turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YAVŞAK VE GEVŞEKLER

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

29 EYLÜL 2016

Bugünün Star gazetesinin başlığı şöyle:

"28 Şubat'ın senaristleri yine işbaşında YENİKAPI'YA ESKİ TEKME"

Devamını ise gazete şunları dile getirerek yazmış.

15 Temmuz Fethullahçı darbe girişimi ülkemizini insanlarını Yenikapı ruhuyla bir araya getirmiş. Artık ne ayrımız varmış ne de gayrımız. Bütün ülke canciğer kuzu sarması kardeş olmuş. Ne ki, ülkemizdeki bu yakınlaşmayı bozmak isteyen 28 Şubat'ın senaristleri heman harekete geçip bu kardeşliği, bu yakınlaşmayı bozmak istemişler ve sürekli olarak şort giyen bir hemşireye atılan tekmeyi dillerinden düşürmemişler ve Yenikapı'da ne güzel oluşmuş kardeşliği bozmak gibi fitne bir yola sapmışlar.

Hani köylü kunranzlığı derler ya; bu davranış köylü kurnazlığına taş çıkartır taş. Bu kafa aslını araştırırsanız tam da AKP ve saray anlayışına cuk diye oturan bezirgân bir kafadır ki, bu yöntem biz kendimizi bildik bileli gericilerin ve yobaz sürülerinin düsturudur.

Oturup bir düşünün, gerici ve yobaz sürüsü yüzünden yurttaşların yaşamları tehlikeye giriyor, Star Gazetesi bunu görmüyor, bunun üzerine gitmiyor da, bunu bir senaryo olarak niteleyerek "28 Şubat senaristleri yine işbaşında" diyerek gerçek suçluları gözlerden ırak hale getirmek istiyor. Ne âlâ değil mi? Yolda yürüyorsunuz, otobüstesiniz, ya da ne bileyim markette alışveriş yapıyorsunuz birden nereden geldiği belli olmayan bir saldırı ile karşılaşıyorsunuz. Niye? Niye olacak bazı gerici ve yobazlar sizin yaşam tarzınızdan hoşlanmamışlar. Yani işin özü; öyle ileri gidilmiş, öyle ileri gidilmiş ki, iş yaşamınızı tehlikeye düşürecek boyutlara varmış.

Bu durumda herkes susmalıymış. Neden? Nedeni şu; eğer susulmaz ve böylesi saldırılar gündeme getirilip durulursa Yenikapı'da AKP'nin düzenlediği mitingte sağlandığı savlanan birlik ve beraberlik ruhu zarar görürmüş. Sizler hem kelsiniz, hem de fodul. Hem sizin gibi düşünmeyen ve yaşamak istemeyenlere dünyayı dar edeceksiniz hem de Fethullahçı darbe girişimini bahane ederek kimsenin ağzını açmasına izin vermeyeceksiniz. Darbeyi bahane ederek istediğinz gibi at oynatacak, hak ve özgürlükleri hiçe sayacak, ülke yurttaşlarını açlıkla karşı karşıya getirip iliklerine kadar sömüreceksiniz. Karşı çıkan olursa da hemen Yenikapı falan deyip defterini dürmeye yöneleceksiniz. Ne kadar da ikiyüzlü ve pişkinsiniz.

Sizin Yenikapı diye iki de bir de sarıldığınız yalanlarınıza bizim karnımız tok. Sizlerden biri çıkıp "Bir kadın evinden süslenip sokağa çıkıp evine dönerse dönene kadar kaç erkeğin şevhetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış" diyecek, olmadı, "dinsiz adama devlette iş verilmez" fetvası verecek bunlar hiç ama hiç birliği beraberliği bozmayacak yediğiniz herzeler dillendirilirse iş değişecek 28 Şubat senaristleri işbaşında diyerek karalamaya girişeceksiniz. Bu sözlerinizi size bir gün gelir yedirirler bilmem anlatabildik mi?

Yahu sizler, AKP'nin 14 yıllık iktidarı döneminde ne çevre, ne sit alanı şu bu tanımayarak her tarafı talan ettiniz talan. Birinci derece sit alanlarını elinize geçirerek yapılar dikip Karunlaştınız. Aynı anlayışı Anıtkabir'e taşıyarak oraya ucube bir park yapmaya kalkıştınız. Kimbilir belki de buradan ufak ufak yürüyerek Anıtkabir'in çevresini de ele geçirip AVM'ler mi, binalar mı dikecektiniz bilemiyoruz. Bu konu gündeme getirildi ve konuşuldu diye ne hikmetse Yenikapı ruhu parçalanıyor birlik ve beraberliğimiz zarar görüyor öyle mi?

Hem kim dedi sizinle birlik ve beraberlik olur diye? Hırsızlık sizde, talan sizde, yalan sizde, soygun sizde, iftira sizde, ülkeyi yabancı şirketlere parsel parsel satmak sizde, hacılık sizde, hocalık sizde. Biz sizinle niye birlik ve beraberlik kuracakmışız ki? Bizimle mi götürdünüz götürdüklerinizi? Bizim size benzeyen bir yanımız var mı ki sizinle birlik ve beraberlik içinde olalım?

Bir okul müdürünüz öğrenciler ANDIMIZI okudu diye öğrencilere; burası Dingonun ahırı mı, diyebiliyorsa, sizler din dersi altında hurafelerinizi 3 yaşındaki anaokulu çocuklarına kadar indirmiş bir de üstünü Arapça öğreteceğiz diye soslamışsanız kusura bakmayın bizler sizinle bırakın iki cihanda yanyana olmayalım. Olmayalım ki hıyanetinizin gölgesi dahi üstümüze düşmesin. Dağı taşı İmam Hatip Okulları ile doldurarak bilimi reddeden salt sizin ideolojinize hizmet etsin anlayışı ile eğitimi bitiren sizlerle biz Yenikapı'da mı tanıştık?

İnsanlık var olduğu günden bugüne sizi iyi tanıyoruz ve sizlerle kavgalıyız. Çünkü sizler insanların kanını emen birer sülük olarak o günden bugüne tarihin engebeli yollarında yol alıyor, bizleri her fırsatta eziyorsunuz. Şimdi belleğimizi silecek ve Yenikapı safsatanıza inanıp her dediğinize maşallah çekip alkışlayacağımızı mı düşünüyorsunuz?

Şu Amerikancı Fethullah darbesi için içinizden ohh iyi ki olmuş diyerek göbek hoplatıyorsunuz. Allah'ın lütfu diyerek giriştinğiniz onca adaletsizliği yoksa bu millete nasıl kakalayacaktınız değil mi?

Uzatmayalım Star gazetesi gibi düşünenler hem yavşaktır hem de gevşek.

Bizlerse ne yavşaklardan haz duyarız ne de gevşeklerden.

İki cihanda da yüzünüzü kim görecekse o görsün bizler değil…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA