getirilenleri suskunlukla geçiştiriyor?

Önceki gün Emekli Albay Hasan Atilla Uğur'un Yeni Şafak gazetesine verdiği söyleşi de oldukça ilginç şeyler söylemesi dikkat çekiciydi. Atilla Uğur içerde bir kargaşa yaratılacağından, iç savaştan söz etmenin yanında İngilizlerin ve Amerikalıların kendi vatandaşlarını kurtarmak adı altında Türkiye'de bir işgal hareketi başlatacaklarını söylemesi istihbarati bilgiler olarak aspargas şeyler değilse oldukça ilginç geldi bize. Üstelik bu söyleşi iktidarın yandaş gazetelerinden Yeni şafak'ta yayınlandı. Atilla Uğur sözü geçen bilgilerin dışında başka bilgilerde vermiş. Atilla Uğur'un söylediklerine bakılırsa, İngiltere Konsolosluğu'ndan birileri Güneydoğu ve Doğu bölgelerimizi ziyaret ederek önemli aşiret önde gelenleriyle görüşmüş. Görüşmenin dışında aşiretlerin banka borçları ve elektrik borçları da İngilizler tarafından ödenmiş…

Eğer olay doğruysa en basit deyişle İngiltere böyle bir girişimde niçin ve ne adına bulunmuştur? AKP ve saray iktidarı konu ile ilgili bir açıklama yapmazken AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu çok da açık olmayan bir açıklama yaparak kem küm sözüm ona yanıt vermiş. Verilen yanıtın doyurucu olmaması bir yana İngilizler tarafından böyle bir ödeme hangi nedenlere dayalı olarak yapılmıştır gerçekten de açıklığa kavuşturulmasında yarar vardır.

Diyelim ki Albay Hasan Atilla Uğur dayanaksız bir açıklama yapmış laf olsun gibisinden görüşler ileri sürmüştür. Bu olayın gerçek olup olmadığını anlamak öyle zor bir şey değildir. Bankalara ödenen borç kimindir, kim tarafından yatırılmıştır kolaylıkla öğrenilebilir. Aynı durum elektrik borçları için de geçerlidir.

Konunun önemine değin bir sürü söz etmenin gereği yoktur. Kuşkusuz İngiltere böyle bir girişimde bulunmuşsa bu girişimin altında politik amaçlar yatmadığını kimse söyleyemez. Ki eğer yine Atilla Uğur'un ileri sürdüğü gibi nedenler söz konusuysa İngiltere bu girişiminin hesabını kesinlikle vermelidir. Hem burası yolgeçen hanı değildir diyeceğiz, hem de yolgeçen hanından beter uygulamaları hem de Türkiye'de yaratılmak istenen iç karışıklıklar olarak sineye çekeceğiz, bunun hiçbir anlaşılır yanı yoktur. Hoş; zaten AKP iktidarı Türkiye'yi 14 yıllık iktidarı döneminde yolgeçen hanından beter bir hale getirmiş, bunca yaşananların alt zeminini de bir güzel hazırlamıştır.

Türkiye'de işlerin iyiye gitmediği bir gerçektir. AKP ve saray eliyle boğazlanan bir demokrasi ve hukuk söz konusudur. Yönetemez konuma düşmüş olan iktidar işleri tekrar toparlamak ve iktidarını sağlamlaştırmak için Olağanüstü Hal ilan etmiştir. Olağanüstü Hali bahane ederek istediği gibi uygulamalarda bulunmakta, hak ve özgürlükleri rafa kaldırarak tam anlamıyla bir baskı yönetimini çok ciddi olarak devam ettirmektedir. Konu ile ilgili görüşlerimizi sayısız kez dile getirdiğimiz için bu yazımızda bunlardan söz edecek değiliz. Bizim önemle üzerinde durmak istediğimiz şey yukarıda da belirttiğim gibi bir başka devletin Türkiye'de birilerinin borçlarını neye dayanarak ödediğidir ki, asıl açıklığa kavuşturulması gereken şey de burasıdır. AKP ve saray şimdilik konu ile ilgili suskundur. Belki de suskunluğu Osmanlı torunu İngiltere Bakanı'nın Türkiye'ye gelmesi ve görüşmeler yapması ile ilgili olabilir, bilemiyoruz.

Malum AKP ve saray Osmanlı dendi mi o sülaleyi incitecek bir şey yapmamaya özen gösteren bir anlayışa sahiptir.

Özetlersek;

Amerika ve İngiltere Türkiye'ye müdahale edecekmiş.

Aşiretlerin borcu İngiltere Konsolosluğu aracılığı ile ödenmiş.

Türkiye'de karmaşıklıklar yaratılarak bir iç savaş çıkartılmak isteniyormuş.

Vs, vs…

AKP ve saray ne yapıyor?

Bir zamanlar her derde deva diye ilaç niyetine hastaya aspirin verilirdi ya, işte saray ve AKP her derde deva olarak Fethullahçı cemaatle uğraşarak toplumu uyutmaya devam ediyor…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA