turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BUNLARI UNUTMAYIN!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

11 EKİM 2016

AKP iktidarı ile birlikte ülkemiz insanının değer yargıları değişti. Hemen her gün 10-15 askerimiz yaşamını yitiriyor, ancak kimsenin kılı kıpırdamıyor, olağan yaşam akıp gidiyor. Evlere düşen ateşin kimseler tarafından duyumsanmaması gösteriyor ki, olmayacak şeyleri yaşaya yaşaya bir alışkanlık kazandığımız ve duygularımızın nasır bağladığı görülüyor. Askerler ölüyor, ateş düşen evlere sonuç rakam olarak bildiriliyor ve sonrası bir tören, evine, barkına ateş düşenler kendi kendileriyle kalıveriyorlar.

Şimdilerde ülkenin bir yarısının değerlerinde öyle bir değişiklik oldu ki aklın, fikrin kabul edeceği bir şey değil. Bundan böyle ülke için yaşamını yitirmiş olan asker ve diğer güvenlik güçleri de onlara ve bize göre önemli sayılıp ya anılacaklar ya da geçiştirilip usulen davranılacak. Bugün AKP ve saray iktidarı ve bunları tutanların konumu bundan ibaret. Onlar için her gün bilmem kaç Mehmetçik toprağa düşmüş bir önemi yok. Son zamanlarda Recep Tayyip Erdoğan bir zamanlar birlikte yürüdükleri ve birlikte ıslandıkları Fethullahçı darbecilerin 15 Temmuz gecesi katlettikleriyle ilgileniyor. Bu darbe sonrası yaşamını yitirenler has şehit yerine konulup özel davranışlar sergilenirken diğerleri için kayda değer bir girişim bile sergilenmiyor. AKP ve saray anlayışı bu olunca da yandaşların sergiledikleri tutumun da tepedekilerden farkları yok.

Hani 15 Temmuz sonrası camilerden beş dakikada bir sela ile yeri göğü inleten sözüm ona dini bütünlerin sela sedalarından eser kalmadı. Niye, çünkü bu hoca takımına sela verilmesi emri veren Recep Tayyip Erdoğan'dı da onun için. Yoksa Diyanet'in ülkenin çocukları her gün beşer onar toprağa düşüyormuş ne derdine? Sizin anlayacağınız ikiyüzlü dincilerin yalanları ile ülke katran karası bir güne uyanmakta her gün. Diyanet dediğiniz devasa ve kontrolsüz kurum, bugün ülkenin başına bir felaket gibi çullanmış durumda. Neymiş efendim? Tarikat ve cemaatlerin sivil toplum örgütüne dönüştürülmesi ve yasallaşması için çalışmalar yapılacakmış.

Gördüğünüz gibi değerli yurttaşlar; bu dinci, imancı takımı gemi iyice azıya almış, ülkede eğitim yaşamından sosyal yaşama kadar her şeye müdahale eder hale gelmiş. AKP ve saray yönetiminde Milli Eğitim Bakanlığı'nın adı var kendisi yok. Eğitim; sizin anlayacağınız tarikat ve cemaatlere paslanmış bile. Dolayısı ile bu dinci takımı dernekleri, vakıfları ve yasallaştırılmak istenen illegallikleriyle ülkeyi tam anlamıyla bir uçurumun eşiğine getirmiş durumdalar.

Evet, söyledik, söylüyoruz. Dün Recep Tayyip Erdoğan'ın işaretiyle ellerinde bayraklar, kullandıkları arabaların kornalarına daaat daaat diye basarak sokaklara dökülenler in miydiler, cin miydiler ortalıktan çekiliverdiler. Şimdiler de bu taifenin ne eline bayrak alıp sokağa indiği var ne de korna sesleriyle ortalığı inim inim inlettikleri. Üstelik bunların önemli bir bölümüne silah dağıtıldığı da ileri sürülmekte. İ. Melih Gökçek ise yandaşların pompalı tüfekler alarak evlerine attıklarını da söylemesi önem arz ediyor. Şimdi soruyoruz bu çevreler 10-15 asker cenazesi gelirken hangi inlere girdiler de seslerini hiç duyamaz olduk? Bunları nasıl bir değer yargısına sahipler ki evlere düşen ateş karşısında Recep Tayyip Erdoğan'a gösterdikleri bağlılığın binde birini bile göstermeyecek kadar insanlıklarından edilmişler?

Ne söylesek yetersiz kalıyor, neyi dile getirsek insanlar bizleri duymamak için sanki kulaklarını tıkamışlar. Sizin anlayacağınız bir toplum neyi hak ediyorsa onu yaşıyor. Bu denli insanlıktan yoksun kalmanın bir karşılığı olmalı değil mi? Karşılığı var elbette. Yaşadıklarımıza baktığımız zaman karşılığı neymiş görüyoruz aslında. Daha büyük tehlikelerin eşiğimizden adım atmak üzere olduğunu da görüyoruz ya yine de kulak asmamakta kararlıyız sanki.

Sözüm çok açıktır ve de AKP iktidarına ve sarayadır. Burası Türkiye, burası Mursilerin, Müslüman Kardeşlerin, El Kaide, El Nusra, IŞİD ve diğer bordan boktan dinci terör örgütlerinin ülkesi değil.

Demek sizler kendinizi çok güçlü sanıyorsunuz öyle mi?

Değilsiniz, öyle olmadığınızı bu halkın sizi sonsuza kadar sırtında taşımayacağını gün gelecek öyle göreceksiniz ki sizlerde şaşıracak, yaptıklarınızla ortalarda kalakalacaksınız.

Bizden bir kez daha anımsatması…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA