turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


"YA BAŞKANLIK YA PİŞMANLIK"

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 EKİM 2016

Bu sözün kime mi ait olduğunu düşünüyorsunuz? Düşünmekte haklısınız ancak başka bir özelliği olmayan ve hatta profesörlüğü bile tartışılır yine de kendisine Anayasa Profesörü denilen Burhan Kuzu'ya ait elbette. O burhan Kuzu ki bir televizyon programında kendisini Kemalist profesörlerin profesör yapmadıklarını dile getirerek eleştirmiş, onu dinlerken bende kendi kendime demiştim ki; "Burhan Kuzu'yu profesör yapmamakta ne kadar isabetli davranmışlar." Öyle diyorum, çünkü adı geçen kişiye Anayasa ve hukuk profesörü denilse de özellikle hukukla yakından uzaktan ilgisi olmayan ve polemikten öteye gitmeyen sözler söylemişti tartışma programında.

İşte o Burhan Kuzu bu kez de AKP istişare toplantısında Anayasa ve başkanlık konusunda sunum yapmış ve şu veciz sözleri söyleyerek günün damgalı sözünü söylemek kendisine nasip olmuştur.
Neymiş efendim?

"Ya başkanlık Ya pişmanlık" Demiş.

Aslına bakarsanız Burhan Kuzu gibilerinin sözlerine çok da önem vermemek gerek. Kuzu'ya göre Recep Tayyip Erdoğan'ı başkan yaptık yaptık, yapamazsak yandı keten helva. Bütün Türkiye oturup ağlamalı. Çünkü Erdoğan'ı başkan seçmemekle pişman olacakmışız.

Acaba gerçek Burhan Kuzu'nun dile getirdiği ve anlatmak istediği gibi midir?

Kesinlikle doğru değil. Değil, çünkü Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan olması demek; tartışmaya gerek olmayacak kadar açık Türkiye'nin diktatörlükle yönetilmesine onay vermek demektir ki, Türkiye halkı aklını peynir ekmekle yemediğine göre Recep Tayyip Erdoğan'ı niye başkan yapsın değil mi? Üstelik kim ister ki, ülkemizde dinci, gerici, şeriatçı ve faşist bir yönetim kurulsun, bilmem anlatabildim mi? Geniş halk yığınlarının hak ve özgürlüklerini budaya budaya ortadan kaldıran bir iradeye ülkemiz halkı niye onay verecekmiş ki? Üstelik onay vermez iseymiş pişman olacakmış. Siz bu sözleri halkın külahına anlatın Sayın Kuzu külahına.

Ülkeyi getirdiğiniz duruma bir bakın. Ortada ne hukuk ne de özgürlük iktidarınız tarafından bırakılmadığı için herkesi içeri atmakla tehdit ediyorsunuz. Biri çıktı iktidarınızı ve Recep Tayyip Erdoğan'ı mı eleşterdi, bir yolunu bulup adı geçen kişiye cezaevinin kapısını gösteriyorsunuz. AKUT'u da Başkanı Mahruki'yi de bu ülkenin insanı iyi tanıyor. Mahruki suç olarak ne yaptı ki tutuklanmak üzere mahkemeye sevk ediliyor? Ya da şöyle soralım Mahruki gibilere göz açtırmayacaksınız ki, başkaları durumdan çekinip sinerek ortadan çekilsinler.

Bütün gerçekler gün gibi ortada. Ama siz Sayın Burhan Kuzu, özgürlüklerden ve hukuktan yana olmak gibi bir özellik taşımadığınız için yaşadıklarımıza seviniyor, bundan sonra olacaklara da sonuna kadar kapı aralıyorsunuz. İşte bu yüzden hiçbir kuşkuya düşmeksizin ve de vicdan rahatsızlığı duymadan bu ülkenin halkına "Ya başkanlık, Ya pişmanlık" diyebiliyorsunuz.

Uzatmayalım iktidarınız her gün yeni bir olmaza imza atıyor. Her gün öyle şeyler savunur oldunuz ki ne dediğinizin siz bile yeterince farkında değilsiniz. Yarattığınız korku imparatorluğu ile işleri kuzu kuzu yürüteceğinizi düşünmemiş olsanız; kendinizi bu denli akıl almaz yöntemlere kaptırmazdınız. Öyle bir alamete binmişsiniz ki yolunuzun okları kıyameti gösteriyor.
Yürüyün Sayın Burhan Kuzu.

Halkın karşısına çıkıp "Ya başkanlık, ya pişmanlık" diye konuşuyorsunuz ya işte bu sözlerinize bizim yanıtımız şudur.

Halk başkanlık yolunda Recep Tayyip Erdoğan'a geçit vermeyecek.

Siz ve sizin gibi düşünenlerse pişman olacaksınız. Halk ise asla…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA